24.03– 29.03. 2015 AD

Poniedziałek, 23 marca
7.00 – Msza św. za + Helenę Loch z okazji urodzin.
Wtorek, 24 marca
17.00 – Msza św. za ++ męża, jego rodziców, siostrę, ojca Ludwika, szwagrów Franciszka i Stanisława, pokr.
Środa , 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego
Dzień Świętości Życia – Modlitwa objęcia duchową adopcją dziecka poczętego
9.00 – Msza św. za + Wiktorię Gajda z okazji urodzin.
17.00 – Msza  św. za ++ rodz. Alfreda i Marię Bednarek, ich rodziców, rodzeństwo.
REKOLEKCJE
WIELKOPOSTNE
Czwartek, 26 marca
8.00 – Msza św.za ++ Hildegardę Jarzyna, c. Gabrielę.
18.00 – Msza św. koncelebrowana – za ++ m. Józefa Świtała, jego rodz. Marię i Stefana, Gertrudę i Franciszka Brol, Emilię i Tomasza Obstój, b. Gerarda.
– za ++ Wiktora i Franciszkę Pasieka, ich rodziców, siostry, braci, , s. Józefa, Pawła i Herberta, m. Karola Jaksik, pokr. Pasieka, Waloszek i Jaksik.
Piątek, 27 marca
8.00 – Msza św. za + Kunegundę Bieniek.
18.00 – Msza św. za ++ o. Ryszarda Płaczek w rocz. śmierci, m. Ann, rodz. Roberta i Łucję Kieryś, pokr.
Sobota, 28 marca
8.00 – Msza św. za ++ rodziców, rodzeństwo.
13.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dlasze z okazji 80 urodzin Franciszka Goj.
17.00 – Msza św. za ++ o. Alfreda Kurek, m. Gertrudę, s. Renatę Grzywocz,  teściów, szwagrów, szwagrówki, rodz. Konstantynę i Teodora Sopot, ciocie Marię, Katarzynę, pokr. Kurek, Sopot i Maroń.
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, 29 marca 2015 r.
(Kolekta rekolekcyjna)
7.30 – Msza św.   za ++ o. Teodora Sopot, jego rodziców, rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00 –  Msza św. za ++ rodz. Hieronima i Klarę Kulik, ż. Janinę, Julię i Antoniego Kaliciak.
10.45 – Procesja z palmami.
11.00 – Msza św.  w int. Parafian.
15.00– Gorzkie Żale.

1. Dzisiaj o godz. 30Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka Marianek.
  3. We wtorek o godz. 17.45 spotka się na probostwie rada duszpasterska
  4. Jak co roku Parafialny Zespół  „Carirtas” otworzy w niedzielę palmową kram wielkanocny. W chacie będzie można zakupić: ciasto, baranki, zajączki, kruszonki… Zapraszamy na obfite zakupy.
  5. Rekolekcje parafialne odprawiać będziemy od czwartku do Niedzieli Palmowej. Prowadzić je będzie ks. Piotr Morciniec – bioetyk z Opola. Módlmy się w tej intencji i planujmy czas. Rekolekcjonistą dzieci będzie ks. Przemysław Zając – wikary z Tworoga.
  6. „Gość Niedzielny” – 5 zł, „Mały Gość Niedzielny” – 4 zł.
  7. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni Suda Iwona, Kudlek Urszula, Kazieczko Zuzanna, Kulik Aniela, Chmielorz Marzena, Knopik Dorota i Ilona.

W imieniu Wspólnoty Misyjnej „Paulus” dziękuję za otwarcie się na propozycje otwierania się na kraje misyjne:
– w ciągu niecałych trzech tygodni zebraliśmy 940 kg makulatury (ok. 300 zł z przeznaczeniem na wybudowanie studni w Afryce). Akcja będzie trwała do odwołania.
– ofiarowaliście 338 szt. okularów, które w najbliższym tygodniu dostarczone będą do organizatorów akcji.
– puszki aluminiowe i metale kolorowe zbierane będą podobnie jak makulatura bez przerwy ( nie w pierwsze niedziele miesiąca). Proszę pozostawiać je obok kontenera na makulaturę.
– przypominam również o elektrośmieciach, które zbierać będziemy w czerwcu – szczegóły w późniejszym czasie.