29.05. – 4.06. 2023 AD

Poniedziałek, 29 maja, II Dzień Świąt, Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła
7.30 – Msza św.  za ++  z rodzin Klencz i Czanguleit.
9.00 – Msza św. za ++ rodz. Rozalię i Rudolfa Pampuch, siostrę Danielę.
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św.  za ++ ż. Marię Pasieka, rodz. Józefa i Annę Michalskich, Kleofasa i Joannę Pasieka, 2 braci Huberta i Hansa, szw. Bernarda, wujków, ciocie, kuzynki i kuzynów, sąsiadów oraz dusze opuszczone.

Wtorek, 30 maja
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św.   za + ż. i m. Edeltradę Koptoń w rocz. śmierci.

Środa, 31 maja, Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św. za + m. Tomasza Skutela w 6 rocz. śmierci.

Czwartek, 1 czerwca, I miesiąca, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana
9.00 – Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach.
17.00 – Godzina Święta.
18.00 – Msza św. szkolna – do Miłosierdzia Bożego za ++ rodz. Rozalię i Ryszarda Kluba, Julię i Nikodema Gwóźdź, s. Helenę, brata Wiktora, ks. Krystiana Kampa, Gizelę Bartoszek, pokr. Kluba, Gwóźdź, Pasieka, Pisarski, sąsiadów.

Piątek, 2 czerwca, I miesiąca
7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
9.00 – Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska.
18.00 – Msza św. z udziałem młodzieży – za ++ ż. Hildegardę Zyzik w rocz. śmierci, rodziców, teściów, Jadwigę i Mieczysława Śliwińskich, Jana i Pawła Szaton oraz o błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota, 3 czerwca, I miesiąca, św. Karola Lwangi
7.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny za + m. Eryka Jelonka, synów i rodziców.
17.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 18 urodzin Daniela Glowania.
18.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ matkę Paulinę Loch, jej rodziców, rodz. Agnieszkę i Wiktora Bartoszek, synów Pawła i Henryka, Hildegardę Pruski, szw. Jana Giera, ciocie, wujków, Helenę Loch, pokr.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 4 czerwca 2023r.
7.30 – Msza św. (w języku niemieckim) za + o. Wilhelma Szymoś, m. Paulinę, rodz. Anielę i Adolfa Michali, braci, pokr.
9.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ męża Engelberta Potempa, syna Henryka, rodz. Franciszkę i Tomasza Guzy, s. Emilię, braci Joachima i Antoniego, pokr.
– Przyjęcie nowych ministrantów.
11.00 – Msza św. za + Pawła Bartoszek w rocz. śmierci.
15.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo majowe. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafialnego Zespołu „Caritas”.

2. 5 czerwca uczniowie ósmej klasy przeżyją Zesłanie Ducha Świętego. Wspierajmy ich naszą modlitwą i świadectwem zaangażowanego życia chrześcijańskiego. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na: spotkanie modlitewne i próbę liturgii bierzmowania 1 czerwca (czwartek), 18.30; Mszę św., odebranie kart do bierzmowania (przygotuj imię – może pozostać z Chrztu), na nabożeństwo pokutne i Sakrament Pokuty 2 czerwca (piątek), godz. 18.00.

3. Marianki spotkają się w sobotę o godz. 10.00; ministranci i kandydaci również w sobotę o godz. 16.00.

4. Do Bożego Ciała pozostało trochę czasu, aby jednak spokojnie można było przygotować wystrój trasy i ołtarze, zapoznam z trasą tegorocznej procesji: przechodzić będziemy ul. Ks. Wajdy, Polną, dróżką obok p. Stefan, Wajdy.  Ołtarze ustawione będą obok posesji: p. Wieszołek, Kieryś, Boronowscy (pomagają ustawić mieszkańcy ul. Torowej i ks. Wajdy), p. Wyrwich, Pyka (pomagają ustawić mieszkańcy ul. Powstańców), na rozwidleniu ul. Polnej i ks. Wajdy (pomagają ustawić mieszkańcy ul. Stare i Nowe Osiedle, Słonecznej, oraz Opolskiej), przy krzyży na parkingu (ustawiają mieszkańcy okolicy dworca oraz ministranci i marianki).

5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Sopot Aniela, Gadomska Beata, Jędrysik Danuta, Sankowska Paulina, Kozub Elwira, Zielonka Ewelina.