Ogłoszenia parafialne

Zmarła Mariola Światłowska

Pan Bóg odwołał do siebie Mariolę Światłowską. Jej pogrzeb odprawimy w przyszłym tygodniu - szczegółową informację podam w tym miejscu. Zmarłą Mariolę powierzajmy Miłosierdziu Bożemu, rodzicom ofraujmy naszą bliskość przez dar modlitwy.

6.04– 13.04 2020 AD

Wielki Poniedziałek, 6 kwietnia
7.00 - Msza św. za ++ rodz. Magdalenę i Bertholda Schygulla, siostrzenicę Monikę, dziadków, pradziadków, ciocie, wujków, kuzynów, kuzynkę, pokr. Schygulla, Pasieka i Kozub.
Wielki Wtorek, 7 kwietnia
18.00 - Msza św. w 30 dni po śmierci Jana Zemela i Eryka Jelonek.
Wielka Środa, 8 kwietnia
7.00 - Msza św. za ++ ż. i m. Hildegardę Pruski, pokr.
ŚWIĘTE  TRIDUUM  PASCHALNE MĘKI  I  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Wielki Czwartek, 9 kwietnia
18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej  - jako podziękowanie za dar Najśw. Sakramentu w int. Parafian.
(Transmisja internetowa, W liturgii biorą udział tylko pełniący posługę)
Wielki Piątek Męki Pańskiej, 10 kwietnia
13.00 - Droga Krzyżowa (Transmisja internetowa. W kościele obecni tylko pełniący posługę)
18.00 - Uroczysta liturgia ku czci Męki Pańskiej. (Transmisja internetowa. W liturgii biorą udział tylko pełniący posługę)
Wielka Sobota, 11 kwietnia
9.00-17.00 - Adoracja przy Bożym Grobie (Asysta 1 strażaka. Pamiętamy o limicie 5 osób, które mogą przebywać w kościele)
15.00 - Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny (Transmisja internetowa. W kościele tylko wyznaczony ministrant)
18.00 - Liturgia Wigilii Paschalnej - (Transmisja internetowa. W liturgii biorą udział tylko pełniący posługę)
- Msza św. w intencjach Rolników  naszej parafii.
Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, 12 kwietnia 2020 r.
6.30 - Nawiedzenie pustego grobu i procesja do ołtarza
- Msza św. w int. Parafian oraz Gości. (Transmisja internetowa. W liturgii biorą udział tylko pełniący posługę)
9.00 - Msza św. za ++ rodz. Franciszka i Gertrudę Mania, rodz. Marię i Franciszka Janoszka, b. Józefa, Teodorę, Romana i Maksymiliana Zientek.
11.00 -  Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze od pracujących za granicą oraz w int. ich rodzin.
15.00 - Nieszpory wielkanocne. (Transmisja internetowa)
Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia 2020 r.
7.30 - Msza św. w intencjach żyjących i ++ członków DFK.
9.00 - Msza św. za ++ rodz. Annę i Stefana Ludwig, braci ks. Pawła i  Antoniego, ciocię Konstantynę Ludwig, Antoninę Dyla, teśc. Alfreda i Gertrudę Kurek, szw. Renatę Grzywocz, ciocie Marię i Katarzynę Sopot, dziadków, wujków, ciocie, kuzynostwo z pokr. Ludwig, Kurek i Sopot.
11.00 - Msza św.  za + Edytę Bartoszek w rocz. śmierci (Transmisja internetowa)
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Drodzy Parafianie!
Jestem blisko Was myślami i z błogosławieństwem, które wypraszam u Pana Boga. Choć bardzo chciałbym być z Wami przy ołtarzu, niestety niełatwa decyzja Rządu i Bpa Ordynariusza nie pozwalają na to. Znowu przyjdzie czas, że świętować będziemy razem w kościele, bardzo za tym tęsknię. Teraz jednak musimy bezwzględnie poddać się zarządzeniom. Ks. bp Ordynariusz wydał dekret o liturgii w czasie Triduum. Pełny tekst znajdziemy na stronie internetowej: www.diecezja.opole.pl , tutaj jedynie  fragmenty:
   Od Mszy Świętej  w Wielki Czwartek do obrzędów Wigilii Paschalnej włącznie czynności liturgiczne należy sprawować bez udziału ludu (sine populo). Poza celebransem/celebransami może w nich uczestniczyć nie więcej niż pięciu usługujących, którzy mają być pełnoletni. W czasie obrzędów liturgicznych kościół powinien pozostawać zamknięty.
   W Triduum Paschalne spowiedź możliwa jest jedynie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Należy zachęcać wiernych do aktu żalu doskonałego. Tekst znajdziemy  na stronie www.diecezja.opole.pl    
   Należy urządzić całodzienną adorację przy Bożym Grobie bez podawania jej zwyczajowego planu. Kościół powinien pozostawać otwarty.
   Zabrania się zwyczajowego poświęcania pokarmów. ( Z naszego kościoła poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny bez udziału wiernych o godz.  15.00 transmitowane będzie przez internet.)
 
W ostatnim dekrecie ks. Bpa jest zapis: Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, czyli od dnia 12 kwietnia br., do odwołania, w obrzędach religijnych może brać udział nie więcej niż pięćdziesiąt osób równocześnie, wliczając w to celebransa i usługujących. W kolejnych ogłoszeniach będę informował, czy będzie taka możliwość.
 
Przypominam informacje, które dotyczą czasu do Wielkiej Środy włącznie (jeżeli nie zmienią się przepisy) :
   Kościół jest otwarty w ciągu dnia, nie może jednak przebywać w nim więcej jak 5 osób równocześnie.
   W godz. 15.00 – 18.00 wystawiony jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, adorujących proszę o respektowanie przepisu – w świątyni tylko 5 osób.
   We Mszach świętych może uczestniczyć jedynie 5 osób z rodziny, która zamówiła intencję oraz pełniący posługę liturgiczną. Do naszego kościoła wchodzimy przez zakrystię. Podczas Mszy Świętych, w czasie przeistoczenia, włączone będą dzwony. Oddajmy w tym momencie cześć Panu Jezusowi aktem strzelistym: np. Jezu ufam Tobie!; Panie Jezu, Ty się tym zajmij!; Pan mój i Bóg mój!; Jezu Tobie ja żyję…; Boże, Ojcze niech spełnia się wola Twoja... .
     W naszym kościele, również w Niedzielę Palmową, po Koronce do Miłosierdzia Bożego oraz o pełnych godzinach: 16.00;17.00;18.00 można skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz będzie rozdzielana Komunia Święta. Taka możliwość jest również przed Mszami Świętymi. Jeżeli w kościele będzie 5 osób, proszę zaczekać na zewnątrz.
    Niestety do chorych mogę przyjść z posługą jedynie w zagrożeniu życia. Ubolewam nad tym. Jestem pod telefonem.
   Jeżeli są osoby potrzebujące pomocy (chorzy, seniorzy, samotni) proszę o kontakt telefoniczny.
 Bliższe informacje podawane będą na stronie www.parafia.kielcza.pl ,tam również zamieszczony będzie plan służby. Jeżeli mogę pomóc lub macie jakieś pytania czekam.
Niech dobry Bóg Was wszystkich prowadzi, strzeże i + błogosławi!
Wasz proboszcz ks. Jan
 
Palmy  błogosławić będę uczestniczącym za pośrednictwem internetu w Mszy Świętej o godz. 11.00. Trzymajcie je w rękach, przebywając w domowych Kościołach. W momencie obrzędu, zapraszajcie Pana Jezusa w Wasze życie, do życia rodzinnego, do naszej parafii z darami, które nam wysłużył przez Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie.
 
Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Pyka Renata, Opara Brygida, Papaj Lidia, Rhunke Jolanta, Obrusznik Marta, Wyrwich Małgorzata, Weber Gabriela.

 
 

 

30.03– 5.04 2020 AD

Poniedziałek, 30 marca
7.00 - Msza św. za + Wilhelma Wyrwich od rodziny Datoń.
Wtorek, 31 marca
18.00 - Msza św. za ++ Pawła i Franciszkę Krawiec, Jerzego i Anielę Wons.
Środa, 1 kwietnia
7.00 - Msza św. za ++ rodz. Martę i Franciszka Szaton, b. Eryka.
Czwartek, 2 kwietnia, I miesiąca
18.00 - Msza św. za ++ rodz. Karolinę i Antoniego Żyłka, braci Bernarda i Huberta, bratową Hilarię, ż. Agnieszkę, jej rodziców, Jana,Wiktorię i Pawła Maroń, Rudolfa Sladek, Szczepana i Brygidę Żyłka, Elżbietę i Franciszka Guzy, pokr.
Piątek, 3 kwietnia, I miesiąca
7.00 - Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
17.30 - Droga Krzyżowa.
18.00 - Msza św. za++ m. i o. Wilhelma Szyguła, rodz. Franciszkę i Wilhelma, ciotkę Paulinę, wujka Wiktora, o. Jana Bartoszek, m. Elżbietę i Gertrudę, b. Pawła, brat. Marię Bartoszek, Mariolę Bartoszek, szw. Gerarda Chmielorz, , ciocie, wujków, dziadków z obu stron, Henryka Janus, Pawła i Adelajdę Giera, ks. Wincentego Guzika, s. Lidię, przez wst Matki Bożej Nieust. Pomocyo zdrowie i błogosławieństwo Boże.
Sobota, 4 kwietnia, I miesiąca
7.00 - Msza św. przez wst. Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny za ++ rodz. Katarzynę i Franciszka Kaliciak.
18.00 - Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ rodz. Agnieszkę i Wiktora Bartoszek, b. Henryka, s. Hildegardę Pruski, dziadków z obu stron, ciocie, wujków z rodzin Bartoszek i Ibrom.
Niedziela Palmowa, 5 kwietnia 2020 r.
7.30 - Msza św. za ++ o. Pawła Pasieka w rocz. śm. , rodz. Anastazję i Stanisława Szołtysik, s. Magdalenę, brat. Elżbietę, Jerzego Danysz, Annę, Pawła i Jana Czaja, pokr. Szołtysik, Bednarek, Pasieka i Danysz oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.  i rodzinach dzieci.
9.00 - Msza św. za++ Kunegundę Bieniek, o. Franciszka Goj, pokr.
11.00- Msza św. za ++ m. Izydora Panchyrz, zięciów Józefa i Joachima, Herberta, Reinholda, rodz. Alojzego i Agnieszkę, rodzeństwo Alojzego, Karolinę, Emila, Katarzynę, teśc. Paulinę i Konrada, szwagrów, szwagierki, pokr.
15.00 Gorzkie Żale.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 Drodzy Parafianie!
Jestem blisko Was myślami i z błogosławieństwem, które wypraszam u Pana Boga. Choć bardzo chciałbym być z Wami przy ołtarzu, niestety niełatwa decyzja Rządu i Bpa Ordynariusza nakazuje nowe zaostrzenia prawne (pogrubionym drukiem dodaję moje informacje dotyczące naszej Parafii):
- W żadnym obrzędzie religijnym nie uczestniczyło więcej niż 5 osób jednocześnie, z wyłączeniem pełniących posługę liturgiczną. Informację o tym należy umieścić na drzwiach kościoła. Do naszego kościoła wchodzi tych 5 osób przez zakrystię. We Mszach świętych może uczestniczyć jedynie 5 osób z rodziny, która zamówiła intencję.
- Uroczystości pogrzebowe należy ograniczyć do trzeciej stacji (przy grobie). Poza duchownym i pracownikami firmy pogrzebowej może w nich wziąć udział jedynie 5 osób z najbliższej rodziny zmarłego; Msza pogrzebowa może być odprawiona bez ciała w dniu pogrzebu wg tych samych zasad albo w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłej osoby.
- Kościoły mają pozostawać otwarte w ciągu dnia, z zaleceniem czuwania nad tym, by nigdy nie przebywało w nich więcej niż 5 osób równocześnie. Postanawiam codzienne wystawianie Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym.  Wystawienie w naszym kościele trwa od Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 do godz. 18.00
Będę w konfesjonale po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
- Spowiednicy powinni być do dyspozycji wiernych w ciągu całego dnia, tak by wyspowiadać każdego, komu na tym bardzo zależy, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Jestem do dyspozycji.
- Zawieszam posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Posługę wobec chorych mają pełnić jedynie duchowni, udając się do nich wyłącznie w sytuacji zagrożenia ich życia, przy zachowaniu należytych zabezpieczeń przed zakażeniem. W związku z tym należy zrezygnować z przedświątecznych odwiedzin chorych.  Jestem pod telefonem.
Niech dobry Bóg Was wszystkich prowadzi, strzeże i + błogosławi!
Wasz proboszcz ks. Jan
 1. Podczas Mszy Świętych, w czasie przeistoczenia, włączane są dzwony. Oddajmy w tym momencie cześć Panu Jezusowi aktem strzelistym: np. Jezu ufam Tobie!; Panie Jezu, Ty się tym zajmij!; Pan mój i Bóg mój!; Jezu Tobie ja żyję…; Boże, Ojcze niech spełnia się wola Twoja... .
 2. Transmitujemy nabożeństwa z naszej świątyni.  W tym tygodniu: niedzielna Msza Święta o godz. 11.00 oraz o godz. 15.00 Gorzkie Żale z Koronką do Miłosierdzia Bożego, poniedziałkowa Msz Święta pogrzebowa + Teresy Gajda o godz. 11.30 oraz w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30.
 3. Jeżeli są osoby potrzebujące pomocy (chorzy, seniorzy, samotni) proszę o kontakt telefoniczny.
 4. Matka Najświętsza jest w zasięgu naszych serc. Razem z Nią, ale łącząc się również z parafianami trwającymi na modlitwie, odmawiajmy różaniec.
 5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Szaton Brygida, Szczuka Aleksandra, Student Eufemia, Siedzińska Jadwiga, Małecka Aleksandra, Stefan Irena i Izabela.

