7.12– 13.12. 2015 AD

Poniedziałek, 7 grudnia, św. Ambrożego
6.45 – Msza św. rorate  za + Augustę Majnusz od sąsiadów z ul. Zielonej i Leśnej.
13.00 – Msza św pogrzebowa + Jerzego Szanguleit.
Wtorek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
7.00 – Msza św. w int. Parafii
9.00 – Msza św. za ++ Augustę Majnusz i Gertrudę Kałuża od Róż Różańcowych.
16.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
17.00 – Msza św. o świętość dziewcząt i kobiet naszej parafii z przyjęciem nowych marianek oraz odnowieniem przyrzeczeń oddania się Matce Bożej przez Wspólnotę Marianek.
Środa, 9 grudnia
6.45 – Msza św. rorate za + Gertrudę Kałuża od sąsiadów z ul. Leśnej.
Czwartek, 10 grudnia
17.00 – Msza św. rorate za ++ m. Henryka, jego rodziców, rodzeństwo, pokr.
Piątek, 11 grudnia
17.00 – Msza św. rorate z udziałem młodzieży za ++ Elżbietę Pawellek, rodziców. – Spotkanie ministrantów.
Sobota, 12 grudnia
7.00 – Msza św. rorate  za ++ Elżbietę Krawiec w rocz. śmierci, Karola Krawiec, pokr.
17.00 – Msza św. za ++ Ryszarda Serafin, rodziców.
III Niedziela Adwentu,  13 grudnia  2015r.
(Kolekta na zakup oleju opałowego do kościoła)
7.30 – Msza św. za + Jerzego Karpińskiego w rocz. śmierci, rodz. Agnieszkę, Martę i Piotra Karpińskich, b. Wilhelma i Gerarda, teśc. Martę, Wilhelma i Ludwika Guzy, Marię i Konstantego Giera, Alojzego Lebek, Henryka Garczorz, Różę, Małgorzatę i Hieronima Zwiór, pokr.
9.00 – Msza św. za ++ rodz. Pawła i Jadwigę Pietruszka, Pawła i Jadwigę Wieszołek.
11.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ teśc. Kleofasa i Paulinę Poloczek, syna, córkę, krewnych, pokr. Poloczek, Kurzacki i Kluba.
14.30 – Nieszpory adwentowe. – Wymiana tajemnic różańcowych i spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych.

1. Dzisiaj o 14.30odprawimy nieszpory adwentowe, po nieszporach o godz. 15.15 spotkanie opłatkowe grup parafialnych ( rada parafialna i remontowa, wspólnota „Caritas”, lektorzy, wspólnota „Paulus”), służby kościelnej i  zaproszonych gości.
  2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Seminarium i potrzeby Kurii. Do koszyczka w prezbiterium składamy ofiary dla Kościoła na wschodzie.
  3. W ubiegłą niedzielę wybieraliśmy Radę Duszpasterską. Oto jej skład: Helga Kotucha, Damian Wyrwich, Roman Plaszczyk, Jerzy Pyka, Gabriel Wyrwich, Andrzej Bujara, Mieczysław Orgacki i Krystyna Tarczewska. Statut wyborów Rad Duszpasterskich Diecezji Opolskiej daje proboszczowi prawo mianowania 1/3 składu rady. Z mianowania zostali powołani: Sylwia Olkuśnik, Adela Joszko, Jerzy Jaksik i Henryk Kocot. Szczegółowe wyniki wyborów wywieszone są w gablotce. Zaprzysiężenie nowej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czasie w przyszłą niedzielę w czasie nieszporów adwentowych.
  4. Św. Mikołaj chce odwiedzać dzieci naszej parafii w ich domach. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  5. W zakrystii można nabyć opłatki.
  7. „Gość Niedzielny” – 5 zł.
  8. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: JagiełłoBogusława, Dunajczan Janina, Wyrzgol Beata, Bujara Edyta i Weronika, Meka Urszula.