13.04– 19.04 2020 AD

Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia 2020 r.
7.30 – Msza św. w intencjach żyjących i ++ członków DFK.
9.00 – Msza św. za ++ rodz. Annę i Stefana Ludwig, braci ks. Pawła i  Antoniego, ciocię Konstantynę Ludwig, Antoninę Dyla, teśc. Alfreda i Gertrudę Kurek, szw. Renatę Grzywocz, ciocie Marię i Katarzynę Sopot, dziadków, wujków, ciocie, kuzynostwo z pokr. Ludwig, Kurek i Sopot.
11.00 – Msza św.  za + Edytę Bartoszek w rocz. śmierci (Transmisja internetowa)
Wtorek Wielkanocny, 14 kwietnia
18.00 – Msza św. za ++ m. i o. Joachima Rudzik, rodz. Marię i Konstantego Giera, teśc. Ritę i Teodora Rudzik, Norberta i Marcina Moy, Helenę i Alojzego Lebek, Jerzego Karpińskiego, ciocie, wujków, babcie, dziadków, sąsiadów oraz o zdrowie i błogosławieństwo.
Środa Wielkanocna, 15 kwietnia
7.00– Msza św. za ++ Wiktora Glowania, rodziców, dziadków, pokr.
Czwartek Wielkanocny, 16 kwietnia
18.00 – Msza św. – za ++ rodz. Urszulę i Andrzeja Kulik, pokr.
Piątek Wielkanocny, 17 kwietnia
7.00 – Msza św.  za + m. Magdalenę Pyka z ok. urodzin.
18.00 – Msza św. – za ++ rodz. Marię i Eryka Bartoszek, dziadków Gertrudę i Wiktora Bartoszek, Franciszke i Walentego Garcorz, Jerzego Garcorz, Józefa Tyślik, Joachima Czech, Edytę i Pawła Kinel.
Sobota Wielkanocna, 18 kwietnia
7.00 – Msza św. za + Wilhelma Wyrwich od Róż Rózańcowych.
18.00 – Msza św.  do Miłosierdzia Bożego za ++ rodz. Alfreda i Różę Bryś, Katarzynę i Jóżefa Maczuch, dziadków z obu stron, Gerarda i Henryka Bryś, jego ż. Magdalenę, Józefa Szramek, Piotra Burek, Herberta Koźlik, Annę i Jana Fleger, pokr. Bryś, Maczuch, Student i Wyrwich.
II Niedziela Wielkanocna, Miłosierdzia Bożego, 19 kwietnia 2020 r.
7.30– Msza św.  za ++ rodz. Piotra i Weronikę Bieniek.
9.00 – Msza św.  za ++ m. i o. Józefa Czaja, jego rodziców, rodzeństwo, rodz. Anielę i Jakuba Zając, pokr. oraz o zdrowie i błogosławieństwo.
11.00 –  Msza św. w 2 rocz. śmierci m. i o.  dziadka Rafała Kokoszka, s. Romana, oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie. (Transmisja internetowa)
15.00 – Nieszpory ku czci Miłosierdzia Bożego.
(Transmisja internetowa)

Drodzy Parafianie!
Jestem blisko Was myślami i z błogosławieństwem, które wypraszam u Pana Boga. Choć bardzo chciałbym być z Wami przy ołtarzu, niestety niełatwa decyzja Rządu i Bpa Ordynariusza nie pozwalają na to. Znowu przyjdzie czas, że świętować będziemy razem w kościele, bardzo za tym tęsknię. Teraz jednak musimy bezwzględnie poddać się zarządzeniom.

Przedłużono do dnia 19 kwietnia br. ograniczenia udziału w zgromadzeniach liturgicznych.  We Mszach świętych może uczestniczyć jedynie 5 osób z rodziny, która zamówiła intencję oraz pełniący posługę liturgiczną. Do naszego kościoła wchodzimy przez zakrystię. Podczas Mszy Świętych, w czasie przeistoczenia, włączone będą dzwony. Oddajmy w tym momencie cześć Panu Jezusowi aktem strzelistym: np. Jezu ufam Tobie!; Panie Jezu, Ty się tym zajmij!; Pan mój i Bóg mój!; Jezu Tobie ja żyję…; Boże, Ojcze niech spełnia się wola Twoja… .
Kościół jest otwarty w ciągu dnia, nie może jednak przebywać w nim więcej jak 5 osób równocześnie.
W Poniedziałek Wielkanocny oraz ciągu tygodnia w godz. 15.00 – 18.00 wystawiony będzie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, adorujących proszę o respektowanie przepisu – w świątyni tylko 5 osób.
Przed nieszporami i po nieszporach  w Niedzielę Wielkanocną  i w kolejne dni o pełnych godzinach: 15.00; 16.00;17.00;18.00 można skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz będę rozdzielał Komunię Świętą. Taka możliwość jest również przed Mszami Świętymi. Jeżeli w kościele będzie 5 osób, proszę zaczekać na zewnątrz.
Niestety do chorych mogę przyjść z posługą jedynie w zagrożeniu życia. Ubolewam nad tym. Jestem pod telefonem.

Jeżeli są osoby potrzebujące pomocy (chorzy, seniorzy, samotni) proszę o kontakt telefoniczny.
Bliższe informacje podawane będą na stronie www.parafia.kielcza.pl, tam również zamieszczony będzie plan służby. Jeżeli mogę pomóc lub macie jakieś pytania czekam.
Niech dobry Bóg Was wszystkich prowadzi, strzeże i + błogosławi!
Wasz proboszcz ks. Jan

Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Plachetka Anna i Julia, Strach Gabriela i Kinga, Pallach Danuta.