22.04. – 28.04. 2013 AD

Poniedziałek, 22 kwietnia
7.00 – Msza św. za ++ rodz. Jana i Katarzynę Kosytorz.
Wtorek, 23 kwietnia, św. Wojciecha
7.00 – Msza św. za ++ br. Gerharda Wyrwich, rodz. Pawła i Franciszkę Wyrwich,  rodz. Marię i Stanisława Gibel, br. Waltera, dziadków z obu stron.
Środa, 24 kwietnia
7.00 – Msza św. za ++ m. Magdalenę Knop, o. Franciszka, rodziców, b. Jerzego, dziadków z obu stron, m. Norberta, Gertrudę i Antoniego, pokr.
Czwartek, 25 kwietnia, św. Marka
17.00 – Msza św. szkolna za ++ rodz. Urszulę i Andrzeja Kulik, dziadków z obu stron.
– Procesja błagalna o urodzaje do krzyża przy posesji p. Bednarek..
Piątek, 26 kwietnia
7.00 – Msza św. za ++ rodz. Antoninę i Pawła Ludwig, Annę i Józefa Gałach.
18.00 – Msza św. z udziałem młodzieży  za ++ Franciszkę i Pawła Krawiec, Józefa i Marię Wons.
Sobota, 27 kwietnia
7.00 – Msza św.  za + Gertrudę Albin  ( mamę Gabrieli Moy) od współpracowników, koleżanek, kolegów i przyjaciół.
18.00 – Msza św. za + Zbigniewa Wanat w 1 rocznicę śmierci.
– Roczek Natalii Knabel.
Niedziela V Wielkanocna, 28 kwietnia 2013 r.
7.30 – Msza św.  za ++ m. Józefa Lisoń, c. Urszulę, pokr. Lisoń, Szołtysik i Kluba.
9.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 40 rocznicy małżeństwa Heleny i Henryka Hatlapa.
11.00 –  Msza św. za ++ rodz. Karola i Katarzynę Bartoszek.
15.00 – Nieszpory.
– Spotkanie z rodzicami i dziećmi I Komunii św.

1. Dziękuję mieszkańcom Borowian za ugoszczenie nas w czasie naszego parafialnego Emaus.
  2. W tygodniu powszechnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne niech nie brakuje tych intencji w prywatnych pacierzach.
  3. W imieniu Burmistrza,  Rady Sołeckiej oraz Parafii zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Ludzie z pasją”.  Dzisiaj o godz. 16.00 gościć będziemy w chacie redaktora Andrzeja Kernera,  dyrektora opolskiej części  “Gościa Niedzielnego”. Będzie opowiadał, ilustrując to zdjęciami,  o spotkaniach z chrześcijanami  w Turcji i Syrii. Tytuł zaproponowany przez prelegenta:  “Tam gdzie zginął św. Bartłomiej”.
  4. We wtorek i czwartek o godz. 16.30 odbędą się próby dla dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Zbiórki w sobotę: dla ministrantów i kandydatów o godz. 9.00, dla marianek o godz. 10.00.
  6. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na planowane inwestycję parafialne ( alejki na cmentarzu). Na parkingu  jest pryzma z ziemią, którą można wykorzystać do uzupełnienia brakującej ziemi przy krawężnikach.
  7. „Gość Niedzielny” – 4,5 zł, „ Mały Gość Niedzielny” – 4 zł.
  8. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Frewer Maria, Swoboda Sabina, Michali Maria i Irena, Wójcik Dominika, Borycka Joanna.