4.12. – 10.12. 2023 AD

Poniedziałek, 4 grudnia, św. Barbary

6.45–  Msza św.  rorate – za ++ dziadków Świtała, Obstój, Wilczek i Pyka.

Wtorek, 5 grudnia

17.00–  Msza św. rorate – za ++ Marię i Alfreda Bednarek, ich rodziców i rodzeństwo, pokr. oraz dusze w czyśćcu.

Środa, 6 grudnia, św. Mikołaja

6.45–  Msza św.  rorate – za + ojca Henryka Joszko z okazji urodzin.

Czwartek, 7 grudnia, I miesiąca, św. Ambrożego

16.00 – Godzina Święta.

17.00–  Msza  św. rorate – za + brata Henryka Goj w rocz. śmierci.

Piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

7.00 –  Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji urodzin Agnieszki Ziaja oraz za ++ rodziców, dziadków, męża.

9.00 – Msza św.  za ++ rodz. Teresę i Karola Weber, Magdalenę i Eryka Pyka.

18.00  – Msza św.  ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny w int. dziewcząt oraz Sodalicji Maryjnej.

Sobota, 9 grudnia

16.00 – Msza św.  rorate z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 50 urodzin Krzysztofa Kulik.

17.00 – Msza św. za ++ . o. Jana Sopot, rodz. Jadwigę i Wilhelma Stach, Jadwigę i Pawła Sopot, Stefana Sopot, Annę i Jana Brol, Teodora Serafin, Martę, Jerzego i Jana Szklorz oraz o błogosławieństwo w rodzinie.

II Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2023 r.

7.30 – Msza św.  za + Manfreda Knopik w rocz. śmierci

9.00  – Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ o. Ernesta, m. Paulinę Kołodziej, o. Engelberta Potempa, s. Henryka, dziadków Franciszkę i Tomasza Guzy, c. Emilię, s. Joachima i Antoniego.

11.00 – Msza św. za ++rodz. Agnieszkę i Jerzego Karpińskich, ich rodziców, siostry z mężami, braci Wilhelma i Gerarda Karpińskich, Teresę i Henryka Garczorz, Różę Zwiór, pokr.

15.00 –  Nabożeństwo adwentowe.

– Opłatek Róż Rózańcowych oraz grup parafialnych: Rady Parafialnej, Rady Gospodarczej,  Wspólnoty „Caritas”, Wspólnoty Lektorów, Wspólnoty „Paulus”, Scholi „Gaudium”, Organistów, Orkiestry,  Psałterzystek, Marianek, Ministrantów, Szafarzy Komunii, Kościelnych, dbających o strojenie kościoła, zabiegających o czystość paramentów liturgicznych, dbających o techniczną stronę obiektów parafialnych, dbających o dom parafialny…

1. Dzisiaj rozpoczyna się adwent – czas radosnego oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Zadbajmy o adwentowy nastrój, który podkreślać będą symbole tego okresu: wieńce adwentowe, roratki, lampiony. Wystrój bożonarodzeniowy pozostawmy na właściwy czas. Na nieszporach, które odprawimy o godz. 15.00 błogosławione będą wieńce adwentowe, roratki i lampiony.
  2. Już dzisiaj można w zakrystii nabyć opłatki – jest to informacja dla tych , którzy opłatek wysyłają z życzeniami.
  3. Ministranci i kandydaci spotkają się w sobotę o godz. 9.00.
  4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kluba Alicja, Rudzik Krystyna, Stachowska Aneta, Kallus Karolina, Glowania Izabela, Czanguleit Wioletta.