18.03 – 24.03. 2024 AD

Poniedziałek, 18 marca

18.00–  Msza św.  o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich, o dobry wybór męża i żony oraz powołania życiowego.

Wtorek, 19 marca, Uroczystość św. Józefa

9.00–  Msza św.  przez wstawiennictwo św. Józefa w int. Rzemieślników oraz Solenizantów.

18.00-  Msza św. za + mamę Gizelę Bartoszek z okazji urodzin, o. Joachima Panchyrz, Hildegardę i Jerzego Lisoń, Marię i Piotra Panchyrz, Katarzynę i Karola Bartoszek, pokr.

Środa, 20 marca

7.00–  Msza św.  za ++ rodziców Katarzynę i Franciszka Kaliciak.

Czwartek, 21 marca

16.30 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.

17.00–  Msza  św.  szkolna – za ++ Gertrudę i Teodora Poloczek, Wilhelma i Helenę Kudlek, syna Leona, Pawła i Elżbietę Janus, syna Alfreda, szw. Jerzego i Alfreda, Sylwestra i Edeltraudę Loch, pokr. Poloczek, Pilarski i Janus.

– Spotkanie Wspólnoty Lektorów.

Piątek, 22 marca

17.30 – Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży.

18.00  – Msza św.  z udziałem młodzieży – do Miłosierdzia Bożego za ++ matkę Hildegardę Kurzacki w rocz. śmierci, jej rodziców, siostry, pokr.

Sobota, 23 marca

18.00 – Msza św. za ++ o. Antoniego Polok w rocz. śmierci, matkę Julię, teśc. Marię i Józefa Chmielorz, 4 siostry, szwagrów, pokr. Polok i Chmielorz.

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, 24 marca 2024 r.

7.30 – Msza  św.   za ++ Alfreda i Marię Bednarek.

9.00  – Msza św. za ++ ż. Hildegardę Haberla, rodz. Matyldę i Piotra Haberla, Teśc. Otylię i Pawła Czaja, zięcia Ireneusza Szady, Emilię i Jana Kaliciak, Hildegardę i Augusta Haberla, Marię i Rajnholda Serafin, pokr. Haberla, Czaja, Gasz, Serafin oraz o błogosławieństwo w rodzinie.

11.00 – Msza św. za + Agnieszkę Wind.

15.00 – Koronka do miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale.

– Spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy.

1. Dzisiaj o godz. 14.30 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem, a po nabożeństwie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie Zespołu Parafialnego „Caritas”; w piątek o godz. 19.00 zbierze się Rada Gospodarcza.
  3. W sobotę spotkają się: o godz. 9.00 ministranci (zbiórka przed Wielkim Tygodniem), o godz. 10.00 marianki.
  4. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w tym roku z Zawadzkiego 22 marca (piątek przed Niedzielą Palmową). Zapisy oraz szczegóły znajdziecie na stronie internetowej: edk.org.pl oraz na plakacie w gablotce. Podobnie jak było to w minionych latach, będziemy mogli współuczestniczyć w tej wyjątkowej Drodze Krzyżowej, adorując Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 22.00 – 12.30. W tym czasie będzie również okazja do Spowiedzi.
  5. Podobnie jak w minionych latach Parafialny Zespół Caritas otworzy w Niedzielę Palmową kram wielkanocny. Zapraszamy na zakupy.
  6. Parafia organizuje 16 maja pielgrzymko – wycieczkę do św. Rity w Głębinowie, z nawiedzeniem miejsca internowania bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Prudniku oraz zwiedzaniem Nysy. W cenie: autokar, przewodnik po Nysie, obiad w Głębinowie oraz ubezpieczenie.
  7. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Danisz Iwona, Czudaj Danuta, Kulik Beata, Gloria i Inga, Swierzy Iwona.