 

23.03– 29.03 2020 AD

Poniedziałek, 23 marca
7.00 - Msza św. za ++ rodz. Alojzego i Elżbietę Pancherz
Wtorek, 24 marca
18.00 - Msza św. do Miłosierdzia Bożego za + m. Hildegradę w rocz. śmierci, pokr.
Środa, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia
7.00- Msza św. za + + Marka, Annę i Jana Krawiec.
18.00 - Msza św. za ++ rodz. Alfreda i Gertrudę Kurek, s. Renatę Grzywocz, ciocie Marię i Katarzynę, wujków Pawła i Karola Sopot, pokr.
Czwartek, 26 marca
17.30 - Droga Krzyżowa.
18.00 - Msza św. szkolna - za + Bronisława Kret.
Piątek, 27 marca
7.00 - Msza św.  za + Anielę Wons od parafian z ul. Mostowej.
17.30 - Droga Krzyżowa.
18.00 - Msza św. za ++ o. Ryszarda Płaczek w rocz. śmierci, m. Annę, rodz. Łucję i Roberta Kieryś, pokr.
Sobota, 28 marca
7.00 - Msza św. za + Małgorzatę Czaja od parafian z ul. Opolskiej.
18.00 - Msza św.  za ++ rodz. Antoniego i Julię Polok, m. Marię Chmielorz, Anastazję i Jana Goj, Hildegardę i Józefa Wolan, Marię, Franciszka i Jerzego Pasieka, Adelajdę i Antoniego Skolik, Tomasza Hasikowskego, Łucję i Helmuta Krawiec, pokr. Polok i Chmielorz.
V niedziela Wielkiego Postu, 29 marca 2020 r.
7.30- Msza św.  za + o. Alfreda Bednarek.
9.00 - Msza św.  za ++ Henryka Cembolista w rocz. śmierci, pokr.
11.00 -  Msza św. za + m. i o. Stefana Kotucha w 10 rocz. śmierci, pokr.
15.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Garcorz Jolanta, Wieszołek Danuta, Boronowska Dorota, Brol Karolina, Ziaja Mariola i Weronika.

16.03– 22.03 2020 AD

Poniedziałek, 16 marca
7.00 - Msza św. za + Magdalenę Kluba.
Wtorek, 17 marca
18.00 - Msza św. za + Franciszkę Garcorz w rocz. śmierci, pokr.
Środa, 18 marca
18.00 - Msza św. przez wst. św. Józefa o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony.
Czwartek, 19 marca, Uroczystość Św. Józefa
9.00 - Msza św. przez wst. św. Józefa w int Rzemieślników oraz Solenizantów.
17.30 - Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
18.00 - Msza św. szkolna - za ++ Teodora i Gertrudę Poloczek, Jana i Marię Pawellek, Wilhelma Kudlek, Edeltraudę i Sylwestra Loch, pokr. Poloczek, Pilarski i Janus.
Piątek, 20 marca
7.00 - Msza św. za + Wilhelma Wyrwich od parafian z ul. Torowej i ks. Wajdy.
17.30 - Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży, prowadzona przez marianki.
18.00 - Msza św. z udziałem młodzieży za ++ rodz. Klarę i Hieronima Kulik, teśc. Antoniego i Julię Kaliciak, ż. Janinę.
Sobota, 21 marca
7.00 - Msza św. za + Marię Bartoszek od parafian z ul. Topolowej i Nowowiejskiej.
18.00 - Msza św. za ++ Wilibalda Kudlek, rodziców i rodzeństwo.
IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare), 22 marca 2020 r.
( Kolekta na remont obiektów kurialnych)
7.30 - Msza św. za ++ o. Ernesta Świtała, m. Elfrydę, m.o. Klausa Maśnica, Jana i Jadwigę Bartoszek, Elżbietę Pasieka, pokr.
9.00 - Msza św. za ++ ż. i m. Helenę Loch w dniu urodzin, pokr.
11.00 - Msza św.  za ++ ż. Hildegardę Haberla, rodz. Matyldę i Piotra Haberla, teśc. Otylię i Pawła Czaja, rodz. Haberla, Czaja, Gasz i Serafin.
15.00 - Msza św. do Miłosierdzia Bozego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj o godz. 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. „Gość Niedzielny” – 6 zł; „Mały Gość Niedzielny” – 5 zł.
 3. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Szyguła Grażyna, Plaszczyk Teresa i Anna, Kraka Maria, Spałek Małgorzata, Kiszkis Gabriela, Kroczek Ilona.
 4. W związku z epidemią odwołujemy wszystkie spotkania: dzisiejsze spotkanie rady parafialnej z zarządem DFK, spotkania wspólnot parafialnych, spotkanie przedpielgrzymkowe oraz planowaną w kwietniu pielgrzymkę na Święty Krzyż, do Kodnia i Jabłecznej.

9.03– 15.03 2020 AD

Poniedziałek, 9 marca
7.00 - Msza św. za ++ o. Jana, m. Anastazję Goj w rocz. śmierci, teścia Pawła i Wiktora, teściową Edytę Czapla, babcie, dziadków, ciocie wujków, pokr.
Wtorek, 10 marca
18.00 - Msza św. za ++ o. Józefa Świtała, dziadków, Świtała, Wilczek, Pyka i Obstój.
Środa, 11 marca
7.00 - Msza św. za ++ m. i o. Antoniego Sobel, rodz. Helenę i Teodora Sobel, Annę i Józefa Ibrom.
15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego w chacie i spotkanie seniorów.
Czwartek, 12 marca
17.30 - Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
18.00 - Msza św. szkolna za ++ rodziców z okazji urodzin: 90. Marty Student, 95. Józefa Student.
- za + Anielę Wons w 30 dni po śmierci.
Piątek, 13 marca
17.30 - Droga Krzyżowa prowadzona przez Wspólnotę Misyjną „Paulus”.
18.00 - Msza św. z udziałem młodzieży za ++Helenę i Alojzego Lebek, Marię i Konstantego Giera, m. i o. Joachima Rudzik, jego rodz. Ritę i Teodora, Norberta i Marcina Moj, Jerzego Karpińskiego, ciocie, wujków, babcie, dziadków z rodziny, sąsiadów oraz o błogosławieństwo w rodzinie.
- w 30 dni po śmierci Wilhelma Wyrwich.        – Spotkanie Wspólnoty Misyjnej „Paulus”.
Sobota, 14 marca
15.00 - Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośba o dalsze z okazji  80 urodzin Horsta Ibrom
18.00 - Msza św. za ++m. Jadwigę Stach, o. Wilhelma, ich rodz. Różę i Jóżefa Kaszuba, Teklę i Pawła Stach, szw. Jana Sopot, wujka Teodora Serafin, ciocię Hildegardę Kaszuba, Joannę Jurczyk, pokr.
III Niedziela Wielkiego Postu, 15 marca 2020 r.
(Kolekta na planowane inwestycje parafialne)
7.30 - Msza św. za ++ Annę Pasieka, o. Franciszka, b. Jerzego, ż. Eugenię i Krystynę Kocot, Huberta Kocot.
9.00 - Msza św. za++ rodz. Elfrydę i Teodora , Elżbietę i Piotra, dziadków, ciocie, wujków, kuzynki i kuzynów, pokr.
11.00- Msza św. za ++ o. Zbigniewa Wyrwa, jego rodziców, teściów, dziadków, Paulinę i Ernesta Kołodziej, Engelberta Potempa, chrz. Henryka.
15.00 - Msza św. do Miłosierdzia Bożego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj o godz. 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Dzisiaj przed kościołami zbierana jest ofiara na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
 3. „Gość Niedzielny” – 6 zł; „Mały Gość Niedzielny” – 5 zł.
 4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Cieślik Cecylia. Niedworok Weronika, Majzel Teresa i Katarzyna, Kucharczyk Gabriela, Kuś Brygida, Szczotka Irena.

