30.03– 5.04 2020 AD

Poniedziałek, 30 marca
7.00 – Msza św. za + Wilhelma Wyrwich od rodziny Datoń.
Wtorek, 31 marca
18.00 – Msza św. za ++ Pawła i Franciszkę Krawiec, Jerzego i Anielę Wons.
Środa, 1 kwietnia
7.00 – Msza św. za ++ rodz. Martę i Franciszka Szaton, b. Eryka.
Czwartek, 2 kwietnia, I miesiąca
18.00 – Msza św. za ++ rodz. Karolinę i Antoniego Żyłka, braci Bernarda i Huberta, bratową Hilarię, ż. Agnieszkę, jej rodziców, Jana,Wiktorię i Pawła Maroń, Rudolfa Sladek, Szczepana i Brygidę Żyłka, Elżbietę i Franciszka Guzy, pokr.
Piątek, 3 kwietnia, I miesiąca
7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
17.30 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Msza św. za++ m. i o. Wilhelma Szyguła, rodz. Franciszkę i Wilhelma, ciotkę Paulinę, wujka Wiktora, o. Jana Bartoszek, m. Elżbietę i Gertrudę, b. Pawła, brat. Marię Bartoszek, Mariolę Bartoszek, szw. Gerarda Chmielorz, , ciocie, wujków, dziadków z obu stron, Henryka Janus, Pawła i Adelajdę Giera, ks. Wincentego Guzika, s. Lidię, przez wst Matki Bożej Nieust. Pomocyo zdrowie i błogosławieństwo Boże.
Sobota, 4 kwietnia, I miesiąca
7.00 – Msza św. przez wst. Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny za ++ rodz. Katarzynę i Franciszka Kaliciak.
18.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ rodz. Agnieszkę i Wiktora Bartoszek, b. Henryka, s. Hildegardę Pruski, dziadków z obu stron, ciocie, wujków z rodzin Bartoszek i Ibrom.
Niedziela Palmowa, 5 kwietnia 2020 r.
7.30 – Msza św. za ++ o. Pawła Pasieka w rocz. śm. , rodz. Anastazję i Stanisława Szołtysik, s. Magdalenę, brat. Elżbietę, Jerzego Danysz, Annę, Pawła i Jana Czaja, pokr. Szołtysik, Bednarek, Pasieka i Danysz oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.  i rodzinach dzieci.
9.00 – Msza św. za++ Kunegundę Bieniek, o. Franciszka Goj, pokr.
11.00– Msza św. za ++ m. Izydora Panchyrz, zięciów Józefa i Joachima, Herberta, Reinholda, rodz. Alojzego i Agnieszkę, rodzeństwo Alojzego, Karolinę, Emila, Katarzynę, teśc. Paulinę i Konrada, szwagrów, szwagierki, pokr.
15.00 Gorzkie Żale.

Drodzy Parafianie!
Jestem blisko Was myślami i z błogosławieństwem, które wypraszam u Pana Boga. Choć bardzo chciałbym być z Wami przy ołtarzu, niestety niełatwa decyzja Rządu i Bpa Ordynariusza nakazuje nowe zaostrzenia prawne (pogrubionym drukiem dodaję moje informacje dotyczące naszej Parafii):
– W żadnym obrzędzie religijnym nie uczestniczyło więcej niż 5 osób jednocześnie, z wyłączeniem pełniących posługę liturgiczną. Informację o tym należy umieścić na drzwiach kościoła. Do naszego kościoła wchodzi tych 5 osób przez zakrystię. We Mszach świętych może uczestniczyć jedynie 5 osób z rodziny, która zamówiła intencję.
– Uroczystości pogrzebowe należy ograniczyć do trzeciej stacji (przy grobie). Poza duchownym i pracownikami firmy pogrzebowej może w nich wziąć udział jedynie 5 osób z najbliższej rodziny zmarłego; Msza pogrzebowa może być odprawiona bez ciała w dniu pogrzebu wg tych samych zasad albo w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłej osoby.
– Kościoły mają pozostawać otwarte w ciągu dnia, z zaleceniem czuwania nad tym, by nigdy nie przebywało w nich więcej niż 5 osób równocześnie. Postanawiam codzienne wystawianie Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym.  Wystawienie w naszym kościele trwa od Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 do godz. 18.00
Będę w konfesjonale po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
– Spowiednicy powinni być do dyspozycji wiernych w ciągu całego dnia, tak by wyspowiadać każdego, komu na tym bardzo zależy, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Jestem do dyspozycji.
– Zawieszam posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Posługę wobec chorych mają pełnić jedynie duchowni, udając się do nich wyłącznie w sytuacji zagrożenia ich życia, przy zachowaniu należytych zabezpieczeń przed zakażeniem. W związku z tym należy zrezygnować z przedświątecznych odwiedzin chorych.  Jestem pod telefonem.
Niech dobry Bóg Was wszystkich prowadzi, strzeże i + błogosławi!
Wasz proboszcz ks. Jan

1. Podczas Mszy Świętych, w czasie przeistoczenia, włączane są dzwony. Oddajmy w tym momencie cześć Panu Jezusowi aktem strzelistym: np. Jezu ufam Tobie!; Panie Jezu, Ty się tym zajmij!; Pan mój i Bóg mój!; Jezu Tobie ja żyję…; Boże, Ojcze niech spełnia się wola Twoja… .
  2. Transmitujemy nabożeństwa z naszej świątyni.  W tym tygodniu: niedzielna Msza Święta o godz. 11.00 oraz o godz. 15.00 Gorzkie Żale z Koronką do Miłosierdzia Bożego, poniedziałkowa Msz Święta pogrzebowa + Teresy Gajda o godz. 11.30 oraz w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30.
  3. Jeżeli są osoby potrzebujące pomocy (chorzy, seniorzy, samotni) proszę o kontakt telefoniczny.
  4. Matka Najświętsza jest w zasięgu naszych serc. Razem z Nią, ale łącząc się również z parafianami trwającymi na modlitwie, odmawiajmy różaniec.
  5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Szaton Brygida, Szczuka Aleksandra, Student Eufemia, Siedzińska Jadwiga, Małecka Aleksandra, Stefan Irena i Izabela.