23.02– 1.03. 2015 AD

Poniedziałek, 23 lutego
11.30 – Msza  św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji   Złotego Jubileuszu Małżeńskiego Hildegardy i Pawła Kluba.
Wtorek, 24 lutego
17.00 – Msza  św. za + Antoniego Przybyła, ++ z rodzin Przybyła, Lukoszek, Niedergesess.
Środa , 25 lutego
7.00 – Msza  św. z podziękowaniem za dary odebrane od Pana Boga, z prośbą o dobre wykorzystywanie natchnień Ducha Świętego z okazji urodzin oraz za ++ rodz. Gertrudę i Stanisława.
Czwartek, 26 luty
16.30 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
17.00 – Msza św. szkolna – za + Antoniego Sopot w 1 rocz. śmierci.
Piątek, 27 luty
7.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji  60 urodzin oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
17.00 – Msza  św. z udziałem młodzieży -z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 80 urodzin Jana.
– Droga Krzyżowa prowadzona przez lektorów.
Sobota, 28 luty
7.00–  Msza św. za ++ rodz. Nikodema i Marię Świerzy, Wiktora Glowania.
17.00 – Msza św. za + Marka Krawiec w 1 rocznicę śmierci.
– Roczek Karoliny Guzy.
II Niedziela Wielkiego Postu, 1 marca 2015 r.
(Kolekta na Seminarium i Kurię Biskupią. Niedziela „Ad Gentes” – dzień solidarności, modlitwy, postu i ofiar dla misjonarek i misjonarzy –  przed kościołem zbierane będą ofiary na ten cel)
7.30 – Msza św.  za ++ ż. Eugenię Pasieka, jej rodziców, Krystynę i Huberta Kocot, rodz. Annę i Franciszka Pasieka, pokr.Paul, Bombka, Kluba, Janus, Kubica, Bartoszek, Frewer i Drost.
9.00 –  Msza św. za + Magdalenę Kluba.
11.00 – Msza św. za ++ rodziców z obu stron, b. Józefa, s. Hildegardę, jej s. Jana, dziadków, teściów.
14.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1. Dzisiaj o godz. 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Diecezjalna Caritas przygotowała po raz 20. skarbonki jałmużny wielkopostnej. Papierowa skarbonka (do zabrania ze skarbony w środku kościoła) ma przypominać o umiejętności dzielenia się, ma zachęcać do stawiania czoła pokusie zachłanności. Podobnie jak w roku ubiegłym jałmużna postna trafi do niepełnosprawnych i chorych dzieci. Pieniądze przeznaczone zostaną na działalność Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu. Od prawie 20 lat placówka rehabilituje rocznie pół tysiąca dzieci, w wieku od 1 miesiąca do 18 roku życia. Część pieniędzy przeznaczona będzie dla dzieci misji.
  3. W czasie ostatniego spotkania wspólnoty misyjnej „Paulus” pojawiło się wiele propozycji wspierania działalności misyjnej. O niektórych akcjach będę informował w przyszłym tygodniu oraz wiadomości  na ich temat znajdą się w informatorze parafialnym. Już dzisiaj chcieliśmy zapowiedzieć zbiórkę używanych okularów dla ubogich dzieci i dorosłych w Afryce. 15 marca będziecie mogli ofiarować nieużywane okulary korekcyjne (z wyjątkiem cylindrów) oraz okulary przeciwsłoneczne.
  4. Próba scholi ‘Gaudium” odbędzie się  w sobotę o godz. 11.00.
  5. „Gość Niedzielny” – 5 zł, „Mały Gość Niedzielny” – 4 zł.
  6. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni : Nowak Sabina, Zajdel Ilona, Kulik Monika, Patrycja, Anna, Małgorzata i Jolanta.