14.11 – 20.11. 2022 AD

Poniedziałek, 14 listopada, bł. Marii Luizy Merkert
16.30 – Różaniec w int. małżeństw i rodzin naszej parafii.
17.00–  Msza św.  o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony.
Wtorek, 15 listopada
17.00 – Msza św. c. Iwonę, o. Augustyna, matki Marię i Helenę, braci, siostry, teśc. Agnieszkę, pokr. z obu stron oraz o błogosławieństwo w rodzinie.
Środa, 16 listopada, Poświęcenie Katedry Opolskiej
7.00 – Msza św.  za + żonę Krystynę Kaliciak, rodziców.
Czwartek, 17 listopada, św. Elżbiety
17.00 – Msza św. szkolna –  z okazji urodzin za + Elżbietę Pawellek, ++ rodziców z obu stron.
Piątek, 18 listopada, bł. Karoliny
17.00– Msza dla młodzieży za ++ Marię Pasieka, rodz. Annę i Józefa Michalskich, Kleofasa i Joannę Pasieka, braci Jana i Huberta, szw. Bernarda, pokr. Pasieka i Michalski.
Sobota, 19 listopada
16.00 – Msza św. za  + Beatę Zuber od koleżanek i kolegów z rocznika 1971.
17.00 – Msza św. za ++ o. Franciszka Pasieka, mamę Różę, teścia Jerzego Danysz, dziadków, pokr.
Niedziela, 20 listopada 2022r., Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
7.30 – Msza św.  za ++ Augustę i Jerzego Majnusz.
9.00  – Msza św. za ++ ojca Stefana Skandy w rocz. śmierci, matkę Różę, pokr.
11.00 – Msza św. w 25. rocznicę powstania Wspólnoty Lektorów w int. pełniących posługę czytania Słowa Bożego w naszej parafii oraz za ich rodziny.
15.00 –  Nabożeństwo Słowa Bożego z kazaniem ks. prof. Stanisława Rabieja.
– Akt zawierzenia Chrystusowi Królowi Wszechświata.

1. Dzisiaj o godz. 40 wymieniane będą tajemnice różańcowe, a po nieszporach na probostwie spotkają się zelatorzy Żywego Różańca.
  2. Ministrantów i kandydatów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00
  3. Wspólnota Lektorów obchodzić będzie w przyszłą niedzielę Srebrny Jubileusz. Pani Teresa przyjmuje zgłoszenia byłych i obecnych lektorów, którzy  będą w tym dniu obecni na nabożeństwie o godz. 15.00 oraz na słodkim poczęstunku.
  4. Parafia organizuje w poniedziałek 5 grudnia wyjazd na Jarmark Adwentowy do Wiednia, połączony ze zwiedzaniem stolicy Austrii. Osoby, które już się zgłosiły proszę o potwierdzenie i wpłatę 250 zł w przyszłą niedzielę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapraszamy.
  5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Gabryś Dorota, Wyrwich Sylwia, Sikora Brygida, Płaczek Karina i Justyna, Kasperek Katarzyna.