19.03. – 25.03. 2012 AD

Poniedziałek, 19 marca, Uroczystość św. Józefa

9.00 – Msza św. przez wstawiennictwo św. Józefa w intencjach rzemieślników, ich rodzin oraz czcicieli.

17.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji  75 urodzin Kazimierza Duda.

Wtorek, 20 marca

7.00 – Msza  św. za ++ rodz. Paulinę, Bronisławę, Paulinę, Adolfa Merkel, 6 braci, 3 bratowe, 3 bratankó, dziadków.

Środa, 21 marca

7.00 – Msza  św. za ++ rodz. Annę i Ludwika Kubica, s. Edeltraudę.

Czwartek, 22 marca

16.30 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.

17.00 – Msza św. szkolna za++ Teodora i Gertrudę Poloczek, Kleofasa i Paulinę Poloczek, Edeltraudę i Sylwestra Loch, Jana i Marię Pawellek, Wilhelma Kudlek,  Pawła, Adama, Elżbietę Janus, Alfreda Samol, Emilię Machoń.

Piątek, 23 marca

7.00 – Msza św. za ++ rodz. Konstantego i Julię Szołtysik, Annę i Pawła Sikora, b. Emila Szołtysik, brat. Teresę, szw. Alfonsa i Reginę Sikora, Teresę i Gintera Piosek, pokr. Sikora, Szołtysik, Stolka, Kieryś,  księży, siostry zakonne, oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

– Droga Krzyżowa..

17.00 – Msza  św. z udziałem młodzieży – za ++ m. Hildegardę Kurzacki w rocz. śmierci, pokr.

– Droga Krzyżowa.

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE

Sobota, 24 marca

15.00 – Pierwsza Spowiedź uczniów klasy III.

18.00 – Msza św. z nauką wprowadzającą w rekolekcje

– za ++ Wilibalda Kudlek, rodz. Marię i Alfonsa.

– za ++ rodz. Julię i Antoniego Polok, s. Anastazję Goj, Adelajdę Skolik, Hildegardę Wolan, szw. Franciszka i Jana, m. Marię Chmielorz, pokr. Chmielorz i Polok.

– Nauka stanowa dla młodzieży.

V Niedziela Wielkiego Postu, 25 marca 2012 r.

(Kolekta na potrzeby Domu Rekolekcyjnego w Nysie)

7.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną  za ++ m. Marię Szymoś w rocz. śmierci, o. Jana, b. Franciszka, m. Pawła Bartoszek, jego rodziców, pokr.

9.00 –  Msza św. z nauką rekolekcyjną –  za ++ ż. Hildegardę Haberla, rodz. Matyldę i piotra Haberla, teśc. Otylię i Pawłą Czaja, Emilię i Jana Kaliciak, brat. Hildegardę,  Marię Serafin, pokr. Haberla, Czaja, Serafin i Szady.

11.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną – z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji  70 urodzin Jadwigi Kokoszka.

15.00– Gorzkie Żale.

– Nauka stanowa dla małżonków i rodziców.

1. Rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do postawienia nowego ogrodzenia na drugim cmentarzu. Mężczyznom, którzy rozbierali stary płot, przewozili go, wycinali drzewa i zaangażowali się w roboty przy wyrównywaniu terenu, z serca w imieniu parafii dziękuję.
  2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ogrodzenie cmentarza. Radnych obecnych na Mszy św. proszę o jej przeliczenie.
  3. Rezerwujmy czas na rekolekcje parafialne. W tym roku rozpoczynamy je już w najbliższą sobotę. Prowadzić je będzie ks. Krzysztof Trębecki. Prośmy Ducha Świętego o potrzebne dary na ten szczególny czas.
  4. „Gość Niedzielny” – 4 zł, „ Mały Gość Niedzielny” – 4 zł.
  5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Potempa Aneta, Knopik Teresa, Janoszka Ewa, Panchyrz Irena, Pawelczyk Joanna, Wind Elżbieta.