15.04. – 21.04. 2013 AD

Poniedziałek ,  15 kwietnia
7.00 – Msza św. m. Marię Panchyrz, o. Emanuela, b. Ewalda i Joachima, m. Franciszka Swoboda, syn. Marię, pokr.
Wtorek, 16 kwietnia
7.00 – Msza św. za teściów Annę i Antoniego Czaja.
Środa, 17 kwietnia
7.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze w rodzinie oraz za ++ Kleofasa i Joannę Pasieka, o. Jana Krawiec.
18.00 – Konwent wielkanocny kapłanów dekanatu Zawadzkie – w intencjach parafii , sióstr zakonnych, księży pełniących posługę i pochodzących  z dekanatu oraz ++ kapłanów.
Czwartek, 18 kwietnia
18.00 – Msza św. szkolna za ++ Hildegardę i Gabrielę Jarzyna, Edeltraudę i Zygmunta Cupok, Bertę i Alojzego Stanek.
Piątek, 19 kwietnia
7.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego, przez wst. Matki Bożej Nieust. Pomocy o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie oraz rodzinach dzieci i wnuków.
18.00 – Msza św. z udziałem młodzieży – za + m. Jadwigę Kurek z okazji urodzin, szw. Rafała Chmielorz.
Sobota, 20 kwietnia
16.00 –  Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z ok. 40 urodzin Dariusza, 5 rocz. ślubu Kornelii i Dariusza Lewandowskich.
18.00 – Msza św. za ++ m. Piotra Zuber, jego rodziców, 2 braci, rodziców Pawła i Rozalię Szymoś.
Niedziela IV Wielkanocna, 21 kwietnia 2013 r.
(Kolekta na planowane inwestycje parafialne)
7.30 – Msza św. za ++ rodz. Katarzynę i Pawła Chmielorz, ich rodz. Wincentego i Franciszkę Kołodziej, Emanuela i Petronelę Chmielorz, Rafała Chmielorz, pokr. Chmielorz, Kołodziej i Michalik.
9.00 –  Msza św. za ++ Alfreda Bryś, jego rodz. Zelmę i Tomasza Bryś, synów Gerarda, Henryka, Franciszkę i Piotra Student, Marię i Karola Zyzik, Urszulę Bartodziej, Józefa Cebula, Wilhelma Bańduch, c. Irenę, Feliksa i Franciszkę Brol, Józefa i Pawła Student, Katarzynę i Józefa Maczuch, Jadwigę i Jana Jaksik, Wiktora Bryś, syna Józefa.
11.00 – Msza św.  za ++ m. i o. Stefana Kotucha w 3 rocz. śmierci.
15.00 – Nieszpory.
16.00 ( w chacie) –  Spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją” – red. Andrzej Kerner pt.: Tam gdzie zginął św. Bartłomiej.

1. Zmartwychwstały Pan Jezus towarzyszył uczniom  idącym do Emaus. Rozmawiał z nimi i Pisma im wyjaśniał. Zapraszam młodzież  w niedzielę 14 kwietnia na przeżycie podobnego  doświadczenia. Wyruszymy o godz. 15.00 piechotą  z parkingu przy leśniczówce p. Wajdy. Naszym Emaus będą Borowiany. W drodze będzie śpiew,  modlitwa i karmienie się Dobrą Nowiną. Przy kapliczce “poznamy Pana Jezusa przy  łamaniu chleba” – odprawimy nabożeństwo, w czasie którego połamiemy się chlebem. Na koniec  będzie agape – poczęstujemy się przyniesionym przez nas ciastem.
  2. W imieniu Burmistrza,  Rady Sołeckiej oraz Parafii zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Ludzie z pasją”.  21 kwietnia o godz. 16.00 gościć będziemy w chacie redaktora Andrzeja Kernera,  dyrektora opolskiej części  “Gościa Niedzielnego”. Będzie opowiadał, ilustrując to zdjęciami,  o spotkaniach z chrześcijanami  w Turcji i Syrii. Tytuł zaproponowany przez prelegenta:  “Tam gdzie zginął św. Bartłomiej”.
  3. W czwartek o godz. 16.30 próba dzieci pierwszokomunijnych.
  4. „Gość Niedzielny” – 4,5 zł, „ Mały Gość Niedzielny” – 4 zł.
  5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Jendrzejek Agnieszka, Dombrowska Maria, Gabryś Dorota, Płaczek Krystyna, Sikora Brygida, Płaczek Karina.