Triduum Paschalne

„ Błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy,
Ten, który nas pociesza w każdym naszym utrapieniu, byśmy sami mogli pocieszać tych, co są w jakiejkolwiek udręce,
pociechą, której doznajemy od Boga.
Jak bowiem obfitują w nas cierpienia Chrystusa, tak też wielkiej doznajemy przez Chrystusa pociechy.”
2 Kor 1,3-5Niech w przeżywaniu tegorocznego Triduum Paschalnego towarzyszą nam te słowa z listu św. Pawła.Mamy piękny, obmodlony, ale mały kościół.
W zgodzie z dyspozycjami Ministra Zdrowia oraz dekretem ks. Biskupa, które zmieniły limit wiernych w świątyniach (1 osoba na 20 m2), w naszym kościele jednocześnie może przebywać 14 osób.
Ks. Biskup daje możliwość odprawienia celebracji Wielkiego Tygodnia na placach przykościelnych, gdzie nie obowiązują limity wiernych, a jedynie nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zasada dystansowania się.W związku z tym proponuję celebrowanie nabożeństw:
w Wielki Czwartek (na placu kościelnym) Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 ; Komunia św. rozdzielana będzie również od 20.30-22.00. Transmisja internetowa.
w Wielki Piątek (na cmentarzu) Droga Krzyżowa o godz. 13.00. Transmisja internetowa.
w Wielki Piątek ( na placu kościelnym) Liturgia ku czci Męki Pańskiej o godz. 18.00. Komunia św. rozdzielana będzie również od 20.30-22.00. Transmisja internetowa.
w Wielką Sobotę (na placu kościelnym) poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 15.00. Transmisja internetowa.
w Wielką Sobotę (na placu kościelnym) Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Transmisja internetowa.
w Wielkanoc Msza Święta o godz. 11.00 będzie odprawiona na placu kościelnym, pozostałe nabożeństwa celebrowane będą w kościele. Transmisja internetowa Mszy Świętych o godz. 6.00 i 9.00 oraz nieszporów.
w Wielkanocny Poniedziałek Msze Święte o godz.: 9.00 i 11.00 odprawiane będą na placu kościelnym. Transmisja internetowa Mszy Świętych o godz. 7.30 i 9.00.