2.03– 8.03 2020 AD

Poniedziałek, 2 marca
15.00 - Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Wspomożycielki z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośba o dalsze z okazji 90 urodzin Heleny Potempa.
Wtorek, 3 marca
18.00 - Msza św. za ++ s. Józefa, o. Gerarda, dziadków, chrzestnych, pokr. z obu stron.
Środa, 4 marca, św. Kazimierza
7.00- Msza św. za + Anielę Wons od Róż Różańcowych.
Czwartek, 5 marca, I miesiąca
17.30 - Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
18.00 - Msza św. szkolna - z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośba o dalsze  zdrowie i opiekę Bożą oraz za ++ m. Wiktorię Szostok w rocz. śmierci, ojca, męża oraz ++ z pokrewieństwa.
Piątek, 6 marca, I miesiąca
7.00 - Msza św.  ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
17.30 - Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży.
18.00 - Msza św. dla młodzieży za ++ kochaną mamę i babcię Bernadetę Golec w rocz. śmierci, dziadków Agnieszkę i Edwarda Knopik, Gerarda Golec, Bernarda Żyłka, Czesława Nąć, dusze w czyśćcu.
Sobota, 7 marca, I miesiąca
15.00 - Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośba o dalsze z okazji 80 urodzin Józefa Strzelczyk.
18.00 - Msza św.  za + o. Romana Michalik w 1 rocz. śmierci.
II niedziela Wielkiego Postu, 8 marca 2020 r.
( Przed świątynią zbiórka na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes)
7.30- Msza św.  za ++ rodz. Elżbietę i Franciszka Guzy, pokr. księży i siostry zakonne.
9.00 - Msza św.  do Miłosierdzia Bożego za ++ rodz. Józefę i Pawła Burda, Jadwigę, Marię i Jana Ibrom, Franciszkę i Farnciszka Burda, Izydora Panchyrz, szw. Józefa Kozubik, Herberta Jaworek, Joachima Bujara, Rainholda Serafin.
11.00 -  Msza św. przez wst. Najśw. Matki w intencjach kobiet i dziewcząt z okazji Dnia Kobiet.
14.30 - Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym.
- Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj o godz. 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie wymieniane będą tajemnice różańcowe.
 2. We wtorek rozpoczyna się malowanie kościoła.
 3.  „Gość Niedzielny” – 6 zł; „Mały Gość Niedzielny” – 5 zł.
 4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Wyrzgol Beata, Bujara Edyta, Meka Urszula, Tomala Katarzyna, Guzy Eryka i Lucyna, Sztancel Teresa,

24.02– 1.03 2020 AD

Poniedziałek, 24 luty
8.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną - za ++ Jadwigę i Zygmunta Merkel w rocz. śmierci.
9.00 - 18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu.
18.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną - za ++ rodz. Konrada i Elżbietę, dziadków z obu stron,  teściów, pokr. , b. Jana oraz o zdrowie duszy i ciała i błogosławieństwo w rodzinie.
-za ++ rodz. Barbarę, Marię i Wilhelma Szaton, s. Franciszka i Jerzego, dusze w czyśćcu.
Wtorek, 25 luty
8.00 - Msza św. z udziałem chorych, z nauką rekolekcyjną - za ++ Irenę i Gabriela Kulik.
9.00 - 18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu.
10.00 - Odwiedziny Chorych.
ok. 15.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci za + Małgorzatę Czaja od Róż Różańcowych.
18.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną - z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośba o dalsze z okazji urodzin w pewnej intencji.
Środa Popielcowa, 26 luty, Zakończenie Odnowienia Misji
7.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną - za + Tateusza Siedzińskiego od parafian z ul. ks. Wajdy i Torowej.
9.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną - za + Jana Reinholda Jeziorowskiego od parafian z ul. Powstańców.
18.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną -
za ++ Pawła Maroń, pokr. Sladek i Maroń.
Czwartek, 27 luty
17.30 - Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
18.00 - Msza św. szkolna- za ++ rodz. Teresę i Karola Weber, Magdalenę i Eryka Pyka, b. Edwarda.
- z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośba o dalsze z okazji 18 urodzin Moniki Głowania
Piątek, 28 luty
17.30 - Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży, prowadzona przez lektorów.
18.00 - Msza św. z udziałem młodzieży za ++ rodz. Nikodema i Marię Świerzy, Wiktora Glowania, pokr.
- w 30 dni po śmierci Marii Bartoszek.
Sobota, 29 luty
7.00 - Msza św. za ++ m. i o. Gerarda Bok w 19 rocz. śmierci, jego rodziców, brata Engelberta, Rozalię i Franciszka Kampczyk, Renatę i Piotra Jersz, Piotra i Hildegardę Meinert, o. Antoniego i Eufemię, ich córki Marię i Franciszkę, Annę i m. Ryszarda, Antoniego i Wernera Wind, Karolinę i Franciszka Hyla, Adama Widera, Albrechta Potempa, pokr. Bok i Hyla.
18.00 - Msza św. za ++ m. i o. Romana Boronowskiego w 30 rocz. śmierci, rodz. Julię i Stefana Boronowskich, b. Jana, Adelajdę, Gerharda, Waldemara i Krystiana Kciuk, rodz. Bronisławę i Tomasza Cebulla, b. Aloisa, Wilhelma, Józefa, ż. Magdalenę, Annę i Otylię, pokr. Boronowski, Cebulla, Bock, Kubacki, Sowa, Maleska, Ziaja, Langosz i Schmidt.
I Niedziela Wielkiego Postu, 1 marca 2020 r.
( Kolekta na Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne)
7.30 - Msza św. za +  Różę Bieniek w 1 rocz. śmierci.
9.00 - Msza św. za ++ Sołtysów oraz z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośba o dalsze dla p. Jana Czanguleita oraz Sołtysów.
11.00 - Msza św.  za ++ rodz. z obu stron, brata Józefa, siostrę Hildegardę z mężem, siostrzeńca Pawła, dziadków, teściów, pokr oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
14.30 - Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym.
- Wymiana tajemnic różańcowych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Plan adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w poniedziałek i wtorek: 9.00 - ul.: Dobrego Pasterza, Topolowa i Nowowiejska; 10.00 - Mostowa i Zamoście; 11.00 - ul.: Powstańców i Krótka;  12.00 - ul.: Leśna,  Zielona, Sosnowa, Szkolna i Miarki; 13.00 - Stare i Nowe Osiedle;  14.00 - ul.:  Dworcowa, Wiosenna  i  Chrobrego;  16.00 - ul.: Kopernika, Konopnickiej i Słoneczna;  17.00 - ul.: Opolska, Borowiany,  ks. Wajdy, Polna,Torowa.
 2. Posypanie głowy popiołem będzie znakiem mojego otwarcia w nawróceniu na Boga. Duchowej przemianie pomagać będą: postanowienia wielkopostne, uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych.
 3. W środę  popielcową obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.
 4. „Gość Niedzielny” – 6 zł; „Mały Gość Niedzielny” – 5 zł.
 5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Wons Gizela, Rozwadowska Aneta, Blumer Mirela, Lewandowska Kornelia, Jagiełło Bogusława, Dunajczan Joanna.

17.02– 23.02 2020 AD

Poniedziałek, 17 luty
7.00 - Msza św. za ++ m. i o. Klausa Maśnica, rodz. Ernesta i Łucję Maśnica, Ernesta i Elfrydę Świtała, Jana i Jadwigę Bartoszek, Elżbietę Pasieka, pokr.
Wtorek, 18 luty
12.00 - Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Karolina Kandzia i Michała Paszyńskiego.
17.00 - Msza św. za++ m. Otylię Czaja w rocz. śmierci, poległego ojca Pawła, ich rodziców, rodzeństwo, s. Hildegardę, dziadków z obu stron, kuzynki, kuzynów, pokr. Czaja, Serafin, Piotra i Matyldę Haberla, Klarę Zogórski, dusze w czyśćcu.
- w 30 dni po śmierci Małgorzaty Czaja.
Środa, 19 luty
7.00 - Msza św. za + Alfreda Krawiec w 1 rocznicę śmierci.
Czwartek, 20 luty
17.00 - Msza św. za ++ o.Pawła Student, m. Joannę w rocz, śmierci oraz za + Tadeusza Siedzińskiego w 30 dni po śmierci.
Piątek, 21 luty
17.00 - Msza św. za ++ Rozalię Skolik, b. Franciszka, s. Elżbietę, m. Antoniego, rodz. Marię i Józefa Świtała, b. ks. Pawła, pokr.
ODNOWIENIE MISJI ŚWIĘTYCH
Sobota, 22 luty, Katerdry św. Piotra
17.00 - Msza św. za ++ rodz. Antoniego i Hildegardę Polińskich, Józefa Dyrdułą, szw. Marka Dyrduła, dziadków, pokr. Poliński, Brol, Dyrduła i Jacheć.
18.00 - Nauka rekolekcyjna dla młodzieży.
- Wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do Spowiedzi dla młodzieży.
VII Niedziela Zwykła, 23 luty 2020 r.
(Kolekta rekolekcyjna)
7.30 - Msza św. z nauką rekolekcyjną o  dary Ducha Świętego dla o. Alana i Parafii w czas odnowienia Misji Świętych.
9.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną -za + rodz. Marię i Stanisława Gibel, b. Józefa, Waltera, ż. Elżbietę, s. Marcina, rodz. Franciszkę i Pawła Wyrwich, b. Gerarda.
11.00- Msza św. z nauką rekolekcyjną - za + Gintera Pasieka w 2 rocz.
14.00 –15.00 Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie.
15.00 - Nauka stanowa dla małżonków, rodziców.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W dniach od 22-26 lutego przeżywać będziemy Odnowienie Misji Świętych. Módlmy się w int. o. Alana, który je poprowadzi oraz wzajemnie za siebie.
 2. „Gość Niedzielny” – 6 zł; „Mały Gość Niedzielny” – 5 zł.
 3. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kulik Janina, Guzy Sabina, Danysz Irena, Guzy Malwina i Julia,  Olkuśnik Sylwia.

3.02– 9.02 2020 AD

Poniedziałek, 3 luty, św. Błażeja
(Błogosławieństwo przez wst. św. Błażeja przeciw chorobom gardła i innym dolegliwościom)
7.00 - Msza św. za ++ mamę i tatę.
Wtorek, 4 luty
17.00 - Msza św. za ++ rodz. Annę i Wilhelma Kulik, Różę i Józefa Slapa, s. Reginę i Anielę, dziadków, chrzestnych, pokr. oraz o zdrowie i błogosławieństwo.
Środa, 5 luty, św Agaty
( Błogosławienie chleba i wody)
7.00 - Msza św. za ++ m. Józefa Kluba, rodziców.
- Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach.
Czwartek, 6 luty, I miesiąca, św. Pawła Miki
16.00 - Godzina Święta.
17.00 - Msza św. szkolna- za ++ Annę i Aleksandra Sopot, Franciszka i Różę Pasieka, Jerzego Danysz.
- Spotkanie wspólnotowe lektorów.
Piątek, 7 luty, I miesiąca
7.00 - Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
- Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska.
18.00 - Msza św. dla  młodzieży, przez wst. św. Walentego - za++ Franciszkę i Marię Kampczyk, rodz. Antoniego i Eufemię, Antoniego i Wernera Wind, pokr. Kampczyk, Skolik i Wind.
Sobota, 8 luty
17.00 - Msza św. za ++ m. Jerzego Danysz, jego rodziców Tomasza i Gertrudę, Marię Danysz, Franciszka i Katarzynę Koper, b. Ericha, Walentego Kciuk, Pawła Pasieka, Franciszka Pasieka, Heinza i Elisabeth Jarzina, Anę Kubiczek, Jana i Agnieszkę Jarzina, pokr.
V Niedziela Zwykła, 9 luty 2020 r.
7.30 - Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ m. i o. Jana Boronowskiego z okazji urodzin, b. Romana, rodz. Julię i Stefana Boronowskich, Paulinę i Wilhelma Szymoś, Adelajdę, Gerarda, Waldemara i Krystiana Kciuk, dziadków z obu stron, rodz. Boronowski, Szymoś i Bok.
9.00 - Msza św. za ++ m. Gertrudę, o. Emila Hampel, teśc. Jadwigę i Wincentego, Henryka, dziadków, babcie, ciocie, wujków kuzynów, Wiktora Mainka, Elżbietę i Józefa Hornik, pokr.
11.00 - Msza św. przez wstawiennictwo Najśw. Matki w int. Chorych.
- Błogosławieństwo Lourdzkie.
15.00 -  Nieszpory.
- Wymiana tajemnic różańcowych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Ministranci i kandydaci na ministrantów spotkają się w sobotę o godz. 9.00. Marianki zapraszają w niedzielę 9 lutego do kramiku walentynkowego. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony będzie na wyjazd do Rzymu.
 2. W dniach od 22 – 26 lutego przeżywać będziemy Odnowienie Misji Świętych. Módlmy się w int. o. Alana, który je poprowadzi oraz wzajemnie za siebie.
 3. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Zemela Karina, Giera Teresa, Kraka Ilona, Pasieka Justyna, Sznura Sabina, Skutela Katarzyna.

