26.12. 2023 – 1.01. 2024 AD

Wtorek, 26 grudnia, II dzień świąt, św. Szczepana

7.30 – Msza św. za ++ ż. Hildegardę Kaszuba w 5 rocz. śmierci, rodz. Różę i Józefa Kaszuba, teśc. Marię i Piusa Kluba, pokr. oraz o błogosławieństwo w rodzinie.

9.00 – Msza św.za ++ m. i o. dz. Jerzego Felux oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie i rodzinach dzieci.

11.00 – Msza św.  w intencji pracujących, emerytowanych i zmarłych pracowników zakładów w Krupskim Młynie oraz w int. ich rodzin.

Środa, 27 grudnia, św. Jana Apostoła

7.00 – Msza św. ku czci św Jana w int. chrześniaków: Anię i Pawła z rodzinami, za Martinę z rodziną.

– Poświęcenie wina.

Czwartek, 28 grudnia, Święto Młodzianków Męczenników

9.00 – Msza św. ku czci Młodzianków Męczenników w int. dzieci.

– Błogosławienie dzieci.

13.30 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 90 urodzin Stefanii Skolik.

Piątek, 29 grudnia

7.00 – Msza św. za + Piotra Sztancel od rodziny Zając z Proszowic.

Sobota, 30 grudnia

17.00 – Msza św. za ++ parafian i bliskich w Roku Pańskim 2023.

Niedziela – Świętej Rodziny,  zakończenie R.P.2023, 31 grudnia 2023 r.

7.30 – Msza św. – za + Piotra Sztancel od Grażyny i Zbigniewa Stańdo.

9.00 – Msza św. dziękczynna za dar życia, wiary i powołania z okazji urodzin.

11.00 – Msza św. dziękczynno –  przebłagalna od parafian, za łaski otrzymane w Roku Pańskim 2023.

16.00 – Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne przed wystawionym Panem Jezusem Najśw. Sakramencie,  z  uroczystym Te Deum laudamus.

Poniedziałek, 1 stycznia, Nowy Rok 2024 r., Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi

9.00 – Msza św. za ++ Janinę Kulik, Hieronima i Klarę Kulik, Antoniego i Julię Kaliciak.

11.00– Msza św. przez wst. św. Floriana w intencji pracujących, emerytowanych i zmarłych pracowników huty i spółek z Zawadzkiego oraz ich rodzin.

14.30 – Nieszpory kolędowe z modlitwą o pokój.

15.00 – Msza św. za + męża, ojca i dziadka Jana Grzywocz.

1. Chrześcijanie przeżywają swój czas w imię Boga i w Jego obecności. Dlatego modlitwą rozpoczynamy i kończymy dzień. Również tydzień inicjowany jest i kończony spotkaniem z Chrystusem we Mszy św.. Nie może być inaczej na przełomie roku kalendarzowego.
  2. Marianki spotkają się w sobotę, 30 grudnia o godz. 10.00.
  3. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Bartoszek Aniela, Cieślik Melania, Mudrak Anna, Bartoszek Anna, Kulik Janina, Guzy Sabina.