28.02-6.03.2022 AD

Poniedziałek, 28 luty
7.00- Msza św.  za ++ rodz. Nikodema i Marię Świerzy, Wiktora Glowania, pokr. Świerzi Glowania.
7.30-17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie (28luty  i 1 marca)
– 8.00 – Stare i Nowe Osiedle, Wiosenna i Słoneczna
– 9.00 – ul. Ks. Wajdy i Torowa
– 10.00– ul. Topolowa i Nowowiejska
– 11.00 – ul. Dobrego Pasterza, Polna i Chrobrego;
– 12.00 – ul. Leśna, Miarki, Sosnowa, Szkolna i Zielona;
– 13.00 – Borowiany, ul. Powstańców, Opolska;
– 14.00 – ul. Zamoście, Mostowa, Krótka, Dworcowa, Kopernika i Konopnickiej;
– 15.00 dzieci przedszkolne i ze  szkoły podstawowej ;
–  16.00 – młodzież i inni.
(Okazja do Spowiedzi: dla dzieci z szkoły podstawowej w poniedziałek od 15.30; dla młodzieży we wtorek od 16.30.)

Wtorek, 1 marca
8.00-17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie.
17.00 – Msza św.  za ++ m. Józefa Kluba, rodziców, teściów

Środa Popielcowa, 2 marca
(Obrzęd posypania głów popiołem)
7.00 –  Msza św.  za ++ rodz. Józefa i Krystynę Świtała, dziadków.
9.00 – Msza św. za ++ Wiktorię Szostok w rocz. śmierci, pokrewieństwo.
18.00 – Msza św. za ++ o. Zbigniewa Wyrwa, jego rodziców, Cecylię, Jadwigę i Franciszka Wyrwa, teśc. Annę i Stefana Kwaśny, dziadków Paulinę i Ernesta Kołodziej, Engelberta Potempa, ciocię Emilię, chrzestnego Henryka.

Czwartek, 3 marca, I miesiąca
9.00 -Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)
17.00 – Godzina Święta z Drogą Krzyżową z udziałem dzieci.
18.00 – Msza św.  szkolna za ++ mamę, babcię, teściową Bernadetę Golec,w rocz. śmierci, dziadków Agnieszkę, Edwarda Knopik, Gerarda Golec, Bernarda Żyłka, Czesława Nąć, dusze w czyśćcu.

Piątek, 4 marca, I miesiaca, św. Kazimierza
7.00 – Msza św.  ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
9.00 – Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)
17.30 – Droga Krzyżowa prowadzona przez Lektorów.
18.00 – Msza św.  dla młodzieży-  za ++ Marię i Wilhelma Szaton w rocz. śmierci, m. Barbarę, m. Jerzego, syna Grzegorza,, szw. Franciszka, rodz. Marię i Jana Zientek, dusze w czyśćcu.

Sobota, 5 marca, I miesiąca
16.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 80 urodzin Weroniki Kret.
18.00 – Msza św. do Miłoszierdzia Bożego za ++ rodz. Józefę i Pawła Burda, Jadwigę, Marię, Jana Ibrom, Franciszkę i Franciszka Burda, Izydora Panchyrz,szw. Józefa, Herberta, Joachima, Rajnholda Leona, chrz. Paulinę Wyrwich, Wiktora i Łucję Ibrom, ks. Krystiana, pokr. Burda, Panchyrz.

I Niedziela Wielkiego Postu, 6 marca 2022r.
7.30– Msza św. (w języku niemieckim) za ++ Franciszka i Elżbietę Guzy.
9.00 – Msza św. za ++ rodz. Szymona, Katarzynę i Annę Bartoszek, m. Henryka, pokr.
11.00 –  Msza św.  przez wst. Najśw. Matki w intencji dziewcząt i kobiet naszej parafii.
14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
– Zmiana tajemnic różańcowych.

1. Dzisiaj o godz. 00 rozpoczniemy duchowe przygotowanie do wejścia w czas wielkopostnej pokuty przez Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. W poniedziałek i wtorek kontynuować będziemy wyciszenie i duchową komunię z Panem Jezusem obecnym w Najśw. Sakramencie  od godz. 8.00 do 17.00, prosząc przede wszystkim o pokój na Ukrainie i w świecie.

2. w odpowiedzi na prośbę Przewodniczącego KEP, abp Stanisława Gądeckiego, dzisiaj i w Środę Popielcową zbierać będziemy przed kościołem ofiary dla Ukrainy.. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska jako pomoc dla ofiar wojny oraz uchodźców.

3. Posypanie głowy popiołem będzie znakiem mojego otwarcia w nawróceniu na Boga. Duchowej przemianie pomagać będą: postanowienia wielkopostne, uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych.

4. W środę popielcową obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.

5. W sobotę o godz. 10.00 spotkają się Marianki.

6. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Guzy Lucyna, Sztancel Teresa, Cieślik Cecylia, Niedworok, Weronika, Majzel Teresa i Katarzyna