3.12. – 9.12 2012 AD

Poniedziałek, 3 grudnia, św. Franciszka Ksawerego
6.45 – Msza św. rorate za ++ rodz. Marię i Alfreda Bednarek.
Wtorek, 4 grudnia, św. Barbary
6.45 – Msza św. rorate za++ Annę Bartoszek w rocz.  śmierci, jej rodziców, Katarzynę i Karola Bartoszek, Gertrudę i Wiktora Bartoszek, rodz. Katarzynę i Ottona Piechaczek, Marię  Franciszka Spałek, pokr.
Środa, 5 grudnia
6.45 – Msza św. rorate za ++ m. i o. Wiktora w rocz. śmierci, rodziców z obu stron, braci i siostry, pokr.
Czwartek,  6 grudnia, św Mikołaja
17.00 – Msza św. rorate za ++ o. Teodora Sopot, m. Konstantynę, s. Marię i Katarzynę, b. Pawła i Karola, m. i o. Alfreda Kurek, pokr. Sopot, Kurek i Maroń.
Piątek, 7 grudnia, św. Ambrożego
7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
– Odwiedziny Chorych.
17.00 – Msza św. rorate z udziałem młodzieży za ++ teśc. Kleofasa i Paulinę Poloczek w rocz. śmierci, krewnych.
Sobota, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
9.00 – Msza św. za + Celinę Konfederak Czuban od rodzin Czapielski, Oszej i Pytel.
– za + Krystynę Kozub w 30 dni po śmierci.
– modlitwa w int. Sodalicji Mariańskiej naszej parafii z wymianą medalików.
15.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60 urodzin Helmuta Stefan.
17.00 – Msza św. za ++ rodz. Jadwigę i Lesława Pankiewicz, Jerzego i Gertrudę Potempa.
II Niedziela Adwentu,  9 grudnia 2012 r.
7.30 – Msza św. za + Henryka Goj w rocz. śmierci
9.00 – Msza św. za ++ m. Henryka Bartoszek, rodz. z obu stron, rodzeństwo.
11.00 – Msza św. za ++ z rodzin Szołtysik, Lisoń i Kluba.
14.30 – Nieszpory adwentowe.
– Wymiana tajemnic różańcowych i spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych.

1. Adwent jest okresem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Nie zapominajmy o tradycyjnie robionych postanowieniach adwentowych. Niech dotyczą one zwłaszcza naszych wad głównych, może: lenistwa, gadulstwa, nieopanowanych nerwów, nadmiernego picia alkoholu… Zapraszajmy siebie również na roraty.
  2. Dzisiaj o godz.00– Nieszpory adwentowe.
  • Błogosławienie roratek, wieńców i lampionów.
  • Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  1. Św. Mikołaj chce odwiedzać dzieci naszej parafii w ich domach. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.  Św. Mikołaj prosi również młodzież w zorganizowaniu tych odwiedzin.
  2. Radę Parafialną i Remontową zapraszam we wtorek na probostwo o godz. 17.00.
  3. Marianki zaproszone są na próbę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP w czwartek po roratach. Ministranci i kandydaci na ministrantów spotkają się w sobotę po roratach.
  4. Zapraszam naszą młodzież na wyjątkowe, adwentowe spotkania – Adwentowe Forum Młodzieży. Niech rozpoczną się udziałem w roratach, a następnie na probostwie, przy aromatycznej,  korzennej herbacie i piernikach, przede wszystkim jednak wokół Tego, który chce być darem dla nas – Pana Jezusa. Myślę, że nikogo nie zabraknie:
  • w czwartek (6 grudnia) z rocznika 1995;
  • w piątek (7 grudnia) z rocznika 1996.
  1. Już dzisiaj można w zakrystii nabyć opłatki – jest to informacja dla tych , którzy opłatek wysyłają z życzeniami.
  2. W przyszłą niedzielę rozprowadzane będą świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – cena: duże świece 12 zł; małe świece – 5 zł.
  3. „Gość Niedzielny”– 4 zł.
  4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kokoszka Maria, Erlekampf Agnieszka, Serafin Agnieszka, Siuda Iwona, Weręczycka Magdalena, Szołtysik Barbara.