25.03. – 1.04. 2013 AD

Wielki Poniedziałek, 25 marca
7.00 – Msza św. za ++ m. i o. Alfreda Kurek, teściów, szwagrów, szwagrówki, rodz. Konstantynę i Teodora Sopot, s. Marię, Katarzynę, b. Pawła i Karola, pokr.
Wielki Wtorek, 26 marca
7.00 – Msza św.  za + Marię Serzysko z okazji urodzin.
16.00 – I Spowiedź.
Wielka Środa, 27 marca
7.00 – Msza św. za ++ rodziców Jana i Annę Krawiec, Franciszka i Michała Potyka, pokr.
Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego
Wielki Czwartek, 28 marca
18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej  – jako podziękowanie za dar Najśw. Sakramentu w I rocznicę przyjęcia Komunii św.
– Przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i czuwanie modlitewne do godz.  22.00.
Wielki Piątek, 29 marca
13.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Uroczysta liturgia ku czci Męki Pańskiej.
– Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00
Wielka Sobota, 30 marca
9.00 – Rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie.
– od 9.30 adorują dzieci młodsze i starsze;
– od 14.00 adorują gimnazjaliści i młodzież.
15.00 – Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej – liturgia ognia, liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (proszę przynieść świece z okapnikami – poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych)
– Msza św. w intencjach Rolników  naszej parafii.
– za + ks. Wincentego Guzika oraz kapłanów pochodzących z naszej parafii.
Niedziela Wielkanocna, 31 marca 2013 r.
6.00 – Procesja rezurekcyjna.
– Msza św. w int. Parafian oraz Gości.
9.00 – Msza św. za + m. Helenę Loch z okazji urodzin.
11.00 –  Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze od pracujących za granicą oraz w int. ich rodzin.
– za ++ Klarę i Hieronima Kulik, ż. Janinę.
15.00 – Uroczyste nieszpory wielkanocne.
Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia
7.30 – Msza św. w intencjach żyjących i ++ członków DFK.
9.00 – Msza św. za ++ o. Franciszka Mania, m. Gertrudę, rodz. Marię i Franciszka Janoszka, b. Józefa.
– Spotkanie dzieci z zajączkiem
10.45 – Procesja wielkanocna.
– Msza św.  z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60 urodzin Jolanty Feluks.

1. Dzisiaj Parafialny Zespół” Caritas” otworzy kram Wielkanocy. W chacie będzie można zakupić: ciasto, pieczone baranki, zajączki, kruszonki… Zapraszam na obfite zakupy.
  2. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zaś w Wielka Sobotę wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Okazja do Spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w środę od godz. 17.00.
  4. Zbiórki ministrantów: w piątek po „Drodze Krzyżowej” i w sobotę o godz. 8.00. Lektorów i psałterzystki biorących udział w Triduum Paschalnym proszę o kontakt ze mną.
  5. „Gość Niedzielny” – 4,5 zł, „ Mały Gość Niedzielny” – 4 zł.
  6. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Janoszka Ewa, Panchyrz Irena, Pawelczyk Joanna, Wind Elżbieta i Joanna, Karpińska Anna. 30 marca (po liturgii) – Młodzież i starsze dziewczęta z Sodalicji Mariańskiej.