27.01 – 2.02 2020 AD

Poniedziałek, 27 stycznia
7.00 - Msza św. za + Różę Pasieka od mieszkańców ul Dobrego Pasterza.
Wtorek, 28 stycznia, św. Tomasza z Akwinu
17.00 - Msza św. za ++ m. Franciszka Skolik, rodz. Marię i Antoniego, rodz. Emmę, Józefa i Alfonsa Soporowskich, pokr.
Środa, 29 stycznia
7.00 - Msza św. za ++ m. Annę Płaczek w rocz. śmierci, o. Ryszarda, rodz. Łucję, i Roberta Kieryś, pokr.
Czwartek, 30 stycznia
17.00 - Msza św. szkolna za ++ mamę Janinę Wanat w rocz. śmierci, o. Zbigniewa.
Piątek, 31 stycznia, św. Jana Bosko
17.00 - Msza św. z udziałem młodzieży za ++ rodz. Klarę i Nikodema Bartoszek, wn. Dawida, ciocię Marię Buk.
Sobota, 1 luty, I miesiaca
7.00 - Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony.
9.00 - Rozbieranie dekoracji świątecznej.
17.00 - Msza św. za ++ m. i o. Ewalda Bekierz, rodziców, rodz. Jadwigę i Huberta Wienchol.
Niedziela - Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 luty 2020 r.
(Błogosławienie świec. Kolekta na Seminarium Duchowne oraz klasztory klauzurowe)
7.30 - Msza św. za ++ rodz. Marię i Jana Giera, Gertrudę i Józefa Adamczyk, b. Gerarda, babcie, dziadków, Ryszarda Serafin, ciocie, wujków z rodzn Giera i Adamczyk.
9.00 - Msza św. za + Magdalenę Pyka w 1 rocz. śmierci.
11.00- Msza św. za ++ rodz. Annę i Jana Kulik, syna Rufina, c. Katarzynę, m. Józefa, synową Urszulę.
15.00 - Nieszpory kolędowe.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj o godz.  15.00 wielkie kolędowanie ze Scholą „Gaudium”.
 2. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Skibińska Iwona, Krajcer Karina, Tomala Bożena Justyna i Martyna, Giera Elżbieta, Chmielorz Justyna.
 
 

20.01 – 26.01 2020 AD

Poniedziałek, 20 stycznia
7.00 - Msza św. za++ rodz. Marię i Jana Zientek, m. Jerzego, s. Grzegorza Szaton, rodz. Barbarę i Marię i Wilhelma Szaton, szw. Franciszka i Herberta, ciocie, wujków z pokr. Bartoszek i Szaton oraz do Dzieciątka Jezus o zdrowie i błogosławieństwo Boże.
Wtorek, 21 stycznia, św. Agnieszki, Dzień Babci
17.00 - Msza św. za ++ m. i o. Janusza Pawliszyn, teściową, tatę, kuzyna, szwagra, ciocie, wujków, dziadków z obu stron, pokr. Pawliszyn, Kopala i Kazieczko.
- w 30 dni po śmierci Róży Pasieka.
Środa, 22 stycznia, Dzień Dziadka
7.00- Msza św. za ++ m. Marię Skolik, o. Antoniego, b. Franciszka, ś. Elżbietę, m. Antoniego, rodz. Marię i Józefa Świtała, b. ks. Pawła, pokr.
Czawrtek, 23 stycznia
15.00 - Msza św. szkolna z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 95 urodzin Marii Bartoszek.
17.00 - Msza św. szkolna z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 75 urodzin Trauty Poloczek oraz za + ks. Józefa Schrodę w 75 rocz. śmierci.
Piątek, 24 stycznia, św. Franciszka Salezego
17.00 - Msza św.  z udziałem  młodzieży za + Romana Kokoszkę od kolegów z pracy.
Sobota, 25 stycznia, Nawrócenia św. Pawła Apostoła
17.00 - Msza św.  za ++ Paulinę Loch, rodz. Jana i Wiktorię, b. Sylwestra z żoną Edeltrautą, Konrada i Adolfa, s. Florentynę z m. Władysławem, teśc. Marię i Franciszka Giera.
III Niedziela Zwykła, 26 stycznia 2020 r.
7.30- Msza św.  za ++ rodziców, teściów, s. Helenę, b. Wiktora, ks. Krystiana Kampę, dziadków, babcie, wujków, ciocie z obu stron oraz o błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 - Msza św.  za ++ rodz. Karola i Katarzynę Bartoszek.
11.00 -  Msza św. za ++ rodz. Rozalię i Franciszka, dziadków z obu stron, ciocie Marię Franciszkaę, teśc. Karolinę i Franciszka, 3 synów, synową, wn. Adama. szw. Gerarda, rodziców, brata Annę, Ryszarda i Albrechta, Wernera i Antoniego, pokr.
15.00 - Wielkie kolędowanie ze Scholą „Gaudium”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj o godz.  15.00 odprawimy nieszpory kolędowe, a po nich spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. 
 2. Zapraszamy wspólnotę lektorów do udziału we Mszy św. z kolędowaniem, którą odprawimy w Domu Seniora w Czarce. Spotkamy się o godz. 16.00 na parkingu przy kościele.
 3. We wtorek po Mszy św. spotka się Rada Duszpasterska. Początek w kościele, na który zapraszam Zarząd Mniejszości Niemieckiej oraz wszystkich, którym zależy na odprawianiu Mszy św. w języku niemieckim.
 4. W sobotę o godz. 9.00 spotkają się ministranci i kandydaci; o godz. 10.00 próba scholi „Gaudium” – młodsi i starsi.
 5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kluba Marta i Alicja, Rudzik Krystyna, Stachowska Anita, Glowania Izabela, Piecha Ewa, Czanguleit Wioletta.

13.01 – 19.01 2020 AD

Poniedziałek, 13 stycznia
7.00 - Msza św. za + Reinholda Jana Jeziorowskiego w 30 dni po śmierci.
Wtorek, 14 stycznia
17.00 - Msza św. za ++ ż. m. Irenę Kloska, rodziców, teściów, pokr.
Środa, 15 stycznia
7.00 - Msza św. za ++ rodz. Pawła i Antoninę Ludwig, Annę i Józefa Gałach.
Czwartek, 16 stycznia
17.00 - Msza św. szkolna- do Miłosierdzia Bożego za ++ m. i o. Zygfryda Oslislok w 6 rocz. śmierci, pokr.
Piątek, 17 stycznia, św. Antoniego
17.00 - Msza św. z udziałem młodzieży za ++ rodz. Rozalię i Franciszka Szaton, Annę i Hieronima Zyzik.
Sobota, 18 stycznia
17.00 - Msza św. za ++ m. o . Andrzeja Tomala, jego rodz. Marię i Jerzego Tomala, m. Magdalenę Strzelczyk, szw. Józefa Tomala, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, pokr. Tomala, Strzelczyk, Halek i Sopot.

II Niedziela Zwykła, 19 stycznia 2020 r.
7.30 - Msza św. za + + Annę, Jana i Marka Krawiec.
9.00 - Msza św. za ++ ż. i m. Mariolę Bartoszek w 4 rocz. śmierci.
11.00 - Msza św.  za ++ dziadków Eryka Kraka, Łucję i Maksymiliana Świerzy, Marię i Tomasza Szaton, Karolinę i Alojzego Badura.
15.00 -  Nieszpory kolędowe.
- Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj o godz.  14.40  wymieniane będą tajemnice różańcowe, a następnie odprawimy nieszpory kolędowe. O godz. 16.00 zaproszeni jesteśmy na świętowanie z Jasełkami do szkoły.
 2. Dziękuję za serdeczność wypowiadaną w czasie kolędy oraz dla Kolędników Misyjnych.
 3. W sobotę o godz. 10.00 spotkają się marianki; o godz. 11.00 próba scholi „Gaudium” – młodsi i starsi.
 4. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan. Włączmy się w nurt modlitw prywatnie i wspólnotowo.
 5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Grondes Karina i Roksana, Araszczuk Patrycja, Jonetzko Brygida i Judyta, Szyguda Ewa, Deja Danuta.

