1.04-9.04.2012AD

Wielki Poniedziałek, 2 kwietnia

7.00 – Msza św. za ++ rodz. Franciszkę i Wilhelma Szyguła, ciotkę Paulinę, wujka Wiktora, o. Jana Bartoszek, m. Elżbietę i Gertrudę, b. Pawła, brat. Marię, szw. Gerarda Chmielorz, Katarzynę i Wilhelama Kiel, dziadków z obu stron, Henryka Janus, Pawa Giera.

Wielki Wtorek, 3 kwietnia

7.00 – Msza św.  za ++ m. Agnieszkę Bartoszek w rocz. śmierci, o. Wiktora, b. Henryka, rodz. Elżbietę i Johana Pruski, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynów i kuzynki z pokr. Ibrom i Bartoszek.

Wielka Środa, 4 kwietnia

17.00 – Okazja do Spowiedzi.

18.00 – Msza św. za + Magdalenę Szygulla w 1 rocz. śmierci.

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego

Wielki Czwartek, 5 kwietnia

18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej  – jako podziękowanie za dar Najśw. Sakramentu w I rocznicę przyjęcia Komunii św.– Przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i czuwanie modlitewne do godz.  22.00.

Wielki Piątek, 6 kwietnia

13.00 – Droga Krzyżowa.

18.00 – Uroczysta liturgia ku czci Męki Pańskiej.– Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00.

Wielka Sobota, 7 kwietnia

9.00 – Rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie.

– od 9.30 adorują dzieci młodsze;- od 10.00 adorują dzieci starsze i gimnazjaliści;- od 14.00 adoruje młodzież.

15.00 – Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.

18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej – liturgia ognia, liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (proszę przynieść świece z okapnikami);

– Msza św. w intencjach Rolników  naszej parafii.

Niedziela Wielkanocna, 8 kwietnia 2012 r.

6.00 – Procesja rezurekcyjna. – Msza św. w int. Parafian oraz Gości.

9.00 – Msza św. za ++ o. Franciszka Mania, m. Gertrudę.

11.00 –  Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze od pracujących za granicą oraz w int. ich rodzin.

– za ++ rodz. Karola i Katarzynę Bartoszek.

15.00 – Uroczyste nieszpory wielkanocne.

Poniedziałek Wielkanocny, 9 kwietnia

7.30 – Msza św. w intencjach żyjących i ++ członków DFK.

9.00 – Msza św. za + Stafana Kotucha w 2 rocz. śmierci.

– Spotkanie dzieci z zajączkiem

10.45 – Procesja wielkanocna. – Msza św.  z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 18 urodzin Karoliny i 1 rocznicy Chrztu Alicji Poloczek.

1. Dzisiaj Parafialny Zespół” Caritas” otworzy kram Wielkanocy.
  2. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zaś w Wielka Sobotę wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Okazja do Spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w środę od godz. 17.00.
  4. Zbiórki ministrantów: w piątek po „Drodze Krzyżowej” i w sobotę o godz. 8.30. Lektorów i psałterzystki biorących udział w Triduum Paschalnym proszę o kontakt ze mną.
  5. „Gość Niedzielny” – 4 zł, „ Mały Gość Niedzielny” – 4 zł.
  6. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Tomala Magdalena, Wons Gabriela, Pasieka Magdalena, Seidel Regina, Kwapień Bożena, Jendrzejek Agnieszka, Posmyk Żaneta, a w dniu 7 kwietnia (po liturgii) – Młodzież i starsze dziewczęta z Sodalicji Mariańskiej.