24.05 – 30.05. 2021 AD

Poniedziałek, II Dzień Zielonych Świąt, Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, 24 maja
7.00 – Msza św.  za ++ m. Florentynę Murowski w 100 rocz. urodzin, o. Jana, dziadków, ciocie, wujków, kuzynki Urszulę i Elżbietę, pokr. Moździeń i Murowski oraz o błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 – Msza św. za ++ o Albrechta, chrześniaka Adama, pokr.
15.30 – Nabożeństwo majowe.
16.00 – Msza św. za ++ rodz. Martę i Roberta Olszok, teśc. Romana i Helenę Goździk, pokr z obu stron, dusze opuszczone.
18.00( Zawadzkie, par. Świętej Rodziny) – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z klas I i II szkół ponadpodstawowych.

Wtorek, 25 maja
16.45 – Próba dla dzieci pierwszokomunijnych.
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św.  za ++ m. Jana Boronowskiego w rocz. śmierci, rodz. Julię i Stefana Boronowskich, Paulinę i Wilhelma Szymoś, Romana Boronowskiego, Adelajdę, Gerarda, Waldemara i Krystiana Kciuk, Franciszka i Bronisława Skowron, Anielę i Michała Kaniak, Różę i Bernarda Maleska, pokr. Boronowski, Szymoś i Bok.

Środa, 26 maja, św. Filipa, Dzień Matki
17.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 85 urodzin Huberta Jarzyna, za + Hildegardę pokr.
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze oraz za ++ rodz. Elfrydę i Teodora Stefan, Klarę i Jana Chabrzyk, pokr.

Czwartek 27 maja, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
16.45 – Próba dla dzieci pierwszokomunijnych.
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św. szkolna – za + Emanuela Musialczyk w 10 rocz. śmierci.

Piątek, 28 maja
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św. z udziałem młodzieży -z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji urodzin w rodz. Guzy oraz za ++ z pokrewieństwa.

Sobota, 29 maja, św. Urszuli Ledóchowskiej
16.00 – Msza św. za + Annę Posmyk od Róż Różańcowych.
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św. za kochaną babcię Annę Kokot, tatę Piotra Burek.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 30 maja 2021 r.
7.30– Msza św.  w int. rodzin Bartoszek i Gabryś.
9.00 – Msza św.  za ++ m. Antoniego Guzy, rodziców z obu stron.
11.00 –  Msza św.  za ++ m. i o. Gintera Krawiec, jego rodziców, b. Wernera, Annę i Wacława Krzepickich.
14.30 – Nabożeństwo majowe.
15.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego o łaskę zbawienia dla + Leona Kudlek od znajomych.

1. Ubikacja parafialna w budynku byłej poczty uruchomiona będzie w najbliższym czasie. Do tego momentu proszę korzystać z WC na parkingu przy cmentarzu ( otwarta będzie w czasie nabożeństw w niedzielę  i święta).
  2. Do Bożego Ciała pozostało trochę czasu, aby jednak spokojnie można było przygotować wystrój trasy i ołtarze, zapoznam z trasą tegorocznej procesji: przechodzić będziemy ul. Ks. Wajdy, Polną, dróżką obok p. Stefan, Wajdy.  Ołtarze ustawione będą obok posesji: p. Wieszołek, Kieryś, Boronowscy (pomagają ustawić mieszkańcy ul. Torowej i ks. Wajdy), p. Wyrwich, Pyka (pomagają ustawić mieszkańcy ul. Powstańców), na rozwidleniu ul. Polnej i ks. Wajdy (pomagają ustawić mieszkańcy ul. Stare i Nowe Osiedle, Słonecznej, oraz Opolskiej), przy krzyży na parkingu (ustawiają mieszkańcy okolicy dworca oraz ministranci i marianki).
  3. Ministranci spotkają się w piątek po Mszy św., a Marianki w sobotę o godz. 10.00.
  4. W sobotę chcemy zakończyć prace przy ubikacji parafialnej – dojście i uporządkowanie terenu przed obiektem. Potrzebnych będzie kilku mężczyzn, młodzieńców – proszę o kontakt ze mną.
  5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Czudaj Danut i Agata, Kulik Beata i Gloria, Swierzy Iwona, Kociok Mariola.