13.06 – 19.06. 2022 AD

Poniedziałek, 13 czerwca, św. Antoniego

18.00 – Msza św. o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony.

-Nabożeństwo fatimskie

Wtorek, 14 czerwca, bł. Michała Kozala

18.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ m. Stefana Bieniek, rodz. Joannę i Karola Wyrwich.

– za + Anatola Stańczyk w 30 dni po śmierci.

Środa, 15 czerwca

17.00 – Okazja do Spowiedzi.

18.00 – Msza św. za ++ m. Wernera Małek w 17 rocz. śmierci, teśc. Jerzego i Joannę Małek, rodz. Franciszka i Marię Kopyto, dziadków Małek, Hampel, Serafin i Kopyto, rodziców chrzestnych, ciocie, wujków, Urszulę Małek, Jana i Elfrydę Murowskich, ks. Krzysztofa Pasieka, rodz. Emila i Annę oraz dusze opuszczone.

Czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała

7.30 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji Srebrnego Jubileuszu Małżeńskiego.

9.00 – Msza św. w int. Parafii.

– Procesja do czterech ołtarzy.

14.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.

15.00 – Msza św. za ++ męża, syna, rodziców, teściów, braci, bratową, szwagierkę, szwagra, pokr.

Piątek, 17 czerwca, św. brata Alberta

17.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.

18.00 – Msza św.  z udziałem młodzieży – za ++ m. i o. Edwarda Zielińskiego w rocz. śmierci, wnuka Krzysztofa, pokr. oraz o błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota, 18 czerwca

7.00 – Msza św.  za + Marka Kosytorza od wspólnoty „Caritas”.

17.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.

18.00 – za ++ m. i o. Teodora Serafin, rodz. Różę i Józefa Kaszuba, teśc. Marię i Teofila Serafin, s. Jadwigę, Wilhelma Stach, b. Eryka, brat. Annę, Magdalenę, Eryka Małek, bratową Hildegardę Kaszuba, siostrę Janinę i Krystynę, pokr.

XII Niedziela, 19 czerwca 2022r.

7.30 – Msza św. za ++ ż. Urszulę Gabryś, jej rodziców, teściów, s. Elżbietę Lamich.

9.00 – Msza św. za ++ m. Krystynę Kocot w rocz. śmierci, tatę Huberta.

11.00 –  Msza św. za ++o. Eryka Kraka w 3 rocz. śmierci, mamę Agnieszkę. teśc. Łucję i Maksymiliana Świerzy, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, pokr. Kraka i Świerzy.

15.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.

1. Dzisiaj o godz. 00 odprawimy nieszpory ku czci Trójcy Przenajświętszej.
  2. Wprawdzie do Bożego Ciała pozostało trochę czasu, aby jednak można było spokojnie przygotować wystrój trasy i ołtarzy zapoznam z  Przechodzić będziemy ul. Dobrego Pasterza, Leśną , Mostową powrót na Dobrego Pasterza. Ołtarze: przy posesji p. Danysz/Iwanowski ( przygotowują mieszkańcy ul. Topolowej i Nowowiejskiej), p. Bartoszek/Gałach (ul. Dobrego Pasterza i Polna), p. Skolik ( ul. Leśna, Szkolna, Zielona i Miarki), kapliczka św. Jana Nepomucena (ul. Zamoście, Mostowa i Krótka).
  3. Marianki spotkają się w sobotę o godz. 10.00. Próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem będzie we wtorek o godz. 17.00.
  4. Biskup Opolski zaprasza na wspólną modlitwę uwielbienia i dziękczynienia w ramach „Jubileuszowego Uwielbienie Pana”, który odbędzie się w wieczór uroczystości Bożego Ciała, 16 czerwca, w Grocie Lurdzkiej na Górze Świętej Anny. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec.
  5. Drogim Parafianom, którzy malowali ogrodzenie na drugim cmentarzu w imieniu parafii serdecznie dziękuję. W poniedziałek, a jeżeli będzie padał deszcz we wtorek o godz. 9.00 będziemy chcieli impregnować pozostałą część płotu.
  6. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Mudrak Gabriela, Czapla Aniela, Rudek Hanna, Halenka Jolanta, Sopot Aniela, Bonk Paulina.