Wielbi dusza moja Pana – 15 sierpnia 2024 A.D., godz. 15.00

 

 

Tym razem wychwalać będziemy z Wniebowziętą,

„Tego, który jest Wszechmogący, święte jest imię Jego…”

                                   z  

Magdą Anioł  i  Adamem Szewczykiem

 

 

 

(Taką informację znajdziemy na stronie internetowej zespołu:

„Janek Pospieszalski nazwał ją kiedyś ikoną polskiej muzyki chrześcijańskiej. A Marcin Jakimowicz napisał, że po Stanisławie z Alternatyw 4 to najbardziej znany polski Anioł. Od niespełna 20 lat obecna na polskiej scenie CCM. Za Magdą nigdy nie stała żadna wielka wytwórnia ani sponsor.

Nie jest obecna w mainstream’owych mediach. A jednak zagrała setki koncertów, nagrała dziesięć płyt, odebrała wiele ważnych nagród i już kolejne pokolenie śpiewa jej piosenki. I co najważniejsze – ta historia wciąż trwa. I nic nie zapowiada, by miała się skończyć.”

 

Znanym utworem małżeństwa Magdaleny i Adama jest piosenka, która towarzyszyła ostatniej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski (2002 r.): Zaufaj Panu już dziś…)

Modlitwa uwielbienia rozpocznie się w świątyni, a zakończy odśpiewaniem hymnu Magnificat przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym.

Podobnie jak w minionych latach Matka Najświętsza zaprasza po nabożeństwie na kawę z kołoczem.