31.05 – 6.06. 2021 AD

Poniedziałek, 31 maja, Nawiedzenie Najśw. Maryi Panny
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św. za ++ rodziców, teściów, s. Helenę, b. Wiktora, ks. Krystiana, dziadków, babcie, wujków, ciocie, kuzynostwo oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
– za + Leona Kudlek w 30 dni po śmierci.

Wtorek, 1 czerwca, św. Justyna
9.00 – Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)
18.00 –  Msza św. za + Eryka Ziaja.

Środa, 2 czerwca
7.00 – Msza św. za + Annę Posmyk od parafian z ul. Powstańców.
9.00 – Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)

Czwartek, 3 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała
7.30 – Msza św. za ++ żonę i mamę Edeltraudę Koptoń.
9.00 – Msza św. w int. Parafii.
– Procesja do czterech ołtarzy.
14.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.
15.00 – Msza św. za + Jana Giera od parafian z Nowego Osiedla i ul. Słonecznej.

Piątek, 4 czerwca, I miesiąca
7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
15.30 – Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i próba uroczystości I Komunii św.
17.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.
18.00 – Msza św. za ++ m. Paulinę Loch, jej rodz. Wiktorię i Jana, rodz. Agnieszkę i Wiktora Bartoszek, s. Henryka, i Pawła, c. Hildegardę Pruski, ciocie Florentynę, Edeltraudę i Ernę, wujków Sylwestra, Konrada, Władysława, Adolfa, Piotra, Helenę Loch.

Sobota, 5 czerwca, I miesiąca, św. Bonifacego
16.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego za + Piotra Panchyrz – byłego parafianina z Borowian.
17.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.
18.00 – Msza św. za + m. i o. Antoniego Skandy.

X Niedziela Zwykła, 6 czerwca 2021 r.
(Kolekta na Seminarium)
7.30 – Msza św. za ++ za ++ o. Wilhelma Szymoś, m. Paulinę, teśc. Anielę i Adolfa Michali, braci, pokr.
9.00  – Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ m. Engelberta Potempa, s. Henryka, rodz. Franciszkę i Tomasza Guzy, s. Emilię, b. Joachima i Antoniego, pokr.
11.00 –  Msza św. z przyjęciem I Komunii św. w int. dzieci oraz ich rodzin.
14.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.
15.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego  za ++ rodziców, dziadków i pokr. z obu stron oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.

1. W czwartek wyznamy wiarę w żywa obecność Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Wypowiemy to pobożnym udziałem we Mszy św., przyjętą Komunią św. oraz udziałem w procesji (nie traktujmy jej jak spaceru, śpiewajmy i módlmy się całym sercem). Zapraszam poczty sztandarowe, orkiestrę, dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych, dzieci sypiące kwiaty.

Wszystkie dzieci pierwszokomunijne  przeżywać będą „biały tydzień”  od Bożego Ciała do kolejnego piątku- uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa.

1. Okazja do Spowiedzi jest pół godziny przed każdą Mszą św., w środę od godz. 17.00 zapraszam do sakramentu pokuty dzieci i młodzież.

2. Urząd Gminy Zawadzkie zakupił budynek byłej poczty. W obiekcie tym parafia otrzymała na zasadzie użyczenia 9 m2 powierzchni,  z przeznaczeniem na wykonanie toalety parafialnej – Dziękujemy.  Prace zostały zakończone i od dzisiaj można korzystać z ubikacji, która będzie otwarta w trakcie nabożeństw.

Parafia wydała na ten cel 35 320 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali swój czas  (30 osób – ok. 80 roboczogodzin), siły, zdolności (elektrycy) i sprzęt (zagęszczarkę, ciągniki z przyczepami). Dziękujemy firmom p. Bujary i Studnorza oraz p. Studenta. Duszą tej inwestycji był p. Werner Klencz, z niegasnącym zapałem, pomysłami, długimi godzinami spędzonymi przy pracach i użyczonym sprzętem – dziękujemy.

1. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Witek Katarzyna, Hryniarz Magdalena, Graczyk Lucyna, Guzy Joanna, Jaksik Monika, Panchyrz Agnieszka, Mazur Ludmiła, Hatlapa Nicol.