22.08 – 29.08. 2022 AD

Poniedziałek, 22 sierpnia, Najśw. Maryi Panny Królowej
7.00 –  Msza św.  za ++ rodz. Pawła i Antoninę Ludwig, Annę i Józefa Gałach.

Wtorek, 23 sierpnia
18.00- Msza św. za + Jolantę, siostrę Ewy Olszewer, od znajomych.

Środa, 24 sierpnia, św. Bartłomieja
8.00 – 18.00 – Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie.
18.00 – Msza św.  za + Marię Paul w 1 rocz. śmierci.

Czwartek, 25 sierpnia, Odpustowy Dzień Chorych
8.00 – Odwiedziny Chorych.
15.00 – Msza św. przez wst. św. Bartłomieja w int. Chorych i Seniorów naszej Parafii.
– Błogosławieństwo lourdzkie.
– Spotkanie biesiadne na parkingu,  przy Zabytkowej Chacie.

Piątek, 26 sierpnia, Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej, Odpustowy Dzień Rodzin i Młodzieży
17.00 – Okazja do Spowiedzi.
18.00 – Msza św. przez wstawiennictwo Najśw. Matki oraz św. Bartłomieja o potrzebne dary Ducha św. dla młodzieży oraz o uświecenie rodzin i uleczenie relacji małżeńskich.

Sobota, 27 sierpnia, Wigilia Odpustu
7.00- Msza św. za ++ rodz. Krystynę i Józefa Świtała, dziadków.
14.00 – Msza św.  z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60 urodzin Dariusza Potempa.
17.15 – I nieszpory ku czci św. Bartłomieja.
18.00 – Msza św. za ++ Ryszarda Lisoń, Agnieszkę i Jana Szołtysik, Józefa i Urszulę Lisoń.

XIX Niedziela, 28 sierpnia 2022r., Odpust przez wstawiennictwo św. Bartłomieja
7.30 – Msza św.  za zmarłych od ostatniego odpustu: Robert Student, Jadwiga Bartoszek, Anna Zając, Stefania Bombka, Maria Jachimczyk, Krystyna Wenerska, Józef Sankowski, Hildegarda Juraszek, Teresa Garczorz, Jan Danisz, Irena Mainka, Katarzyna Korczyńska, Jan Marciniszyn, Marian Czapla, Helena Świerzy, Damian Wyrwich, Agnieszka Wind, Wacław Zieliński, Maria Sankowska, Marek Kosytorz, Jadwiga Jaksik, Anatol Stańczyk, Hubert Jarzyna, Henryk Joszko, Andrzej Habryka.
9.00  – Msza św. za ++ Krystiana Kciuk, Marię Miozga.
11.00 – Suma odpustowa w int. Parafian i Gości odpustowych.
15.00 – Nieszpory ku czci św. Bartłomieja.

Poniedziałek, 29 sierpnia, męczeństwo św. Jana Chrzciciela, odpustowy dzień zmarłych
9.00 – Msza  św. przez wst. św. Bartłomieja za zmarłych parafian i polecanych w czasie odpustu.

1. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi „Carias” i wszystkim, którzy zaangażowani byli w wydarzenie Magnificat 14 sierpnia.

2. Warunkiem zyskania odpustu jest pojednanie się z Bogiem. Okazja do spowiedzi: pół godziny przed każdą Mszą św.; środa 24 sierpnia godz. 17.00 – dzieci z klas 4 – 8; piątek 26 sierpnia godz. 16.30; piątek 26 sierpnia godz. 17.00 – młodzież; sobota  27 sierpnia  16.00 ( będzie drugi kapłan).

3. Przedodpustowe spotkanie marianek będzie we wtorek o godz. 16.00.

4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kaniak Aleksandra, Wanat Małgorzata i Karolina, Strzałka Danuta, Mańka Joanna, Garcorz Katarzyna, Bednarek Paulina.