6.05 – 12.05. 2024 AD

Poniedziałek, 6 maja, Św. Apostołów Filipa i Jakuba

17.00 – Msza św.  za ++ męża Gintera Krawiec, rodz. Elżbietę i Karola, Annę i Wacława Krzepickich.

– Procesja błagalna o urodzaje oraz o błogosławieństwo w pracy, do krzyża za bazą i na styku ul. Topolowej i Nowowiejskiej.

Wtorek, 7 maja

8.00 – Rozpoczęcie pielgrzymki dziękczynnej za dar I Komunni Świętej na Górę św. Anny.

17.00 (Borowiany) Msza św.  o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

– Procesja błagalna o urodzaje oraz o błogosławieństwo w pracy.

Środa, 8 maja, Uroczystość św. Stanisława Biskupa, Święto Szkoły

8.30 – Nabożeństwo majowe.

9.00–  Msza św.  z okazji Dnia Szkoły, w XX rocznicę poświęcenia sztandaru i nadania imienia Wincentego z Kielczy, w intencjach byłych i obecnych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

17.00(Kaplica św. Jana Nepomucena) – Msza św. jako podziękowanie za obronę przed żywiołami, z prośbą o dalszą opiekę.

– Procesja błagalna o urodzaje i błogosławieństwo w pracy do krzyży na ul. Polnej i ks. Wajdy.

Czwartek, 9 maja

16.30 – Nabożeństwo majowe.

17.00 – Msza św. za ++ Pawła Bartoszek w rocz. śmierci, jego rodziców, pokr. Bartoszek i Pruski.

Piątek, 10 maja

17.30 – Nabożeństwo majowe.

18.00–  Msza św.  z udziałem młodzieży za ++ rodz. Marię i Konstantego Giera, teśc. Ritę i Teodora Rudzik, męża Joachima Rudzik, Norberta i Marcina Moy, Helenę i Alojzego Lebek, Agnieszkę i Jerzego Karpińskich, Zygfryda Kisiel, babcie, dziadków, ciocie wujków, sąsiadów oraz o błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota, 11 maja

7.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji Srebrnego Jubileuszu Małżeńskiego.

15.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60 urodzin Danuty Pallach.

18.00–  Msza św.  za + Stefanię Kulczycką w 4 rocz. śmierci.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 12 maja 2024 r.

7.30 – Msza św.  za + Gintera Merkel od sąsiadów z ul. Miarki i Sosnowej.

9.00 – Msza św. za ++ syna Jana Płaczek, męża Mariana pokr.

10.30 – Nabożeństwo majowe z adoracją Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie.

11.00 – Msza św. w int. Parafii.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 odprawimy nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I Komunii Świętej
  2. W sobotę o godz. 10.00 spotkają się marianki.
  3. W dniach 11 i 12 maja po raz drugi organizowany jest Jarmark Wincentego z Kielczy. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej sołectwa Kielcza i na okolicznościowych plakatach. Uwieńczeniem będzie występ dzieci naszej szkoły oraz koncert w Kinoteatrze w Zawadzkiem – niedziela (12 maja, godz. 16.00). Zaproszeni jesteśmy również 12 maja na godz. 15.00 do kościoła w Krupskim Młynie na koncert pt.: „Nie daj się zwyciężyć złu lecz zło dobrem zwyciężaj.”
  4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kaszuba Ewa, Juretko Aleksandra, Ciupka Ewa, Cembolista Izabela, Król Anna, Bartoszek Karina i Julia.

ZAPOWIEDZI

– Marek Moy, kawaler, zam. w Kielczy z Gabrielą kania, panną, zam. w Dąbrowie Górniczej;

– Bartłomiej Komar, kawaler, zam. w Wielowsi z Karoliną Bendel, panną zam. w Borowianach.

(21.04-28.04-5.05. 2024 AD)

– Adam John, kawaler, zam. w Świbiu z Natalią Potempa, panną, zam. w Kielczy

– Dominik Bartoszek, kawaler, zam. w Kielczy z Gabrielą Giersz, panną zam. w Wielowsi

– Patryk Pyka, kawaler, zam. w Wieszowej z Karoliną Poloczek panną, zam. w Kielczy