6.01 – 12.01 2020 AD

Uroczystość  Objawienia  Pańskiego, 6 stycznia 2020 r.
(Kolekta na misje)
7.30 - Msza św. za + o. Franciszka Goj w rocz. śmierci.
9.00 -  Msza św. za ++ Annę Szymoś w rocz. śmierci, jej m. Szymona, synów Antoniego i Andrzeja, c. Magdalenę, Jana Żyłka, rodz. Weronikę i Piotra Bieniek, szwagrów Otto Janusa i Henryka Hatlapa.
- Jasełka, w inscenizacji naszych przedszkolaków.
11.00 - Msza św.  kolędowa w int. Parafii.
13.30 - Odwiedziny Kolędników Misyjnych.
Wtorek, 7 stycznia
7.00- Msza św. za + Hildegardę Fleger w 30 dni po śmierci.
Środa, 8 stycznia
7.00 - Msza św. za ++ m. Emilię w rocz. śmierci, o. Franciszka, b. Herberta, szw. Gerarda, rodz. Wiktora, Rozalię i Ernesta, ciocie Paulinę i Gertrudę, wujków Paula, Ryszarda i Jana, chrz. Agnieszkę i Małgorzatę, Franciszka i Tomasza, kuzynki i kuzynów z obu stron.
Czwartek, 9 stycznia
18.00 - Msza  św. szkolna - za + Pawła Kluba w 1 rocz. śmierci.
Piątek, 10 stycznia
17.00 - Msza  św. z udziałem młodzieży za + Elfrydę Gibel w dniu urodzin.
Sobota, 11 stycznia
15.00 - Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 50 urodzin Agnieszki Jendrzejek.
17.00 - Msza  św.  za ++ m. i o. Karola Jaksik, jego rodz. Wiktorię i Jana, b. Georga, Huberta i Eryka, ż. Reginę, Franciszkę, Wiktora Pasieka, ich rodziców, ich synów Józefa, Pawła i Herberta, synowe Jadwigę i Urszulę, Różę i Krzysztofa Kwiatkowskich, Joachima Lebok, pokr. Jaksik, Pasieka i Waloszek oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
Niedziela Chrztu Pańskiego,  12 stycznia 2020 r.
7.30 - Msza św. za ++ m. i o. Teodora Serafin, rodz. Różę i Józefa Kaszuba, teśc. Marię i Teofila Serafin, s. Jadwigę, Wilhelma Stach, b. Eryka, brat. Annę, Magdalenę, Eryka Małek, Franciszka Serafin, Jana Sopot, Agnieszkę Witkiewicz, pokr.
9.00 -  Msza św.  za ++ o. Jana Boronowskiego, teśc. Różę i Bernarda Maleska, szwagierkę Gizelę, babcie, dziadków z obu stron oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
11.00 - Msza św. w intencji pracujących, emerytowanych i zmarłych pracowników ze Strzybnicy oraz ich rodzin.
14.40 - Wymiana tajemnic różańcowych.
15.00 - Nieszpory kolędowe.
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj o godz.  14.00  Koncert Noworoczny z udziałem orkiestry ze Świbia.
 2. Jutro od godz. 13.30   początek odwiedzin Kolędników Misyjnych. W rolę mędrców ze wschodu wcielą się nasze Marianki oraz młodzież. Można złożyć ofiarę, która przeznaczona będzie na potrzeby misjonarzy z naszej diecezji.
 3. W sobotę o godz. 9.00 spotkają się ministranci i kandydaci na ministrantów.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nasza szkoła organizuje dla mieszkańców Kielczy świętowanie z Jasełkami. Zaplanowane na ten dzień spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w kolejną niedzielę – 19 stycznia.
 5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Bodynek Elżbieta, Nowak Sabina i Emilia, Panchyrz Magdalena, Ibrom Eryka, Ludwik Maria.

29.12.2019 – 5.01 2020 AD

Poniedziałek, 30 grudnia
7.00 - Msza św. za ++ parafian i bliskich w Roku Pańskim 2019.
Wtorek, 31 grudnia,  zakończenie R.P.2019
16.30 - Msza św. dziękczynno -  przebłagalna od parafian, za łaski otrzymane w Roku Pańskim 2019.
- Nabożeństwo przed wystawionym Panem Jezusem w Najśw. Sakramencie, z dziękczynnym Te Deum.
Środa, 1 stycznia, Nowy Rok 2020 r., Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi
9.00 - Msza św. za ++ ciocię Marię, Zofię i Różę, rodziców, siostrę i dziadka.
11.00- Msza św. przez wst. św. Floriana w intencji pracujących, emerytowanych i zmarłych pracowników huty i spółek z Zawadzkiego oraz ich rodzin.
15.00 - Nieszpory kolędowe z modlitwą o pokój.
15.30 - Msza św. za + męża, ojca i dziadka Jana Grzywocz.
Czwartek, 2 stycznia, św. Bazylego i Grzegorza, I miesiąca
7.00 - Msza św. za + Marię Balcerzak w 30 dni po śmierci.
Piątek, 3 stycznia, I miesiąca
7.00 - Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
12.00 - Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60 urodzin Marii Misch.
Sobota, 4 stycznia, I miesiąca
15.00 - Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60 urodzin Teresy Kciuk.
17.00 - Msza św. za ++ Annę i Wacława Krzepickich, ich rodziców, Gintera Krawiec.
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 5 stycznia 2020 r.
(Kolekta na Seminarium Duchowne)
7.30 - Msza św. za + m. Romana Kokoszka, pokr. Kokoszka i Zielonka,
9.00 -  Msza św. za++ ż. Janinę Kulik, rodziców i teściów.
11.00 - Msza św.  w int. rodziny Herman z okazji roczku syna Jakuba.
14.00 - Koncert Noworoczny z udziałem orkiestry ze Świbia.
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Chrześcijanie przeżywają swój czas w imię Boga i w Jego obecności. Dlatego modlitwą rozpoczynamy i kończymy dzień. Również tydzień inicjowany jest i kończony spotkaniem z Chrystusem we Mszy św.. Nie może być inaczej na przełomie roku kalendarzowego.
 2. W sobotę o godz. 15.00 marianki uczestniczą we Mszy św. Po Mszy w kosśiele spotkanie Marianek oraz tych, którzy zgłosili się i pójdą 6 stycznia jako kolędnicy misyjni.
 3. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Musioł Natalia, Pilarska Teresa, Musioł Łucja, Potempa Elżbieta i Natalia, Bujara Alicja.

23.12 – 28.12 2019 AD

Poniedziałek, 23 grudnia
7.00 - Msza św. rorate za ++ rodz. Katarzynę i Franciszka Kaliciak, ż. Krystynę.
8.00 - Odwiedziny Chorych.
Wtorek, 24 grudnia 2019, Wigilia Bożego Narodzenia
15.30 - Msza św. - Pasterka dla dzieci i seniorów.
Środa, 25 grudnia 2019, Uroczystość Bożego Narodzenia
(Kolekta na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki)
0.00- Msza św. - Pasterka w int. parafian i gości.
9.00 - Msza św. za ++ o. Franciszka Janoszka, ż. Marię, b. Józefa, rodz. Gertrudę i Franciszka Mania, Teodorę, Romana i Maksymiliana Ziętek.
11.00 - Msza św.  za ++ m. i o. dz. Jerzego Felux oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie i rodzinach dzieci.
15.00 - Nabożeństwo ku czci Bożego Narodzenia.
Czwartek, 26 grudnia, II dzień świąt, św. Szczepana
7.30 - Msza św. za ++ rodziców i pokr.
9.00 - Msza św. za + Hildegardę Fleger od Róż Różańcowych.
11.00 - Msza św.  w intencji pracujących, emerytowanych i zmarłych pracowników zakładów w Krupskim Młynie oraz w int. ich rodzin.
Piątek, 27 grudnia, św. Jana Apostoła
7.00 - Msza św. za + Hildegardę Kaszuba w 1 rocz. śmierci.
Sobota, 28 grudnia, Święto Młodzianków Męczenników
9.00 - Msza św. ku czci Młodzianków Męczenników w int. dzieci.
- Błogosławienie dzieci.
14.00 - Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 80 urodzin Ingi Poloczek.
17.00 - Msza św. za + Jana Sopot, jego rodz. Jadwigę i Pawła Sopot, b. Stefana, s. Annę z mężem, rodz. Jadwigę i Wilhelma Stach, Martę, Jerzego i Jana Szklorz, wujka Teodora Serafin oraz o błogosławieństwo w rodzinie.
Niedziela Świętej Rodziny, 29 grudnia 2019
7.30 - Msza św. za ++ Adelajdę i Pawła Giera
9.00 -  za ++ m. i o. Walentego Kciuk, rodz. Katarzynę i Franciszka Koper, Wiktorię i Juliusza Kciuk, Jerzego Danysz, Rozalię Sikora, pokr. Kciuk, Sikora  i Koper.
11.00 - Msza św. kolędowa w int. Parafii.    Nieszpory kolędowe w domowych Kościołach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziękuję wszystkim którzy za poświęcili czas i włożyli serce w zewnętrzne przygotowanie naszej świątyni na święta Bożego Narodzenia
 2. W „Drodze do nieba znajduje się wzór przeżywania wieczoru wigilijnego w rodzinie. Zachęcam do skorzystania z niego.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Bożego Narodzenia: - w pierwszy dzień świąt - 25 grudnia o godz. 15.00.  Wykonawcy: nasza orkiestra oraz soliści.
 1. W zakrystii można nabyć opłatki.
 2. Okazja do Spowiedzi: pół godziny przed każdą Mszą św.: niedziela (22 grudnia), godz. 14.00 - 15.00 (będzie spowiadał drugi ksiądz); poniedziałek (23 grudnia), godz. 16.00-18.00 (będzie spowiadał drugi ksiądz), wtorek (24 grudnia) godz. 7.00-8.00.
 3.  „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kubitza Beata, Blimer Gabriela i Anna, Macioszek Grażyna, Wons Irena, Pilarska Sylwia.

16.12 – 22.12 2019 AD

Poniedziałek, 16 grudnia
6.45 - Msza św. rorate za + Rozalię Pilarską od Róż Różacowych.
Wtorek, 17 grudnia
17.00 - Msza św. rorate - do Miłosierdzia Bożego za ++ teściów Paulinę i Kleofasa, pokr.
Środa, 18 grudnia,
6.45 - Msza św. rorate  - za + Irmgardę Garbas w rocz. śmierci.
Czwartek, 19 grudnia
17.00 - Msza św. rorate - za ++ o. Rudolfa Pampuch, m. Rozalię.
Piątek,  20 grudnia
16.30 - Nabożeństwo adwentowego oczekiwania, z okazją do spowiedzi dla młodzieży.
17.00 - Msza św. rorate dla młodzieży za +  Elżbietę Razim w 3 rocz. śmierci.
Sobota, 21 grudnia
7.00 - Msza św. rorate - za ++ Rozalię Pilarską i Hildegardę Fleger od sąsiadów.
17.00 - Msza św. za ++ m. i o. Jerzego Karpińskiego, rodziców, teściów, 2 braci, siostrę z mężem, szwagierki, szwagrów, Pawła Tannenbaum, Henryka Garczorz,  Różę Zwior, pokr.
- w 30 dni po śmierci Rozalii Pilarskiej.
IV Niedziela Adwentu, 22 grudnia 2019 r.
7.30 - Msza św. za ++ rodz. Gintera i Emilię Gabryś.
9.00 - Msza św. w 22 rocz. śmierci za ++ s. Waldemara i m. Engelberta Ciupka, rodz. Elżbietę i Piotra Boronowskich.
11.00 - Msza św. za + ojca, męża i dziadka Jana.
15.00 - Nieszpory adwentowe.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj po nieszporach, które odprawimy o godz. 14.30 opłatek grup parafialnych  ( rada parafialna i gospodarcza, wspólnota „Caritas”, lektorzy, wspólnota „Paulus”) służby kościelnej i zaproszonych gości.
 2. Dzisiaj po Mszach św. Marianki zapraszają do piernikowego kramiku. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pielgrzymkę do Rzymu.
 3. W zakrystii można nabyć opłatki.
 4. Kościół na Boże Narodzenie będziemy stroili w piątek po roratach.
 5. Ministranci oraz kandydaci spotkają się po roratach w sobotę.
 6. Okazja do Spowiedzi: pół godziny przed każdą Mszą św.; piątek, (20 grudnia) godz. 15.00-16.00 – dzieci z klas IV-VII; godz. 16.00 - 17.00 - młodzież; sobota (21 grudnia) godz. 15.30 - 17.00,  niedziela (22 grudnia), godz. 14.00 - 15.00 (będzie spowiadał drugi ksiądz); poniedziałek (23 grudnia), godz. 16.00-18.00 (będzie spowiadał drugi ksiądz).
 7.  „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 8. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Gałach Stefania, Kluba Karolina i Magdalena, Zając Mariola, Świtała Ewelina, Moy  Gabriela i Łucja.

