24.12. – 30.12 2012 AD

Poniedziałek, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia
15.30 – Msza św. Pasterska dla dzieci.
Wtorek, 25 grudnia 2012r., Uroczystość Bożego Narodzenia
(Kolekta na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki)
0.00– Msza św. Pasterska w int. Parafian i Gości.
9.00 – Msza św. za ++ Urbana Bujara, Pawła i Dorotę Watoła,
b. Waldemara, chrzestnych Wilhelma, Klarę i Stefana.
11.00 – Msza św. za ++ o. Franciszka Janoszka, m. Marię,
b. Józefa, Franciszka i Gertrudę Mania.
15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Narodzenia.
Środa, II dzień świąt, św. Szczepana,  26 grudnia 2012 r.
7.30 – Msza św. ( w j. niemieckim) – za + Alojzego Stanek w 1 rocz. śmierci.
9.00 –  Msza św. za + Edeltraudę Cupok w 2 rocz. śmierci.
11.00 – Msza św.  w intencji pracujących, emerytowanych i zmarłych pracowników zakładów w Krupskim Młynie oraz w int. ich rodzin.
-Poświęcenie owsa.
Czwartek, 27 grudnia, św. Jana Ap.
7.00 – Msza św. za + oma Wilhelmina w 50 rocz. śmierci, pokr.
– Błogosławienie wina ku czci św. Jana.
15.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze z okazji  50 urodzin Marii i Jana Wyrwich.
Piątek, 28 grudnia, Święto Świętych Młodzianków
7.00 – Msza św. za + Genowefę Dąbrowską w 1 rocz. śmierci.
9.00 – Msza św. ku czci Młodzianków Męczenników w int. dzieci.
– Błogosławienie dzieci.
Sobota, 29 grudnia
11.00 – Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Wioleta Kucharczyk i Paweł Kulik.
13.00 – Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Daniela Kokoszka i Dawid Szkop
17.00 – Msza św. za ++ rodz. Marię i Stefana Ziaja, Józefa Adamczyk, s. Gerarda, Marię i Wilhelma Adamczyk.
Niedziela, 30 grudnia 2012 r., Święto Świętej Rodziny
7.30 – Msza św. za + Pawła Giera w 4 rocz. śmierci.
9.00 –  Msza św. za ++Gertrudę i Antoniego Ibrom, Różę Skandy.
– Poświęcenie modlitewników dzieci pierwszokomunijnych.
11.00 – Msza św. kolędowa.
15.00 – Nieszpory kolędowe.

1. Dzisiaj o godz. 15.00  Nieszpory Adwentowe.
  2. W zakrystii można nabyć zakupić opłatki.
  3. Okazja do przedświątecznej Spowiedzi: Pół godziny przed każdą Mszą św.; Niedziela (23 grudnia), 14.00 – 16.00; Poniedziałek (24 grudnia), godz. 7.00 – 8.00.
  4. W „Drodze do nieba” na stronie 79 znajduje się wzór przeżywania wieczoru wigilijnego w rodzinie. Zachęcam do skorzystania z niego.
  5. Zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Bożego Narodzenia w pierwszy dzień świąt – 25 grudnia o godz. 15.00. Wykonawcy: nasza orkiestra oraz soliści: Karolina Stachowska, Ola Pryszcz, Marietta Krawiec oraz Artur Garbas.
  6. W piątek obchodzimy Święto św. Młodzianków. W tym dniu Biskup Opolski zaprasza wszystkich pracujących na co dzień za granicą (tzw. emigrantów zarobkowych) oraz ich rodziny, doświadczone sytuacją rozłąki, na modlitewne spotkanie do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00, którą odprawi i okolicznościowe Słowo Boże wygłosi bp Andrzej Czaja. Po Mszy św. przewidziano wspólne kolędowanie.
  7. „Gość Niedzielny”– 7 zł, „Mały Gość Niedzielny” – 4 zł.
  8. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kulig Beata, Czanguleit Sylwia, Krain Gabriela, Garbas Krystyna, Bartoszek Sylwia, Krasuska Urszula.