11.02 – 17.02. 2013 AD

Poniedziałek, 11 lutego,Najśw. Maryi Panny z Lourdes,
Światowy Dzień Chorych
9.00 – Msza św. przez wstawiennictwo
Najśw. Maryi Panny w int. Chorych.
– Błogosławieństwo lourdzkie.
-Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00 do 17.00
Wtorek, 12 lutego
7.00 – Msza  św. za ++ rodz. Elżbietę i Emanuela Klencz,
o. Bernarda Czanguleit.
– Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 17.00
OKRES WIELKIEGO POSTU
Środa Popielcowa, 13 lutego
(Posypanie głów popiołem)
7.00 – Msza św. za + Annę Krawiec od Róż Różańcowych
9.00 – Msza św. za + Agnieszkę Ibrom od sąsiadów.
– za + Mariana Piecyk w 30 dni po śmierci.
17.00 – Msza św. za ++ rodz. Franciszkę i Pawła Wyrwich, b. Gerarda, rodz. Marię i Stanisława Gibel, b. Waltera, dziadków z obu stron, pokr. Wyrwich i Gibel.
Czwartek,  14 lutego, św. Cyryla i Metodego
16.30 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
17.00 – Msza  św. szkolna za + Elżbietę Guzy w 1 rocz. śmierci.
Piątek, 15 lutego
7.00 – za ++ m. i o. Klausa Maśnica, rodz.  Elfrydę i Ernesta Świtała, bratanka Mariusza,  Jana i Jadwigę Bartoszek,  Elżbietę Pasieka, pokr. Świtała, Maśnica i Bartoszek.
17.00 – Msza  św. z udziałem młodzieży  za ++ rodz. Martę i Teodora Piekacz, o. Władysława Mańka, dziadków z obu stron.
– Droga Krzyżowa.
Sobota, 16 lutego
7.00 – Msza św. za + Gertrudę Kołodziej od Róż Różańcowych.
17.00 – Msza św.  za ++ m. Ottylię Czajaw rocz. śmierci, pol. o. Pawła, s. Hildegardę, Piotra i Matyldę Haberla, dziadków z obu stron, ciocie wujków, kuzynów i kuzynki z pokr. Czaja i Serafin.
I Niedziela Wielkiego Postu, 16 lutego  2013 r.
(Kolekta na planowane inwestycje parafialne)
7.30 – Msza  św. za ++ rodz. Szymona, Katarzynę i Annę Bartoszek, m. Henryka Frewer.
9.00 – Msza św. za ++ rodz. Krystynę i Huberta Kocot.
11.00 –  Msza św. za ++ rodz. z obu stron, b. Józefa, s. Hildegardę, jej męża, teścia, dziadków, pokr. oraz z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze.
14.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
– Zmiana tajemnic różańcowych.

1. Dzisiaj początek Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. O godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Jutro i we wtorek adorować będziemy Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie od 7.30 do 17.00. W czasie adoracji Pana Jezusa niech pojawią się postanowienia wielkopostne, które w środę popielcową złożymy na ołtarzu.
  2. W czwartek po Mszy św. zapraszam do chaty Parafialny Zespół „Caritas” .
  3. Zapraszam młodzież na Wielkopostne Forum Młodzieży, tym razem w szkole.
  4. Posypanie głowy popiołem będzie znakiem mojego otwarcia w nawróceniu na Boga. Duchowej przemianie pomagać będą: postanowienia wielkopostne, uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych.
  5. W środę  popielcową obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.
  6. Przypominam, że nas katolików obowiązuje w okresie wielkopostnym czas zakazany dla uroczystych obchodów weselnych, zabaw i dyskotek.
  7. „Gość Niedzielny” – 4,5 zł .
  8. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Serafin Teresa, Ochman Marta, Sadowa Krystyna, Kciuk Joanna i Teresa, Wojtków Gabriela.