10.12. – 16.12 2012 AD

Poniedziałek, 10 grudnia
6.45 – Msza św. za ++ Elżbietę Pawelek, Marię i Filipa Guzy, Franciszka Pawellek, Gintera i Annę Biwo.
Wtorek, 11 grudnia
6.45 – Msza św. rorate za ++ Pawła i Jadwigę Pietruszka, Jadwigę i Pawła Wieszołek.
Środa, 12 grudnia
6.45 – Msza św. rorate za ++ Elżbietę Krawiec w rocz. śmierci, poległego o. Karola.
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i spotkanie seniorów.
Czwartek, 13 grudnia , św. Łucji
17.00 – Msza św. rorate za ++ dziadków Paulinę i Kleofasa Poloczek, rodz. Sylwestra i Edeltraudę Loch.
Piątek, 14 grudnia, św. Jana od Krzyża
17.00 – Msza św. rorate z udziałem młodzieży za ++ rodz. Franciszkę i Alojzego Michalik, dzadków z obu stron, Rudolfa Pampuch, ciocie, wujków, pokr. Michalik, Boronowski, Czaja i Pissarski.
Sobota, 15 grudnia
7.00 – Msza św. rorate za ++ Celinę Konfederak Czuban od pracowników Megapunkt Kraków.
17.00 – Msza św. za ++ Ryszarda Serafin, rodz. Martę i Jana.
III Niedziela Adwentu,  16 grudnia  2012 r.
7.30 – Msza św. za + Agnieszkę Ibrom od Róż Różańcowych.
9.00 – Msza św. za ++ m. i o. Rudolfa Pampuch, m. Weronikę Boronowską.
11.00 – Msza św. za + Józefę Bednarek w 1 rocz. śmierci.
– Poświęcenie nowego mostu przy kościele i uroczyste otwarcie.
14.30 – Nieszpory adwentowe.
– Opłatek grup parafialnych ( rada parafialna i remontowa, wspólnota „Caritas”, lektorzy), służby kościelnej i  zaproszonych gości.

1. Dzisiaj o godz. 14.30 – Nieszpory adwentowe. Wymiana tajemnic różańcowych i spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych.
  2. Ministranci i kandydaci na ministrantów spotkają się w sobotę po roratach. Marianki mają spotkanie połączone z opłatkiem o godz.  10.00.
  3. Zapraszam naszą młodzież na wyjątkowe, adwentowe spotkania – Adwentowe Forum Młodzieży. Niech rozpoczną się udziałem w roratach, a następnie na probostwie, przy aromatycznej,  korzennej herbacie i piernikach, przede wszystkim jednak wokół Tego, który chce być darem dla nas – Pana Jezusa. Myślę, że nikogo nie zabraknie:
  • w czwartek (13grudnia) z rocznika 1994;
  • w piątek (14 grudnia) z rocznika 1993 i starszą.
  1. Zakończono pierwszy etap renowacji obrazów „Drogi Krzyżowej” prowadzonej przez Jana Szopę, pod kierunkiem konserwatora zabytków z Poznania – Andrzeja Miarkowskiego. W minioną środę prace zostały odebrane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Koszt wykonanego dzieła wyniósł 30 000 zł. Dziękujemy Urzędowi Miasta za dotację na ten cel w wysokości 20 000 zł. Dziękujemy również prywatnym osobom za przekazane ofiary.
  2. W zakrystii można nabyć zakupić opłatki.
  3. Dzisiaj  rozprowadzane są świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – cena: duże świece 12 zł; małe świece – 5 zł.
  4. „Gość Niedzielny”– 4 zł.
  5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Bartoszek Karina, Krawiec Jadwiga, Cembolista Izabela, Brol Gertruda, Ciupka Ewa, Szmukier Agnieszka.