6.12– 12.12. 2021 AD

Poniedziałek, 6 grudnia, św. Mikołaja
6.45 – Msza św.  Rorate za + Jadwigę Bartoszek od tworzących korony żniwne. – Spotkanie dzieci z św. Mikołajem.
Wtorek, 7 grudnia, św. Ambrożego
17.00 –  Msza św. Rorate za ++ Marię i Alfreda Bednarek, ich rodziców, rodzeństwo, pokr. i dusze w czyśćcu cierpiące..
Środa, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego poczęcia Najśw. Maryi Panny
7.00 – Msza św. za + Elżbietę Guzy w rocz. śmierci.
9.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze  z okazji 80 urodzin Agnieszki Ziaja.
17.30 – Godzinki.
18.00 Msza św.  z przyjęciem nowych marianek – w int.  Sodalicji Mariańskiej  oraz o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony.
Czwartek, 9 grudnia
17.00 – Msza św. Rorate – do Miłosierdzia Bożego za ++ teściów Kleofasa i Paulinę Poloczek w rocz. śmieri oraz pokr.
Piątek, 10 grudnia
18.00 – Msza św. Rorate z udziałem młodzieży – za + Henryka Goj w rocz. śmierci.
Sobota, 11 grudnia
7.00 – Msza św. Rorate – za + Jadwigę Bartoszek od Róż Różańcowych.
17.00 – Msza św. za ++ m. i o. Jana Sopot, rodz. Jadwigę i Pawła Sopot, b. Stefana, s. Annę, Jana Brol, rodz. Jadwigę i Wilhelma Stach, wujka Teodora Serafin, Martę i Jerzego Szklorz oraz o zdrowie i błogosławieństwo.
 III Niedziela Adwentu, Gaudete, 12 grudnia 2021 r.
7.30 – Msza św. za ++ Jerzego Karpińskiego, Agnieszkę, rodz. Martę i Piotra, Martę i Wilhelma Guzy, s. Małgorzatę, Hieronima Zwior, Gertrudę i Pawła Tannenbaum, b. Wilhelma, Gerarda, szwagierki: Marię z m. Konstantym, Helenę z m. Alojzym, Henryka Garczorz, Różę Zwior, pokr. Karpiński i Guzy.
9.00  – Msza św. z okazji urodzin za + o. Stefana Skandy, m. Różę, pokr.
11.00 –  Msza św. za ++ o. Ernesta Kołodziej, m. Paulinę.
15.00  – Nieszpory adwentowe.
– Dzielenie się opłatkiem grup parafialnych: Rady Parafialnej, Rady Gospodarczej,  Wspólnoty „Caritas”, Wspólnoty Lektorów, Wspólnoty „Paulus”, Scholi „Gaudium”, Organistów, Orkiestry,  Psałterzystek, Marianek, Ministrantów, Szafarzy Komunii, Kościelnych, dbających o strojenie kościoła, zabiegających o czystość paramentów liturgicznych, dbających o techniczną stronę obiektów parafialnych, dbających o dom parafialny…

1. Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy nieszpory adwentowe a następnie Wspólnota Żywego Różańca podzieli się opłatkiem i wymieni tajemnice różańcowe.
  2. Po Mszach św. przed kościołami w Polsce zbierane są ofiary dla Kościoła na wschodzie.
  3. Ministranci i kandydaci spotkają się w czwartek po Roratach.
  4. W ubiegłą niedzielę wybrana została Parafialna Rada Duszpasterska. Zgodnie z Statutem PRD 7 osób wybrała wspólnota parafialna: Rejon 1– Helga Kotucha; Rejon 2 – Wyrwich Damian;  Rejon 3 – Plaszczyk Roman; Rejon 4 – Wyrwich Gabriel; Rejon 5 – Giera Engelbert; Rejon 6 – Panchyrz Mariusz; Rejon 7  – Wanat Janusz. Pozostałe osoby zgodnie z Statutem  powołał Proboszcz: Jaksik Jerzy, Janik Waldemar, Kocot Henryk (szafarze Komunii Św.), Sylwia Olkuśnik (katechetka), Adelajda Joszko/Waldemar Trojok/Daniel Nisler (organista). W przyszłą niedzielę, w czasie nieszporów adwentowych nowa Rada Duszpasterska będzie zaprzysiężona.
  5. Dzisiaj rozprowadzane są świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – cena: duże świece 12 zł; małe świece – 5 zł.
  6. W zakrystii można zakupić opłatki.
  7. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Swoboda Angelika, Piekacz Irena, Młynarczuk Aldona, Chmielorz Gerda,  Michali Irena, Borycka Joanna.