21.06-27.06. 2021 AD

Poniedziałek, 21 czerwca, Najśw. Maryi Panny Opolskiej
7.00 – Msza św. za ++ matkę Marię Kroczek w rocz. śmierci, o. Józefa, dziadków z obu stron, Manfreda Kroczek, wujków, ciotki, Małgorzatę i Karola Kroczek, pokr.

Wtorek, 22 czerwca
18.00 – Msza św. za ++ Gintera Kubica w rocz. śmierci, rodziców, siostrę, pokr.

Środa, 23 czerwca, Dzień Ojca
17.00 – Okazja do spowiedzi dla młodzieży.
18.00 – Msza św. dla młodzieży – na zakończenie roku szkolnego i kolejnego roku formacji chrześcijańskiej oraz o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego i nieprzypadkowy wybór męża i żony.

Czwartek, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
17.00 – Okazja do spowiedzi dla uczniów szkoły podstawowej.
18.00 – Msza św. za + Leona Kudlek od kolegów z pracy.

Piątek, 25 czerwca
8.00 – Msza św. jako podziękowanie za kolejny rok formacji chrześcijańskiej oraz łaski odebrane w roku szkolnymi 2020/21.

Sobota, 26 czerwca
7.00 – Msza św. za + Henryka Świtała od parafian z ul. Mostowej.
18.00 – Msza św. za ++ Elfrydę i Pawła Wieszołek, pokr. Weber, Wieszołek, Gertrudę i Artura Majzel, pokr. Majowski i Majzel.

XIII Niedziela Zwykła, 27 czerwca 2021 r.
7.30 – Msza św. za + Rudolfa Sladek.
9.00 – Msza św. za ++ Karola i Urszulę Hatlapa.
11.00 – Msza św. za ++ Rozalię i Franciszka Szaton, Annę i Hieronima Zyzik.
15.00 – Nieszpory ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

1. Zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół „Caritas”. Odbędzie się ono we wtorek po Mszy św. w salce. W czwartek zbiorą się również po Mszy św. ministranci.
2. Od 1 maja ubiegłego roku w pełni pokrywamy koszty utrzymania cmentarzy. Ażeby pokryć wydatki, przede wszystkim zapłatę za wywóz śmieci oraz za pobór wody, trzeba było określić minimalną należność – ta wynosi na rok: 24 zł na grób pojedynczy, a dla grobu podwójnego 48 zł. Przypominam, że opłata może być uiszczana za kilka lat, ale najmniej za jeden rok. Należność taką można dokonać w następujący sposób:
– przelew na konto Rzymskokatolickiej Parafii św. Bartłomieja w Kielczy 86 8909 0006 0010 0004 0934 0105
z podaniem tytułu: ofiara na cele parafialne – cmentarz, nazwisko i imię zmarłej osoby z datą zgonu lub nazwisko i imię osoby rezerwującej; – gotówką, w punkcie Zakładu Kamieniarskiego p. Pallach na ul. Opolskiej, niedaleko punktu aptecznego w Kielczy. Usługa ta wykonywana będzie nieodpłatnie (grzecznościowo).
3. Z p. Jankiem – Sołtysem planujemy ustawienie gablotki sołeckiej przy przepompowni na parkingu. Chcemy, aby miała charakter rustykalny – dopasowany do kapliczki i chaty. Jeżeli ktoś rozbierał starą więźbę dachową i chciałby oddać kilka belek, proszę o kontakt ze mną.
4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kozub Justyna i Wiktoria, Zielonka Ewelina, Marczuk Anna, Wyrwa Ewelina i Kołodziej Gabriela.