9.12 – 15.12 2019 AD

Poniedziałek, 9 grudnia
17.00 - Msza św. rorate w int. rodzin Plachetka i Bekierz.
Wtorek, 10 grudnia
17.00 - Msza św. rorate - o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony.
Środa, 11 grudnia
6.45 - Msza św. rorate za ++ Elżbietę Pawellek w 12 rocz. śmierci, wnuka Krzysztofa, teśc. Franciszka Pawellek, Marię i Filipa Guzy, Marię i Stanisława Macioszek, Annę i Gintera Biwo, pokr.
Czwartek, 12 grudnia
17.00 - Msza św. rorate za ++ brata Henryka Goj w rocz. śmierci, o. Franciszka
Piątek, 13 grudnia, św. Łucji
17.00 - Msza św. rorate za ++ m. Elżbietę Krawiec w rocz. śm., poległego o. Karola, b. Gintera.
Sobota, 14 grudnia, św. Jana od Krzyża
7.00 - Msza św. rorate za ++ mamę Elżbietę Weber w rocz. śmierci, tatę Antoniego, pokr. Skolik i Weber.
17.00 - Msza św. za ++Ryszarda Serafin, teściów.
III Niedziela Adwentu - Gaudete, 15 grudnia  2019 r.
(Kolekta na olej opałowy dla kościoła)
7.30 - Msza św. za + Mariolę Bartoszek.
9.00 - Msza św. za ++ Alojzego i Franciszkę Michalik.
11.00- Msza św. za ++ o. Ernesta Kołodziej, m. Paulinę
14.30 - Nieszpory adwentowe.
- Opłatek grup parafialnych  ( rada parafialna i gospodarcza, wspólnota „Caritas”, lektorzy, wspólnota „Paulus”) służby kościelnej i zaproszonych gości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj po nieszporach, które odprawimy o godz. 14.30 wymieniane będą tajemnice różańcowe z opłatkiem Róż Różańcowych.
 2. Po Mszach św. przed kościołami w Polsce, również u nas, zbierane są ofiary dla kościoła na wschodzie.
 3. W zakrystii można nabyć opłatki.
 4. Dzisiaj rozprowadzane są świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – cena: duże świece 12 zł; małe świece – 5 zł
 5. Marianki oraz schola „Gaudium” przełamią się opłatkiem w sobotę o godz. 10.00. Ministranci oraz kandydaci spotkają się po roratach w sobotę.
 6. W niedzielę 15 grudnia po Mszach św. Marianki zapraszają do piernikowego kramiku. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pielgrzymkę do Rzymu.
 7. „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.
 8. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Borycka Joanna, Wójcik Dominika, Bańcyr Mariola, Tomala Małgorzata, Burek Barbara, Bienwald Weronika.

2.12 – 8.12 2019 AD

Poniedziałek, 2 grudnia
6.45 - Msza św. rorate - za + Marię Bartoszek w 1 rocz. śmierci.
Wtorek, 3 grudnia, św. Franciszka Ksawerego
17.00 - Msza św. rorate - za ++ rodz. Tomasza i Emilię Obstój, b. Gerarda, m. Józefa Świtała, jego rodz. Marię i Stefana, dziadków z obu stron.
Środa, 4 grudnia, św. Barbary
6.45 - Msza św. rorate -  za ++ Annę Bartoszek, Karola i Katarzynę Bartoszek, Wiktora i Gertrudę Bartoszek, Katarzynę i Ottona Piechaczek, Marię i Franciszka Spałek, Pawła Loch oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
- Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach.
Czawrtek, 5 grudnia
16.00 - Godzina Święta.
17.00 - Msza św. rorate - z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 18 urodzin Sabiny Mizera.
Piątek, 6 grudnia, św. Mikołaja
7.00  - Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
- Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska.
18.00 - Msza św.  rorate dla młodzieży za ++ Marię i Alfreda Bednarek.        - Spotkanie ze św. Mikołajem.
Sobota, 7 grudnia, św. Ambrożego
7.00 -  Msza św. rorate - za ++ Urszulę Hajduczek oraz Bernadetę Golec od współpracowników z Koroplastu
17.00 - Msza św.  za ++ m. i o. Henryka, jego rodziców, rodzeństwo, pokr.
II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, 8 grudnia 2019 r.
( Zbiórka do puszek dla Kościół na Wschodzie)
7.30- Msza św.  w rocz. śmierci męża, ojca i dziadka Manfreda Knopik.
9.00 - Msza św.  za ++ o. Stefana Skandy z ok. urodzin, m. Różę, rodziców i teściów.
11.00 -  Msza św. za ++ rodziców Genowefę i Józefa, Konrada i Elżbietę, dziadków z obu stron, wujkóa, ciocie, b. Jana, pokr. oraz o zdrowie duszy i ciała w rodzinie.
- Odnowienie przyrzeczeń oddania się Matce Najświętszej przez Wspólnotę Marianek.
14.30 - Nieszpory adwentowe.
- Wymiana tajemnic różańcowych i spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj rozpoczyna się adwent - czas radosnego oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Zadbajmy o adwentowy nastrój, który podkreślać będą symbole tego okresu: wieńce adwentowe, roratki, lampiony. Wystrój bożonarodzeniowy pozostawmy na właściwy czas. Na nieszporach, które odprawimy o godz. 15.00 błogosławione będą wieńce adwentowe, roratki i lampiony.
 2. Już dzisiaj można w zakrystii nabyć opłatki - jest to informacja dla tych , którzy opłatek wysyłają z życzeniami.
 3. W przyszłą niedzielę rozprowadzane będą świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – cena: duże świece 12 zł; małe świece – 5 zł
 4. Marianki spotkają się we wtorek po roratach; ministranci i kandydaci w piątek również po roratach.
 5. „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.
 6. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Swoboda Sabina, Maria i Angelika, Piekacz Irena, Młynarczuk Aldona, Chmielorz Gertruda, Michali Irena.

25.11 – 1.12 2019 AD

Poniedziałek, 25 listopada
7.00 - Msza św. za ++ Gabriela i Irenę Kulig.
Wtorek, 26 listopada
17.00 - Msza św. za ++ ż. Agnieszkę Żyłka, rodz. Antoniego i Karolinę, Pawła i Marcelinę, braci Huberta i Bernarda, bratową Hilarię, pokr.
Środa, 27 listopada
7.00 - Msza św. za + m. Jadwigę Bartoszek w 15 rocz. śmierci.
Czwartek, 28 listopada
17.00 - Msza św. szkolna- za + męża Jerzego Szanguleit.
Piątek, 29 listopada
17.00 - Msza św. z udziałem młodzieży za ++ m. Henryka Ludwig, rodz. Anielę i Adolfa Michali, teściów, braci.
Sobota, 30 listopada, św. Andrzeja
7.00 -  Msza św. za + Adelę Cyrkler od współpracowników przedszkola i szkoły.
 
NOWY  ROK  KOŚCIELNY
 
17.00 - Msza św. za ++ Wernera Wind, o. Antoniego, rodz. Józefa i Genowefę Kandzia, pokr. Wind, Kandzia, Poliński i Kampczyk.
-Roczek Dawida Chmielorz.
- Spotkanie ze św. Cecylią muzyków kościelnych.
I Niedziela Adwentu, 1 grudnia 2019 r.
(Kolekta na Seminarium Duchowne)
7.30 - Msza św. za + Manfreda Kroczek w 1 rocz. śmierci.
9.00 - Msza św. za ++ Pawła i Jadwigę Pietruszka, Jadwigę i Pawła Wieszołek.
- Poświęcenie modlitewników dzieci  pierwszokomunijnych. Spotkanie z rodzicami.
11.00 - Msza św.  za ++ braci Bogdana i Grzegorza Jelonek, teścia Teodora Kroczek, dziadków z obu stron, ojca chrzestnego Alfonsa Janoszka, Jana Grobelnego, pokr.
15.00 -  Nieszpory adwentowe.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent - czas radosnego oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Zadbajmy o adwentowy nastrój, który podkreślać będą symbole tego okresu: wieńce adwentowe, roratki, lampiony. Wystrój bożonarodzeniowy pozostawmy na właściwy czas.
 2. Nieszpory dzisiaj o godz. 14.30. Również dzisiaj dla upamiętnienia pochodzącego z naszej miejscowości kronikarza, autora hymnu sławiącego św. Stanisława Biskupa, dominikanina, który przyjął habit zakonny od św. Jacka, wystąpi w naszym kościele  o godz. 16.00 Chór Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu – Schola Cantorum Opoliensis; Organy: Michał Blefinger. Usłyszymy: Max Filke - Missa solemni; Missa in D honorem St. Antonii de Padua.
 3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafialnego „Caritas. Przed kościołem zbiórka na remont katedry opolskiej
 4.  „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.
 5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Sikora Brygida, Płaczek Karina i Justyna, Kasperek Katarzyna, Frewer Aneta i Olivia.

18.11 – 24.11 2019 AD

Poniedziałek, 18 listopada, bł. Karoliny Kózkównej
7.00 - Msza św. za + Henryka Boronowskiego.
Wtorek, 19 listopada
17.00 - Msza św. za ++ Franciszka Pasieka, Annę i Aleksandra Sopot, Jerzego Danysz.
Środa, 20 listopada, św. Rafała Kalinowskiego
7.00 - Msza św. za + Iwonę Hajduczek od parafian z ul. ks. Wajdy i Torowej.
Czwartek, 21 listopada, Ofiarowania Najśw. Maryi Panny
17.00 - Msza św. szkolna za ++ m. Gertrudę, o. Alfreda Kurek, s. Renatę Grzywocz, dziadka Teodora, babcię Konstantynę Sopot, pokr. Kurek, Sopot i Maroń.
Piątek, 22 listopada, św. Cecylii
7.00 - Msza św. za + Józefa Zeidel od parafian z ul. Powstańców.
17.00 - Msza św. za ++ rodz. Marię i Stanisława Gibel, s. Józefa i Waltera, ż. Elfrydę, rodz. Franciszkę i Pawła Wyrwich.
Sobota, 23 listopada
7.00 - Msza św. za + Iwonę Hajduczek od współpracowników z Koroplastu.
17.00 - Msza św. za ++ rodz. Augustę i Jerzego Majnusz.
- w 30 dni po śmierci Romana Kozub.
Niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 24 listopada  2019 r.
(Kazania głosić będzie o. Bonawentura Smolka; Kolekta dla parafialnego „Caritas”)
7.30 - Msza św. za ++ mamę Helenę Swoboda w rocz. śmierci, o. Henryka, teśc. Stefana Rudek, pokr. i dusze w czyśćcu.
9.00 - Msza św. za ++ o. Stefana Skandy w rocz. śmierci, m. Różę, rodziców, teściów.
11.00- Msza św. w int. Parafii, z kazaniem stanowym dla mężczyzn i młodzieńców, z udziałem orkiestry, która uczci Chrystusa Króla i św. Cecylię.
14.30 - Nieszpory ku czci Chrystusa Króla.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj po nieszporach  spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W sobotę o godz. 9.00 spotkają się ministranci i kandydaci.
 3. Dla upamiętnienia pochodzącego z naszej miejscowości kronikarza, autora hymnu sławiącego św. Stanisława Biskupa, dominikanina, który przyjął habit zakonny od św. Jacka, wystąpi dzisiaj w naszym kościele  o godz. 16.00 Chór Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu – Schola Cantorum Opoliensis; Organy: Michał Blefinger. Usłyszymy: Max Filke - Missa solemni; Missa in D honorem St. Antonii de Padua.
 4. W przyszłą niedzielę świeccy szafarze Komunii św. udają się na dzień skupienia, w rocznicę przyjęcia posługi. Dziękujemy naszym szafarzom za ich ofiarną służbę.
 5. Zapraszam  dziewczęta, które Pan Bóg obdarował pięknym głosem do śpiewania psalmów responsoryjnych – dołączenia do grona psałterzystek. Dziękuję p. Marcinowi Krawcowi za prowadzenie tej wspólnoty.
 6. „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 7. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Jendrzejek Agnieszka, Kocot Aneta i Julia, Dombrowska Maria, Gabryś Dorota, Wyrwich Sylwia.

