30.03– 6.04. 2015 AD

Wielki Poniedziałek, 30 marca
7.00 – Msza św. za ++ ks. Wincentego Guzika, proboszczów, księży i siostry zakonne, którzy posługiwali u nas i pochodzili z naszej parafii.
Wielki Wtorek, 31 marca
16.30 – I Spowiedź.
18.00 – Msza św. za ++ męża i ojca Wilhelma w rocz. śmierci, c. Reginę, pokr.
Wielka Środa, 1 kwietnia
7.00 – Msza św. za ++ rodziców Jana i Annę Krawiec, Marka Krawiec,  Franciszka i Michała Potyka, pokr.
Triduum Paschalne Męki
i Zmartwychwstania Pañskiego
Wielki Czwartek, 2 kwietnia
18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej  – jako podziękowanie za dar Najśw. Sakramentu w I rocznicę przyjęcia Komunii św.
– Przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i czuwanie modlitewne do godz.  22.00.
Wielki Piątek, 3 kwietnia
13.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Uroczysta liturgia ku czci Męki Pańskiej.
– Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00.
Wielka Sobota, 4 kwietnia
9.00 – Rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie.
– od 10.00 adorują dzieci;
– od 14.00 adorują gimnazjaliści i  młodzież.
15.00 – Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej – liturgia ognia, liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (proszę przynieść świece z okapnikami – poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych)
– Msza św. w intencjach Rolników  naszej parafii.
Niedziela Wielkanocna, 5 kwietnia 2015 r.
6.00 – Procesja rezurekcyjna.
– Msza św. w int. Parafian oraz Gości.
9.00 – Msza św. za ++ rodz. Franciszka i Gertrudę Mania, rodz. Marię i Franciszka Janoszka, b. Józefa.
11.00 –  Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze od pracujących za granicą oraz w int. ich rodzin.
15.00 – Nieszpory wielkanocne.
Poniedziałek Wielkanocny, 6 kwietnia
7.30 – Msza św. w intencjach żyjących i ++ członków DFK.
9.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 80 urodzin Gertrudy Bieniek.
– Spotkanie dzieci z zajączkiem
10.45 – Procesja wielkanocna. – Msza św.  z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60 urodzin Jana Świerzy.

1. Dzisiaj o godz. 00Gorzkie Żale.
  2. Jak co roku Parafialny Zespół  „Carirtas” otworzył kram wielkanocny. W chacie można zakupić: ciasto, baranki, zajączki, kruszonki, palmy… Zapraszamy na obfite zakupy.
  3. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zaś w Wielka Sobotę wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Okazja do Spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w środę od godz. 17.00.
  5. Zbiórki ministrantów: w piątek po „Drodze Krzyżowej” i w sobotę o godz. 8.00. Lektorów i psałterzystki biorących udział w Triduum Paschalnym proszę o kontakt ze mną.
  6. „Gość Niedzielny” – 5 zł i „Mały Gość Niedzielny” – 4 zł.
  7. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: 3/7 kwietnia–  Strzelczyk Monika, Sadowska Anna, Janoszka Joanna, Adamczyk Bożena, Michali Helena i Jolanta, Blicharska Anna, Sojka Zuzanna. 4 kwietnia (po ceremoniach) – starsze dziewczęta.