17.08– 24.08. 2020 AD

Poniedziałek, 17 sierpnia, św. Jacka
7.00 – Msza św. za + Marię Miozga od Róż Różańcowych.
Wtorek, 18 sierpnia
18.00 – Msza św. za ++ Katarzynę Soloch, m. Antoniego, rodziców, córkę Elżbietę, synów Gintera i Jana, zieciów Franciszka i Ernesta, wn. Urszulę, prawnuczkę Małgorzatę, prawnuka Grzegorza, dusze w czyśćcu.
Środa, 19 sierpnia
7.00– Msza św.  za + Stefanię Kulczycką od córki Anieli z rodziną.
Czwartek, 20 sierpnia, św. BernardaOdpustowy Dzień Chorych i Seniorów
8.00 – Odwiedziny Chorych.
15.00 – Msza św. przez wstawiennictwo św. Bartłomieja w int. Chorych i Seniorów.
– Błogosławieństwo lourdzkie
Piątek, 21 sierpnia, św. Piusa X, Odpustowy Dzień Młodzieży i Rodzin
15.00 – Pierwsza Spowiedź.
17.00 – Wyciszenie modlitewne przed Najśw. Sakramentem, okazja do Spowiedzi.
18.00 – Msza św. przez wst. św. Bartłomieja dla młodzieży, o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony.
Sobota, 22 sierpnia, Najśw. Maryi Panny Królowej, Wigilia Odpustu
7.00 – Msza św.  za ++ rodziców Pawła i Antoninę Ludwig, Annę i Józefa Gałach
16.00  – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 40 urodzin Adama Szaton.
17.15 – Pierwsze nieszpory ku czci św. Bartłomieja.
18.00 – Msza św.  za ++ m. Eugeniusza Mazur w rocz. śmierci, jego rodziców, pokr.
XXI Niedziela Zwykła, 23 sierpnia 2020 r., Odpust ku czci św. Bartłomieja
7.30– Msza św.  w  intencji rodziny Dąbrowskich.
9.00 – Msza św.  za ++ m. Różę Skandy w rocz. śmierci, o. Stefana, dziadków.
– Roczek Dawida Grzywocz.
11.00 –  Suma odpustowa w int. Parafii.
15.00 – Nieszpory ku czci św. Bartłomieja.
Poniedziałek, 24 sierpnia, św. Bartłomieja, Odpustowy Dzięń Zmarłych
8.00 – 18.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu.
9.00 – Msza św. przez wst. św. Bartłomieja za zmarłych parafian i polecanych w czasie odpustu.
12.00 – Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Sandra Czudaj i Piotr Klatka.
  1. Dzisiaj o 15.00 – (przy figurze Matki Bożej Fatimskiej na placu kościelnym)  Wielkie granie i śpiewanie ku czci Wniebowziętej z udziałem orkiestr z: Krupskiego Młyna, Świbia,Wielowsi, Zawadzkiego i Wiśnicza, Żędowic oraz z Kielczy.  Po nabożeństwie Najświętsza Matka zaprasza na kołocz i kawę. Proszę o stosowanie zasad epidemicznych: odpowiednie odstępy oraz siedzący na ławkach niech ubiorą maseczki.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli nabożeństwo popołudniowe w dzień Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny.
  3. Odpust ku czci św. Bartłomieja odprawimy w niedzielę 23 sierpnia. Kazania wygłaszać będzie i sumę odpustową odprawi ks. Zygfryd Glaeser.
  4. Warunkiem zyskania odpustu jest pojednanie się z Bogiem. Okazja do spowiedzi: pół godziny  przed każdą Mszą św.; środa 19 sierpnia godz. 17.00 – dzieci z klas 5 – 8; piątek 21 sierpnia godz. 16.00; piątek 21 sierpnia godz. 17.00 – młodzież; sobota  22 sierpnia  godz. 16.00.
  5. 24 sierpnia (poniedziałek) przypada w naszej parafii czas wieczystej adoracji. Plan adoracji: 8.00 – ul.: Dobrego Pasterza, Topolowa i Nowowiejska; 10.00 – ul.: Powstańców i Krótka;  11.00 – ul.: Leśna,  Zielona, Sosnowa, Szkolna i Miarki; 13.00 – ul.:  Dworcowa, Wiosenna  i  Chrobrego;  14.00 – ul.: Kopernika, Konopnickiej i Słoneczna;  15.00 – Stare i Nowe Osiedle;  16.00 – ul.: Opolska, Borowiany,  ks. Wajdy, Polna, Torowa; 17.00 – Mostowa i Zamoście;
  6. Spotkania przedodpustowe: dla marianek w środę o godz. 16.00, dla ministranci we wtorek. ok godz. 18.30.
  7. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Dąbrowska Barbara, Kaniak Magdalena, Gabriela i Aleksandra, Wanat Małgorzata i Karolina, Strzałka Danuta.