15.12– 21.12. 2014 AD

Poniedziałek, 15 grudnia
6.45 – Msza św. rorate za ++ rodz. Franciszkę i Alojzego Michalik, dziadków Franciszka Boronowskiego marię i Józefę, c. Marię i Weronikę, 6 synów, 4 synowe, kuzynki, kuzynów, Annę i Antoniego Czaja, m. i o. Ewalda Czaja, szw. Herberta, szw. Paulinę, Rudolfa Pampuch, pokr.
Wtorek, 16 grudnia
6.45 – Msza św. rorate  za ++ rodz. Marię i Stefana Ziaja, Józefa Adamczyk, s. Gerarda, Marię i Wilhelma Adamczyk.
18.00 – Msza św. o uświęcenie małżeństw i rodzin z konferencją ks. Jerzego Dzierżanowskiego.
Środa, 17 grudnia
6.45 – Msza św. rorate za + Martę Czecczotka w 25 rocz. śmierci.
Czwartek, 18 grudnia
17.00 – Msza św. rorate za ++ m. i o. Rudolfa Pampuch.
Piątek, 19 grudnia
17.00 – Msza św. rorate z udziałem młodzieży za + Irmgardę Garbas w rocz. śmierci.
Sobota, 20 grudnia
7.00 – Msza św. rorate  za + Różę Kwiatkowską od sąsiadów z ul. Chrobrego i Kopernika.
17.00 – Msza św. za ++ teśc. Paulinę i Kleofasa Poloczek, pokr.
– Roczek Oliviera Seidel.
IV Niedziela Adwentu,  21 grudnia  2014r.
7.30 – Msza św. za + Józefa Gajda w 30 dni po śmierci.
9.00 – Msza św. za + o. Ernesta Kołodziej.
11.00 – Msza św. za ++ Józefa i Genowefę Dąbrowskich.
15.00 – Nieszpory adwentowe.

1. Dzisiaj o godz. 30– Nieszpory adwentowe, a następnie wymiana tajemnic różańcowych i spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych w szkole.
  2. Kochamy nasze dzieci i wnuki. Chcemy ich dobra. Ojciec Bóg, który powierzył nam zadanie opieki oraz kształtowania ich osobowości, nie zostawia nas samych w realizowaniu tego powołania. Pomoc jest zasięgu naszych serc, jeżeli otwieramy się na nauczanie, mądrość Pana Jezusa i pozwalamy, aby Duch Święty nas prowadził. Kolejna Msza św. z modlitwą o uświęcenie rodzin jest okazją do przyjęcia bogactwa takich darów. 16 grudnia o godz. 18.00 Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Jerzy Dzierżanowski– Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, z konferencją pt. Czego Pan Bóg oczekuje od rodziców? – Typologia zachowań dzieci
  3. Od wielu lat w Zespole – Szklono Gimnazjalnym w Kielczy robione są przez dzieci, w ramach konkursu, przepiękne szopki. W tym roku oddane zostały 22 prace. W tegorocznej edycji konkursu jurorami są: dr sztuk plastycznych Halina Fleger i plastyk mgr Izabela Karaś. Zapraszamy do galerii w zakładce Parafia Kielcza, aby podziwiać Szopki Bożonarodzeniowe naszych dzieci. Prace można zobaczyć na żywo w holu szkołyOkazją może być udział w występie naszych dzieci, które zaprezentują program z okazji Bożego Narodzenia w piątek o godz. 9.00.
  4. Patrzysz na świat, zaglądasz w siebie i odkrywasz OBECNOŚĆ Pana Jezusa oraz MĄDROŚĆ Jego nauczania.
    Podziel się tym! Zapraszamy do czytania i redagowania zakładki na stronie internetowej naszej parafii: Myśli nie tylko na niedzielę.W dziale tym zamieszczonych jest już kilka bardzo ciekawych i trafionych przemyśleń naszego parafianina, który pisze pod pseudonimem Jonasz. Zachęcamy i Was do dawania świadectwa o swojej wierze. Teksty można przekazać ks. proboszczowi w formie tradycyjnej, napisane na papierze lub przesłać na adres: kielcza@opole.opoka.org.pl
  5. Okazja do Spowiedzi:  Pół godziny przed każdą Mszą św.; Czwartek,(18 grudnia), godz. 16.00 – dzieci klas IV-VI; Piątek, (19 grudnia), godz. 16.00 – gimnazjaliści; Sobota (20 grudnia), godz. 16.00 – 17.00; Niedziela (21 grudnia), godz. 14.00 -15.00; Poniedziałek (22 grudnia), 16.00 – 17.00; Wtorek (23 grudnia), 16.00 – 18.00.
  6. W zakrystii można nabyć opłatki.
  7. „Gość Niedzielny” – 4,5 zł.
  8. Schola Gaudium oraz Marianki spotkają się na łamaniu opłatkiem w sobotę o godz. 15.00.
  9. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Górzańska Gabriela Krawiec Karolina, Czaja Irena i Nicol, Macioszek Maria, Loch Grażyna i Aleksandra.