31.08 – 6.09. 2020 AD

Poniedziałek, 31 sierpnia
7.00 – Msza św. za + Różę Wyrwich od rodziny Datoń.
Wtorek, 1 września, bł. Bronisławy
8.00 – Msza św. od rodziców, dzieci i nauczycieli  do Ducha Świętego z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i kolejnego roku formacji chrześcijańskiej.
16.30 – Spotkanie z rodzicami i dziećmi I Komunii św.
18.00 – Msza św. za ++ mamę Helenę Pawliszyn w rocz. śmierci, b. Janusza, dziadków z obu stron, wujków, ciocie, pokr. oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
– za + Wiktora Żyłka w 30 dni po śmierci.
Środa, 2 września
7.00 – Msza św.  za + Różę Wyrwich od Róż Różańcowych.
Czwartek, 3 września, św. Grzegorza Wielkiego, I miesiąca
15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego i Godzina Święta.
18.00 – Msza św. szkolna – za ++ rodz. Teresę i Władysława Tarczewskich, Władysława Krawczyka, b. Józefa, dziadków z obu stron, pokr.
Piątek, 4 września, I  miesiąca
7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
18.00 – Msza św.  dla młodzieży za ++ Eryka Pyka w rocz. śmierci, m. Magdalenę, pokr.
– spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
Sobota, 5 września, I miesiąca
7.00–  Msza św. ku czci Niepokalanego Srca Najśw. Maryi Panny za ++ Katarzynę Chmielorz w rocz. śmierci, o. Pawła Chmielorz, Romana Michalik, b. Joachima, Rafała Chmielorz, pokr. Chmielorz, Kołodziej i Michalik.
15.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze od rocznika 1975.
18.00 – Msza sw. za ++ rodz. Franciszka i Katarzynę Koper, b. Ericha, m. Jerzego Danysz, Walentego Kciuk, Pawła Pasieka, Franciszka Pasieka, Heinza i Elisabeth Jarzina, Annę Kubiczek, Jana i Agnieszkę Jarzyna, pokr.
XXIII Niedziela  Zwykła, 6 września 2020 r.
(Kolekta na Seminarium oraz instytucje diecezjalne)
7.30 – Msza św.  ( w języku niemieckim) do Miłosierdzia Bożego za ++ m. Łucję Kieryś, o. Roberta, rodz. Anielę i Adolfa Michali, braci, pokr.
9.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ rodz. Franciszkę i Józefa Stolka, s. Edytę Bartoszek.
11.00 –  Msza św. od mieszkańców Borowian jako podziękowanie za zebrane plony i błogosławieństwo udzielone w pracy.
15.00 – Nieszpory.
– spotkanie z rodzicami przyszłorocznych dzieci I Komunii św.

1. Dzisiaj o godz. 10.45  rozpoczęcie procesji dożynkowej w obejściu p. Jolanty i Roberta Garcorzów.. – Procesja dożynkowa. Ok. 11.00 – Msza św. od mieszkańców naszej Parafii  jako podziękowanie za zebrane plony i błogosławieństwo udzielone w pracy.
  2. Okazja do Spowiedź dla dzieci i młodzieży, którzy nie skorzystali z tego daru będzie w czwartek i piątek od godzi 17.30.
  3. Stowarzyszenie „Pro Missio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W dniu 8 września zbierane będą na parkingu przy kościele elektrośmieci: komputery, drukarki, telewizory, lodówki, żelazka, ……. Zakończenie zbiórki o godz. 16.00. Akcja wspiera misje prowadzone przez siostry pallotynki.
  4. W imieniu Nadleśnictwa i organizatorów zapraszam na warsztaty geologiczne: w piątek od 13.30 (dzieci i młodzież), w sobota od godz. 9.00 (dorośli). Trzeba zgłosić telefonicznie swój udział. Szczegóły ciekawej inicjatywy znajdziecie w gablotce.
  5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Tarczewska Elżbieta, Kciuk Kornelia, Wenerska Alicja, Karpińska Sylwia, Szopa Janina, Kulik Beata.