16.08 – 23.08. 2021 AD

Poniedziałek, 16 sierpnia

12.00 – Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Agnieszka Erlekampf i Marek Golla.

17.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego  z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 50 urodzin Grażyny i Stefana Macioszków.

Wtorek, 17 sierpnia, św. Jacka

18.00 – Msza św.  za + Marcina Gibel w 2 rocz. śmierci.

Środa, 18 sierpnia

18.00 – Msza św. za ++ rodz. Rozalię i Pawła Szymoś, siostry, szwagrów, ciocie i wujków,

Czwartek 19 sierpnia, Odpustowy Dzień Chorych i Seniorów

9.00 – Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)

15.00 – Msza św. przez wstawiennictwo św. Bartłomieja w int. Chorych i Seniorów.

– Błogosławieństwo lourdzkie

Piątek, 20 sierpnia, św. Bernarda, Odpustowy Dzień Młodzieży i Rodzin

9.00 – Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)

18.00 – Msza św.  dla młodzieży, o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony.

Sobota, 21 sierpnia, św. Piusa X, Wigilia Odpustu

14.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60 urodzin Teresy Giera.

17.15 – Pierwsze nieszpory ku czci św. Bartłomieja.

18.00 – Msza św. za ++ rodz. Józefa i Marię Sopot, m. Józefa Kraka, 2 siostry, 2 braci, bratową Urszulę, teśc. Gerarda i Elżbietę Kraka, 2 szwagierki, szw. Zygfryda, Andrzeja Tomala, Franciszka Polorz, pokr.

XXI Niedziela Zwykła, 22 sierpnia 2021 r., Odpust ku czci św. Bartłomieja

7.30– Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

9.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 80 urodzin Anny Murek.

11.00 –  Suma odpustowa w int. Parafii.

15.00 – Nieszpory ku czci św. Bartłomieja.

Poniedziałek, 23 sierpnia, Odpustowy Dzień Zmarłych

9.00 – Msza św. przez wst. św. Bartłomieja za zmarłych parafian i polecanych w czasie odpustu.

1. Dzisiaj przy figurze fatimskiej na placu kościelnym po raz dziesiąty w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy śpiewali z Matką Bożą Magnificat anima mea Dominum …Wielbij duszo moja Pana…Tym razem oprócz niezawodnej Orkiestry Parafialnej w wychwalaniu Wszechmocnego będą brali udział: kwartet waltorniowy BSA Horn Quartet. Muzycy zaprezentują między innymi: A. Mozart, Ave Verum…, J.S. Bach, Aria na strunie G;G. Holst, Suita Jupiter oraz skrzypaczka Magdalena Signus z akompaniamentem Roberta Signusa. Usłyszymy między innymi: F. Schubert, Ave Maria;  G. Caccini, Ave Maria. Podobnie jak w minionych latach Matka Najświętsza zaprasza po nabożeństwie na kawę z kołoczem.
  2. Warunkiem zyskania odpustu jest pojednanie się z Bogiem. Okazja do spowiedzi: pół godziny przed każdą Mszą św.; środa 18 sierpnia godz. 17.00 – dzieci z klas 5 – 8; piątek 20 sierpnia godz. 16.00; piątek 20 sierpnia godz. 17.00 – młodzież; sobota  21 sierpnia  16.00.
  3. Marianki spotkają się we wtorek o godz. 17.00
  4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Pyka Monika, Sowa Gabriela, Spałek Karina, Czaja Ewa, Ludwig Teresa i Monika, Stachura Joanna, Dąbrowska Barbara.