„Albowiem Dziecię nam się narodziło, … Nazwano Go imieniem …. Książę Pokoju.” Iz 9, 5

PANIE JEZU!
Przyszedłeś na świat, aby pokój budować na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnym szacunku ludzi.

Św. Franciszek wczytywał się w tajemnicę przyjścia Boga w ludzkim ciele – wystawił pierwszą stajenkę, a w modlitwie do CIEBIE wołał:

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wierzysz, że MIŁOŚĆ przyszła na świat – czy jesteś życzliwy dla innych?

Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Przyjąłeś PANA JEZUSA – czy poważnie traktujesz: „przebacz 77 razy”?

Jedność tam, gdzie panuje rozłam;
Czy z NIM burzysz mury dzielące ludzi?

Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Czy JEGO Dobra Nowina jest cząstką Twojego myślenia?

Światło tam, gdzie panuje mrok;
ON jest światłem i życiem – Czy wypełniam polecenie: „Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.”

Radość tam, gdzie panuje smutek.
SYN BOGA jest najcenniejszym darem Boga Ojca dla ludzkości – Czy ten fakt jest dla Ciebie źródłem radości?

Życzę Wam, aby obecność Pana Jezusa w Was, którego narodziny będziemy przeżywali, owocowała: szczerą miłością, dobrodusznym przebaczaniem, burzeniem międzyludzkich murów, niesieniem nadziei i Bożego światła oraz głęboką radością.

Spokojnych i w zdrowiu przeżywanych Świąt oraz kolejnych dni Roku Pańskiego 2023

ks. Proboszcz