13.12– 19.12. 2021 AD

Poniedziałek, 13 grudnia, św. Łucji
6.45 – Msza św. rorate  za ++ m. Elżbietę Krawiec, pol. o. Karola, braci Gintera i Wernera.
Wtorek, 14 grudnia, św. Jana od Krzyża
17.00 – Msza św. rorate – za + Ryszarda Serafin.
 Środa, 15 grudnia
17.00 – Msza św. rorate  – za + Agnieszkę Karpińską w 1 rocz. śmierci.
 Czwartek, 16 grudnia
17.00 – Msza św. rorate – za ++ mamę Elżbietę Weber w rocz . śmierci, tatę Antoniego, pokr. Skolik i Weber.
Piątek,  17 grudnia
16.30 – Nabożeństwo adwentowego oczekiwania, z okazją do spowiedzi dla młodzieży.
17.00 – Msza św. rorate dla młodzieży za + ż. Irmgardę Garbas w rocz. śmierci.
 Sobota, 18 grudnia
15.30 – Msza św. rorate – z podziękowaniem za odebrane łąski, z prośba o dalsze z okazji 50 urodzin Krzysztofa Szaton.
– z okazji roczku Elżbiety Stefan.
17.00 – Msza św. za ++ m. Różę Pasieka, o. Franciszka, teścia Jerzego Danysz, dziadków z pokr.
 IV Niedziela Adwentu, 19 grudnia 2021 r.
7.30 – Msza św. za + Manfreda Knopik w rocz. śmierci.
9.00 – Msza św. za ++ Pawła i Jadwigę Pietruszka, Jadwigę i Pawła Wieszołek.
11.00 – Msza św. za ++ rodz. Genowefę i Józefa Dąbrowskich, Konrada i Elżbietę Wieja, pokr.
15.00 – Nieszpory adwentowe.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy nieszpory adwentowe a następnie podzielą się opłatkiem grupy parafialne: Rada Parafialna, Rada Ekonomiczna,  Wspólnota „Caritas”, Wspólnota Lektorów, Wspólnota „Paulus”, Schola „Gaudium”, Organiści, Orkiestra,  Psałterzystki, Marianki, Ministranci, Szafarze Komunii, Kościelni, dbający o strojenie kościoła (floryści, zespół tworzący dekorację dożynkową), zabiegający o czystość paramentów liturgicznych, dbających o techniczną stronę obiektów parafialnych,  zaangażowanych w prowadzenie strony internetowej,dbających o dom parafialny… W trakcie nabożeństwa złoży przyrzeczenie Parafialna Rada Duszpasterska. Dziękuję członkom ustępującej  Rady Duszpasterskiej za serce i zaangażowanie.
  2. Zgodnie z Statutem Parafialnych Rad Ekonomicznych proboszcz powołuje 3 członków, a jednego wybiera Parafialna Rada Duszpasterska . Z mojego powołania do Parafialnej Rady Ekonomicznej należeć będą: Paweł Werner Klencz, Piotr Górzański, Roman Plaszczyk. Dzisiaj zostanie wybrany kandydat z Rady Duszpasterskiej.
  3. Marianki spotkają się w sobotę o godz. 10.00.
  4. W zakrystii można zakupić opłatki.
  5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Wójcik Dominika, Bańcyr Mariola, Tomala Małgorzata, Bienwald Weronika, Kluba Karolina, Świtała Ewelina.