7.12 – 13.12. 2020 AD

Poniedziałek, 7 grudnia, św. Ambrożego
6.45 – Msza św. rorate za + o. Karola Weber, pokr.
Wtorek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny
7.00 – Msza św.  za + Marię Bednarek.
9.00 – Msza św.  za + Hildegardę Fleger w 1 rocz. śmierci.
16.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
17.00 – Msza św.  przez wstawiennictwo Niepokalanej w int. dziewcząt naszej parafii, w sposób szczególny w int. byłych i obecnych Marianek. (Transmisja na youtube)
Środa, 9 grudnia
17.00-  Msza św. rorate – o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony.
Czwartek, 10 grudnia
17.00 – Msza św. rorate – za ++ Elżbietę Pawellek w rocz. śmierci, pokr. z obu stron.
Piątek, 11 grudnia
7.00 – Msza św. za + Helenę Kudlek od parafian z ul. Dobrego Pasterza.
17.00 – Msza św. rorate  z udziałem młodzieży – za ++ m. Elżbietę Krawiec w rocz. śmierci, poległego o. Karola, b. Gintera.
– w 30 dni po śmierci Hildegardy Kluba i Magdaleny Sobel.
Sobota, 12 grudnia
15.00 – Msza św.  rorate – za + ojca, męża i dziadka Jana, pokr.
17.00 – Msza św. za ++ Ryszarda Serafin, rodziców, rodzeństwo.
III Niedziela Adwentu, Gaudete,  13 grudnia 2020 r.
(Kolekta na olej opałowy dla kościoła)
7.30 – Msza św. za ++ ż. i m. Mariolę Bartoszek.
9.00– Msza św. za ++ ojca Stefana Skandy z okazji urodzin, m. Różę, dziadków.
11.00– Msza św. za + Henryka Goj, pokr.
15.00 – Msza św. za + o. Czesława Żminkowskiego w 3 rocz. śmierci, Marie i Piotra Zminkowskich oraz w int. Heleny Żminkowskiej z okazji roczku.
15.45  – Przełamanie się opłatkiem z Różami Różańcowym. W kościele obecni zelatorzy lub reprezentant danej Róży.  Spotkanie transmitowane będzie na youtube.

1. Elementami adwentowego czuwania są Msze Święte niedzielne. W naszym kościele nie może być równocześnie więcej niż 18 osób. Msze Święte w każdą niedzielę adwentu, sprawowane będą w sobotę o godz. 15.00 i 17.00 oraz w niedzielę o godz.: 7.30; 9.00; 11.00 i 15.00. Będę się starał, aby uczestniczący w liturgii na dworze nie zmarzli (ubierzcie się też odpowiednio). Msza Święta o godz. 11.00 transmitowana będzie na youtube.  Od poniedziałku do soboty adorować będziemy Pana Jezusa w Najsw. Sakramencie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W tym czasie jest też sprawowany sakrament pokuty – proszę korzystać już teraz z przedświątecznej Spowiedzi.
  2. Zapraszam na Roraty! oznacza, że niektórzy będą brać udział w tych Mszach Świętych w kościele, a niektórzy za pośrednictwem internetu. Transmisje emitowane będą na kanale youtube. Zadbajmy wtedy o adwentowy wystrój naszych domów – niech towarzyszy Wam roratka, wieniec adwentowy lub zapalony lampion.
  3. Zakupu świec i opłatków można będzie dokonać dzisiaj, w II Niedzielę Adwentu (6 grudnia) po Mszach Świętych  oraz od godz. 14.00 – 15.30 przy dzwonnicy. Po tym czasie świece i opłatki rozprowadzane będą po nabożeństwach w zakrystii.
  4. Dzisiaj po naszych wioskach wędrować będzie św. Mikołaj. Gdy usłyszycie dzwonek, zapraszamy, wyjdźcie przed obejścia.
  5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Borycka Joanna, Wójcik Dominika, Bańcyr Mariola, Tomala Małgorzata, Gałach Stefania, Kluba Karolina.