28.09 – 4.10. 2020 AD

Poniedziałek, 28 września, św. Wacława
7.00 – Msza św. za ++ rodz. Wiktora, Rozalię i Ernesta, Emilię i Franciszka, brata Herberta, szwagra Gerarda, ciocie Paulinę i Gertrudę, wujków Paula, Jana i Ryszarda, chrzestną Małgorzatę i Agnieszkę, chrzestnych Tomasza i Franciszka, kuzynów i kuzynki
Wtorek, 29 września, święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
12.30 – (Zespół Administracyjno – Edukacyjny przy leśniczówce Zarzecze) Poświęcenie  tablicy oraz nadanie Izbie Geologicznej imię prof. dra hab. Joachima Szulca.
18.00 – Msza św. za ++ Wiktora Pilarskiego w rocz. śmierci, c. Annę.
Środa, 30 września, św. Hieronima
7.00– Msza św.  za ++  o. Henryka Wyrwich, pokr. Klencz i Wyrwich.
Czwartek, 1 października, I miesiącaśw. Teresy od Dzieciątka Jezus
9.00 – Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach.
17.00 – Msza św. szkolna  za ++ rodz. Anielę i Michała Kaniak, babcie, dziadków z obu stron, teściów Gertrudę i Wiktora Kandora, Krzysztofa Kaniak, pokr. Jaruszowiec, Opala, Erwina Bartyla, Jana Boronowskiego, pokr. Kaniak.
– za + Bronisława Skowron w 30 dni po śmierci.
– Nabożeństwo różańcowe z adoracją Najśw. Sakramentu.
Piątek, 2 października, I miesiąca, Aniołów Stróżów
7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
– Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska.
17.30 – Nabożeństwo różańcowe.
18.00 – Msza św. dla młodzieży – za ++ ciotkę Annę, męża Andrzeja, rodziców z obu stron, siostry, braci, szwagierki, szwagrów, pokr.
– spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Sobota, 3 października, I miesiąca
13.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Ewelina Rakoczy i Andrzej Strzelecki.
16.30 –  Nabożeństwo różańcowe.
17.00 – Msza św.  za + Magdalenę Małek.
XXVII Niedziela Zwykła, 4 października 2020 r.
( Kolekta na Seminarium Duchowne. Kazania głosić będzie brat Piotr Michalik – misjonarz z Republiki Środkowej Afryki)
7.30– Msza św. ( w języku niemieckim)  za + Edytę Bartoszek z okazji urodzin.
9.00 – Msza św.  za + Henryka Cembolista w 80 urodziny.
11.00 –  Msza św. z błogosławieniem różańców dzieci z klasy III  – za ++ rodz. Marię i Eryka Bartoszek, dziadków Gertrudę i Wikktora Bartoszek, Franciszkę i Walentego Garcorz, wujków Jerzego Garcorz, Józefa Tyślik, Joachima Czech, Pawła i Edytę Kinel, pokr.
– spotkanie z rodzicami dzieci I Komunii św.
15.00 – Nabożeństwo różańcowe.

1. Dzisiaj  o godz. 15.00 nieszpory.
  2. Ministranci i kandydaci na ministrantów spotkają się w sobotę o godz. 9.00.
  3. 4 października gościć będziemy na Mszach Świętych brata kapucyna, przez 25 lat misjonarza w  Republice Środkowej Afryki, Piotra Michalika. Brat Piotr przywiezie ze sobą książkę pt.: „Wszyscy tańczą na moście Wantouno”, która jest owocem długich rozmów Misjonarza z Andrzejem Kernerem,  redaktorem „Gościa Niedzielnego”. Będziemy mogli ją nabyć po Mszach Świętych.
  4. Organizowany jest wyjazd na Diecezjalne Skupienie Róż Różańcowych na Górze Świętej Anny, które odbędzie się 17 października ( sobota). Wyjazd o 8.20 spod kościoła. Zapisy chętnych przyjmuje p. Helena Świtała.
  5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Joanna Mańka, Szanguleit Wanda i Natalia, Grondes Alicja, Krain Gabriela, Kałuża Ewelina.