4.11 – 10.11 2019 AD

Poniedziałek, 4 listopada, św. Karola  Boromeusza
16.30 - Różaniec w int. zmarłych.
17.00 - Msza św. za ++ z rodziny Stefan.
Wtorek, 5 listopada
16.30 - Różaniec w int. zmarłych.
17.00 - Msza św. za ++ m. i o. Joachima Panchyrz, rodz. Hildegardę i Jerzego Lisoń, Katarzynę i Karola Bartoszek, pokr.
- Wspólnotę lektorów i bliskich zapraszamy do odwiedzenia grobów: Wernera Małka, Heleny Loch i marka Krawca.
Środa, 6 listopada
8.00 - Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska.
16.30 - Różaniec w int. zmarłych.
17.00 - Msza św. za ++ o. Waltera Rolik, Krystynę, Józefa i Hildegradę Wolan, pokr., kuzyna Jerzego.
Czwartek, 7 listopada, I miesiąca
16.00 - Godzina Święta z różańcem w intencji zmarłych.
17.00 - Msza św. - za ++ rodz. Gertrudę i Teodora Poloczek, Jana i Marię Pawellek, Wilhelma Kudlek, Edeltraudę i Sylwestra Loch, Pawła i i Elżbietę Janus, s. Alfreda, szw. Jerzego i Alfreda, Erwina Gola, pokr. Poloczek, Pilarski i Janus.
Piątek, 8 listopada
7.00 - Msza św. za + Wilhelma Szyguła od parafian - sąsiadów.
- Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach.
15.30 - Różaniec w int. zmarłych.
16.00 - Msza św. szkolna  i z udziałem młodzieży ( dzieci przebierają się za ulubionego świętego oraz przygotują wiersz, piosenkę lub opowiadanie o swoim patronie)- przez wstawiennictwo św. Marcina - za ++ rodz. Jana i Agnieszkę Glinka, s. Roberta, m. Wolfganga, braci Jana i Józefa, bratową Cecylię, teśc. Rozalię i Urbana Majowskich, szw. Ingę, pokr. Glinka, Chmielorz i Majowski.
- spotkanie ze św. Marcinem.
Sobota, 9 listopada, Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
14.00 -  Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60 urodzin Leona Kudlek.
16.00 -  Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 80 urodzin Reginy Trojok.
17.00 - Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ rodz. Joanną i Karola Wyrwich, s. Paulinę.
XXXII Niedziela Zwykła, 10 listopada 2019 r., Kiermasz - Rocznica Poświęcenia naszego Kościoła
(Zbiórka na pomoc Kościołowi w potrzebie - przed kościołem)
7.30 - Msza św. za ++ ż. Marię Pasieka w rocz. urodzin, rodz. Annę i Józefa Michalskich, Jaonnę i Kleofasa Pasieka, b. Jana Pasieka, pokr. Pasieka, Michalski, dzusze w czyśćcu.
9.00 - Msza św. za ++ m. Henryka Frewer, rodz. Szymona, Katarzynę i Annę Bartoszek, teściów.
11.00 - Msza św.  w int. Parafii.
15.00 -  Nieszpory kiermaszowe.
- Zmiana tajemnic różańcowych.
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Spotkania odbędą się, dla: ministrantów i kandydatów w czwartek po Mszy św; Marianek i kandydatek w sobotę o godz. 15.00; scholi młodszej w sobotę o godz. 10.30, starszej o 11.00. Ministranci proszą też kolejny raz o podzielenie się złomem, który chcą zebrać w sobotę 9 listopada. Marianki w niedzielę sprzedawać będą ciasteczka domowej roboty. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazd do Rzymu – ten będzie miał miejsce w dniach od 9-13 września.
 2. „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – 5 zł.
 3. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Janoszka Ewa, Pawelczyk Joanna, Panchyrz Aleksandra, Wind Elżbieta,  Bul Krystyna, Bartoszek Gizela.
 
 

28.10 – 3.11 2019 AD

Poniedziałek, 28 października, św. Judy i Tadeusza
17.00 - Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ rodz. Katarzynę i Józefa Maczuch, Annę i Jana Fleger, pokr. z obu stron.
- Nabożeństwo różańcowe.
Wtorek, 29 października
12.00 - Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Katarzyna Rutkowska i Jan Kokoszka.
17.00 - Msza św. za ++ ciocie Marię i Różę, ojca, siostry, dziadków i pokr.
- Nabożeństwo różańcowe.
Środa, 30 października
17.00 - Msza św. za ++ m. Gerarda, s. Józefa, rodziców, teściów, siostry, szwagierki, szwagrów, pokr. oraz przez wst. Matki Bożej Różańcowej o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
- Nabożeństwo różańcowe.
Czwartek, 31 października
11.00 – (na drugim cmentarzu) – poświęcenie pomnika ofiar wybuchów i wypadków w zakładach Krupski Młyn.
17.00 - Msza św. szkolna za + o. Erwina Bartyla.
- Nabożeństwo różańcowe.
Piątek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych
7.30 - Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych, w int. Ojca Świętego.
9.00 - Msza św. za ++ Józefa Gajda, Helenę i Teodora Sobel, pokr. 
11.00 - Msza św. w int. Parafii.
14.00 - Procesja na cmentarze.
Sobota, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
7.00 - Msza św. za + Elfrydę Gibel w rocz. śmierci, o. Waltera.
9.00 - Msza św. za ++ Parafian.    
16.30 - Różaniec w int. zmarłych.
17.00 - Msza św. za ++ Antoniego Wind, s. Wernera, rodz. Saturnina i Marię, b. Rudolfa, Antoniego i Eufemię Kampczyk, pokr. Wind, Kampczyk i Skolik.
XXXI Niedziela Zwykła, 3 listopada  2019 r.
(Kolekta na Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne)
7.30 - Msza św. za ++ o. Henryka Swoboda w rocz. śmierci, m. Helenę, ++ z pokr. Rudek i Swoboda.
9.00 - Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ m. i o. Urbana Bujara, rodziców, teściów, braci, siostry, szwagrów, szwagierki z rodzin Bujara, Kulik, Szenk, Watoła i Jurowicz oraz o błogosławieństwo w rodzinie.
11.00- Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze  błogosławieństwo w rodzinie Panchyrz.
15.00 - Różaniec w int. zmarłych.
 

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj o godz. 14.00 - odczytywanie wypominek, a następnie o godz. 15.00 – odprawimy Drogę Krzyżową na cmentarzu.
 2. Zyskajmy odpust zupełny dla naszych zmarłych. W dzień Wszystkich Świętych  można go zdobyć będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając po południu kościół... W dniach od 1-8 listopada taki odpust możemy zdobyć przez pobożne nawiedzenie cmentarza. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 ( we wtorek dla dzieci oraz gimnazjalistów).
 3. Spotkanie ministrantów i kandydatów w środę po różańcu. Starsi ministranci będą dzisiaj sprzedawali ciasto a conto wyprawy do Rzymu. Ministranci proszą też kolejny raz o podzielenie się złomem, który chcą zebrać w sobotę 9 listopada.
 4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje.
 5.  „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – 5 zł.
 6. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Pietron Bożena i Weronika, Serzysko Dorota, Knopik Teresa, Karpińska Anna, Potempa Gabriela.

21.10 – 27.10 2019 AD

Poniedziałek, 21 października
17.00 - Msza św. w int. rodziny Czanguleit.
-  Nabożeństwo różańcowe.
Wtorek, 22 października, św. Jana Pawła II
17.00 - Msza św. za ++ rodz. Hildegardę i Jerzego Lisoń, Katarzynę i Karola Bartoszek, Joachima Panchyrz.
- Nabożeństwo różańcowe.
Środa, 23 października
17.00 - Msza św.  za ++ rodz. Anastazję i Jana Goj, Wiktorię i Franciszka Mudrak, Gertrudę Goj, Jerzego Pasieka, dziadków, ciocie, wujków, pokr. orza o zdrowie i błogosławieństwo.
- Nabożeństwo różańcowe.
Czawrtek, 24 października
17.00 - Msza św.  szkolana za ++ rodz. Stefana i Annę Ludwig, b. Antoniego, ks. Pawła, ciocie Konstantynę Ludwig, Antoninę Dyla, Marię i Katarzynę Sopot, teśc. Alfreda i Gertrudę Kurek, szw. Renatę Grzywocz, pokr.
- Nabożeństwo różańcowe.
Piątek, 25 października
16.00  - Msza św. za + Iwonę Hajduczek od koleżanek i kolegów z lat szkolnych.
17.00 - Msza św. z udziałem młodzieży za + o. Bazylego Zgoba.
- Nabożeństwo różańcowe.
Sobota, 26 października
15.00 -  Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 18 urodzin Jakuba Janik.
16.00 - Msza św. przez wstawiennictwo św. Huberta z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze od Koła Łowieckiego „Szarak” z Kielczy.
16.45 - Nabożeństwo różańcowe.
ok. 17.15 - Msza św.  za ++ rodz. Antoniego i Hildegardę Polińskich, Józefa Dyrduła, szw. Marka, pokr.
XXX Niedziela Zwykła, 27 października 2019 r.
(Kolekta na misje)
7.30- Msza św.  za + Marcina Gibel od parafian z ul. Opolskiej.
9.00 - Msza św. za ++ Jadwigę i Pawła Pietruszka, Jadwigę i Pawła Wieszołek.
11.00 -  Msza św. za ++ rodz. Matyldę i Jóżefa Świerzy, b. Joachima, s. Romana, m. Rafała, teśc. Romana i Marię Kokoszka.
14.00 - Odczytywanie wypominek.
15.00 - Droga Krzyżowa na cmentarzu.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna naszej szkoły zapraszają na festyn „Pieczenie ziemniaka”, który odbędzie się w niedzielę 20 października koło baru „U Tomka”. Zaproszeni jesteśmy na kawę, ciasto, grillowaną kiełbasę, a przede wszystkim na pieczonego ziemniaka. Początek po nabożeństwie różańcowym (ok. 15.45).
 2. Marianki spotkają się w sobotę o godz. 10.00. Do dzisiaj trawa zapis ministrantów, marianek i scholi na wyjazd do Rzymu. Kto z parafian chciałby dołączyć do tej pielgrzymki, za pełną odpłatnością, może się zgłosić w tym tygodniu. Starsi ministranci będą sprzedawali ciasto a conto wyprawy do Rzymu, w przyszłą niedzielę. Ministranci proszą też kolejny raz o podzielenie się złomem, który chcą zebrać w sobotę 9 listopada.
 3. Przyjmowane są  intencje mszalne na rok 2020. Zgłaszać je można w zakrystii.
 4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na planowane inwestycje parafialne – malowanie kościoła i utwardzenie parkingu przy kościele. Obecnych na Mszy św. radnych proszę o jej przeliczenie.
 5.  „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Mały Gość Niedzielny” – 5 zł.
 6. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Olszok Dominika, Żyłka Joanna, Golec Julia, Potempa Monika, Szaton Barbara, Koziołek Klaudia.
 
