29.08 – 4.09. 2022 AD

Poniedziałek, 29 sierpnia, męczeństwo św. Jana Chrzciciela, odpustowy dzień zmarłych

9.00 – Msza  św. przez wst. św. Bartłomieja za zmarłych parafian i polecanych w czasie odpustu.

Wtorek, 30 sierpnia

18.00- Msza św. z prośbą o zdrowie dla dziecka i o błogosławieństwo w rodzinie.

Środa, 31 sierpnia

7.00- Msza św.  za zmarłych z rodziny Czenguleit.

Czwartek, 1 września, bł. Bronisławy, I miesiąca

7.00 – Godzina Święta.

8.00 – Msza św. od rodziców, dzieci i nauczycieli  do Ducha Świętego z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i kolejnego roku formacji chrześcijańskiej.

Piątek, 2 września, I miesiąca

7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.

18.00 – Msza św. z udziałem  młodzieży, na początku roku szkolnego i kolejnego roku formacji chrześcijańskiej –  za ++ rodz. Eryka i Magdalenę Pyka, pokr.

– Forum młodzieży o kształcie spotkań przy parafii.

Sobota, 3 września, św. Grzegorza Wielkiego, I miesiąca

18.00 – Msza św.  za ++ m. Katarzynę Chmielorz w rocz. śmierci, o. Pawła, Romana Michalik, Joachima i Rafała Chmielorz.

XXIII Niedziela Zwykła,  4 września 2022 r., Dożynki na Borowianach

7.30 –  Msza św. ( w języku niemieckim) za ++ m. Łucję Kieryś, o. Roberta, rodz. Anielę i Adolfa Michali, pokr.

9.00 – Msza św. za ++ Eryka Ziaja, pokrewieństwo z obu stron.

11.00 – (Borowiany) – Msza św.  od mieszkańców Borowian, jako podziękowanie za zebrane plony i błogosławieństwo udzielone w pracy.

15.00 –  Nieszpory.

– Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Serdecznie dziękuję w imieniu Parafii za służebną postawę i ofiarność pokazaną w przygotowaniach: Magnificat z Wniebowziętą, odpustowego dnia Chorych i Seniorów oraz uroczystości odpustowych.
  2. Okazja do Spowiedź dla dzieci i młodzieży, którzy nie skorzystali z tego daru przed odpustem będzie w czwartek i piątek przed Mszami św..
  3. Jeżeli zbierze się potrzebna ilość chętnych, parafia nasza zorganizuje w październiku pielgrzymko – wycieczkę do Medjugorie i okolic – 7 dni, bez przejazdów nocą. Do przyszłej niedzieli będę przyjmował zgłoszenia. Zainteresowanych poinformuję o szczegółach.
  4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Marciniszyn Jolanta, Wojtków Gabriela, Kciuk Teresa i Joanna, Tarczewska Elżbieta, Wenerska Alicja, Walczyk Nicola.