29.04 – 5.05. 2024 AD

Poniedziałek, 29 kwietnia, św. Katarzyny ze Sieny

18.00 – Msza św. pogrzebowa + Dariusza Bartoszka.

Wtorek, 30 kwietnia

15.00 – Msza św.   z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60 urodzin Joachima Danysz.

18.00-  Msza św. za + Marka Kosytorza w 2 rocz. śmierci.

– za + Andrzeja Mańka w 30 dni po śmierci.

Środa, 1 maja, św. Józefa rzemieślnika

8.00 – Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach.

17.30 – Nabożeństwo majowe.

18.00–  Msza św.  o światło Ducha Świętego,  rozeznanie powołania życiowego w int. tegorocznych Maturzystów.

Czwartek, 2 maja, I miesiąca, św. Atanazego

8.00 – Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska.

16.00 – Godzina Święta z nabożeństwem majowym

17.00–  Msza  św.  szkolna – za ++ rodz. Helenę i Rajnholda Małek, Barbarę i Szymona Kulik.

Piątek, 3 maja, Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski, I miesiąca

7.30 –  Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.

9.00 – Msza św. za ++o. Józefa Wolan, matkę Hildegardę, teśc. Krystynę i Waltera Rolik, babcie, dziadków, ciocie, wujków, Jerzego Pasieka, Mariana Czapla, pokr. Wolan, i Polok.

10.30 – Nabożeństwo majowe.

11.00 –  Msza św.   przez wstawiennictwo św. Floriana w int. Strażaków oraz ich rodzin, z pamięcią o ++ Strażakach.

15.00 – Spowiedź dla dzieci I Komunii św. oraz próba przed uroczystością.

Sobota, 4 maja, I miesiąca, św. Floriana

7.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny za ++ dziadków Annę i Józefa Grondes, córkę Małgorzatę, synów: Artura, Edmunda i Jana z żonę Weroniką.

17.30 – Nabożeństwo majowe.

18.00 – Msza św. za ++ mamę i babcię Jadwigę Jaksik w 2 rocz. śmierci, ojca i dziadka, Karola Jaksik, dziadków Franciszkę i Wiktora Pasieka, Wiktorię i Jana Jaksik.

VI Niedziela Wielkanocna, 5 maja 2024 r., Uroczystość I Komunii Świętej

7.30 – Msza  św.  (w języku niemieckim) za + Irmgardę Garbas w dniu urodzin.

9.00  – Msza św. za ++ rodz. Annę i Izydora Panchyrz, m. Joachima Bujara, jego rodz. Adelajdę i Edwarda, pokr.

10.45 – Rozpoczęcie uroczystości I Komunii Świętej.

11.00 –  Msza św.  z przyjęciem I Komunii Świętej, w intencjach dzieci oraz ich rodzin.

16.00 –  Nabożeństwo majowe z udziałem neokomunikantów.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy nieszpory.
  2. W sobotę o godz. 10.00 spotkają się ministranci i kandydaci.
  3. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: rodziców dzieci klasy II.

ZAPOWIEDZI

– Marek Moy, kawaler, zam. w Kielczy z Gabrielą kania, panną, zam. w Dąbrowie Górniczej;

– Bartłomiej Komar, kawaler, zam. w Wielowsi z Karoliną Bendel, panną zam. w Borowianach.

(21.04-28.04-5.05. 2024 AD)