 

14.10 – 20.10 2019 AD

Poniedziałek, 14 października
8.00 - Msza św. z okazji Dnia Nauczyciela w int. żyjących i zmarłych nauczycieli  oraz pracowników szkoły i przedszkola.
17.00 - Msza św. za + Jerzego Szaton w 1 rocz. śmierci.
- w 30 dni po śmierci Wilhelma Szyguły.
- Nabożeństwo różańcowe.
Wtorek, 15 października, św. Teresy od Jezusa
17.00 - Msza św. za ++ Gotfryda Murek, rodziców z obu stron, braci.
-w 30 dni po śmierci Iwony Hajduczek.
- Nabożeństwo różańcowe.
Środa, 16 października, Uroczystość św. Jadwigi
17.00 - Msza św. za ++ rodz. Elfrydę i Teodora Stefan, Elżbietę i Piotra Golor, ciocię Marię, dziadków z obu stron, pokr. Stefan, Golor, Goj i Sluga.
- Nabożeństwo różańcowe.
Czwartek, 17 października, św. Ignacego
17.00 - Msza św. szkolna za ++ matkę Wiktorię Gajda w 5 rocz. śmierci, o. Piotra, Wiktorię i Jana Jacek, ciocię Paulinę Ibrom, dziadków, wujków, ciocie, pokr. oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
- Nabożeństwo różańcowe.
Piątek, 18 października, św. Łukasza
7.00 - Msza św. za + Wilhelma Szyguła od Róż Różańcowych.
17.00 - Msza św. z udziałem młodzieży - z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 75 urodzin oraz za + m. Henryka.
- Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez lektorów.
Sobota, 19 października
7.00 -  Msza św. za + Elżbietę Gałach od Róż Różańcowych.
16.30 - Nabożeństwo różańcowe.
17.00 - Msza św.  z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze w rodzinie oraz za ++ rodz. Pawła i Katarzynę Chmielorz, b. Joachima, Rafała Chmielorz.
XXIX Niedziela Zwykła, 20 pażdziernika 2019 r., Niedziela Misyjna
( Kolekta na planowane inwestycje parafialne)
7.30 - Msza św. za ++ o. Roberta Kieryś, m. Łucję, rodz. Anielę i Adolfa Michali, pokr.
9.00 - Msza św. za ++ s. Emilię Guzy, m. i o. Engelberta Potempa, s. Henryka, Joachima Guzy, m. Franciszkę Guzy, o. Tomasza Guzy, teściów, pokr.
11.00 - Msza św.  za ++ m. Joachima Bujara, rodz. Adelajdę i Edwarda, o. Izydora Panchyrz.
15.00 -  Nabożeństwo różańcowe.
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj odbędzie się  spotkanie Marianek wszystkich pokoleń. O godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie, prowadzone przez Dzieci i Młodzież Maryjną. Następnie udamy się do gościnnej szkoły, aby przy kawie wspominać jak przez minione sto lat żyła wspólnota, której przewodzi Niepokalana.
 2. Spotkania po nabożeństwach różańcowych: we wtorek Parafialnego Zespołu „Caritas” ; w czwartek ministrantów i kandydatów.
 3. W piątek na Mszy św. i różańcu niech nie zabraknie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie w salce.
 4. Przyjmowane są  intencje mszalne na rok 2020. Zgłaszać je można w zakrystii.
 5. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – wspierającej edukację dzieci i młodzieży.
 6. „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Mały Gość Niedzielny” – 5 zł.
 7. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Krawiec Aldona, Marietta, Wyrwich Maria, Jaksik Gabriela, Królikowska Sylwia, Wieszołek Gabriela, Olszok Irena.

7.10 – 13.10 2019 AD

Poniedziałek, 7 października, Najśw. Maryi Panny Różańcowej
17.00 - za + Szymona Kulik w rocz. smierci.
- Nabożeństwo różańcowe.
Wtorek, 8 października
17.00 - Msza św. Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60 urodzin Janusza Sikory.
- Nabożeństwo różańcowe.
Środa, 9 października
15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i spotkanie seniorów w chacie.
17.00 - Msza św. za ++ Edytę Bartoszek z  okazji urodzin, pokr.
- Nabożeństwo różańcowe.
Czwartek, 10 października
17.00 - Msza św. szkolna za + Eryka Bartoszek w 1 rocz. śmierci.
- Nabożeństwo różańcowe.
Piątek, 11 października
17.00 - Msza św. z udziałem młodzieży za ++ m. Teodora w rocz. śmierci, rodziców, teściów i rodzeństwo.
- Nabożeństwo różańcowe.
Sobota, 12 października
16.00 - Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 50. urodzin Danuty Bok.
16.30 - Nabożeństwo różańcowe.
17.00 - Msza św. za ++ rodz. Annę i Józefa Ibrom, m. Antoniego Sobel, Helenę i Teodora Sobel.
- Roczek Szymona Dziembali.
XXVIII Niedziela Zwykła, 13 października  2019 r.
(Zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia)
7.30 - Msza św. za ++ za ++ m. Elfrydę Świtała, o. Ernesta, m. i o. Klausa Maśnica, Jana i Jadwigę Bartoszek, Elżbietę Pasieka, pokr.
9.00 - Msza św. w int. rodzin Ibrom i Kciuk.
11.00- Msza św. w int. rodziny Gomolla.
15.00 - Nabożeństwo fatimskie.
- Spotkanie marianek wszystkich pokoleń.
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W imieniu obecnych marianek,  z animatorką tej wspólnoty p. Anetą Kocot, zapraszam na spotkanie Marianek wszystkich pokoleń. Na spotkanie zapraszamy byłe i obecne Marianki z Kielczy, jak również Panie, które obecnie mieszkają w Kielczy, a były Mariankami w innych parafiach. 13 października odprawimy o godz. 15.00 nabożeństwo fatimskie, prowadzone przez Dzieci i Młodzież Maryjną. Następnie udamy się do gościnnej szkoły, aby przy kawie wspominać jak przez minione sto lat żyła wspólnota, której przewodzi Niepokalana. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się na to spotkanie w zakrystii albo u p. Anety Kocot.
 2. W piątek po różańcu zapraszam dzieci i młodzież do lat 18 z rodzicem oraz starszą młodzież na spotkanie organizacyjne pielgrzymki do Rzymu.
 3. Przyjmowane są  intencje mszalne na rok 2020. Dzisiaj na Msze św. i na nabożeństwo różańcowe można przynieść zapisane na kartkach pozostałe intencje mszalne (tekst taki, jak będzie wydrukowany w gazetce), z podaniem czasu odprawienia, awaryjnego dnia odprawienia i godziny, oraz nazwisko i imię zamawiającego.
 4. „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Mały Gość Niedzielny” – 5 zł.
 5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Jacheć Sylwia, Orlik Marzena, Dyrduła Halina, Świerzy Róża, Świerzy Agata, Górska Barbara.

30.09 – 6.10 2019 AD

Poniedziałek, 30 września, św. Hieronima
7.00 - Msza św. za ++ rodz. Franciszka i Helenę Musioł, Alfonsa i Urszulę Wons, ciocię Marię Kluba, Annę Szymoś, Marka Musioł, dziadków z obu stron, pokr.
Wtorek, 1 października, św. Teresy od  Dzieciątka Jezus
17.00 -  Msza św. za + Magdalenę Małek w 5 rocz. śmierci.
- Nabożeństwo różańcowe.
Środa, 2 października, Świętych Aniołów Stróżów
8.00 - Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach.
17.00- Msza św. za ++ m. Jerzego Wons, rodz. Józefa i Marię Wons, Pawła i Franciszkę Krawiec.
- Nabożeństwo różańcowe.
Czawrtek, 3 października, I miesiąca
16.00 - Godzina Święta.
16.30 - Nabożeństwo różańcowe.
17.00 - Msza św.  szkolna - za ++ rodz. Michała i Anielę Kaniak, dziadków, babcie, pokr. Opala i Jaruszowiec, Erwina Bartyla, teśc. Wiktora i Gertrudę Kandora, Jana Boronowskiego oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
- Spotkanie wspólnoty lektorów.
Piątek, 4 października, I października, św. Franciszka
7.00 - Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
– Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska.
18.00 - Msza św. dla młodzieży, o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony.
- Nabożeństwo różańcowe.
Sobota, 5 października, I miesiąca, św. Faustyny
7.00 -  Msza św. przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, z udziałem marianek - za ++ Teresę i Karola Weber, Magdalenę i Eryka Pyka.
- spotkanie marianek w zabytkowej chacie.
16.30 - Nabożeństwo różańcowe.
17.00 - Msza św.  za ++ rodz. Elżbietę i Gerarda Kraka.
XXXXVII Niedziela Zwykła, 6 października 2019 r.
(Kolekta na Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne)
7.30- Msza św.  za ++ rodz. Jana i Marię Szymoś. ich rodziców, rodzeństwo, brata Franciszka, synową Mariolę Bartoszek, Jana, Gertrudę i Elżbietę Bartoszek, pokr. Szymoś i Bartoszek.
9.00 - Msza św. za ++ m. i o. Józefa Brol w rocz. śmierci, rodz. Rozalię i Piotra Brol, Helenę i Teodora Sobel, pokr.
- Błogosławienie różańców dzieci pierwszokomunijnych i spotkanie z rodzicami tych dzieci.
11.00 -  Msza św. za ++ rodz. Rozalię i Wiktora, b. Antoniego, dziadków,  pokr. oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
15.00 - Nabożeństwo różańcowe.
- Wymiana tajemnic różańcowych.

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W imieniu obecnych marianek,  z animatorką tej wspólnoty p. Anetą Kocot, zapraszam na spotkanie Marianek wszystkich pokoleń. Na spotkanie zapraszamy byłe i obecne Marianki z Kielczy, jak również Panie, które obecnie mieszkają w Kielczy, a były Mariankami w innych parafiach. 13 października odprawimy o godz. 15.00 nabożeństwo fatimskie, prowadzone przez Dzieci i Młodzież Maryjną. Następnie udamy się do gościnnej szkoły, aby przy kawie wspominać jak przez minione sto lat żyła wspólnota, której przewodzi Niepokalana. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się na to spotkanie w zakrystii albo u p. Anety Kocot. Na Górze św. Anny spotkały się marianki z naszej diecezji, z udziałem naszych dziewcząt. Dziękuję za zorganizowanie ich wyjazdu.
 2. Od dzisiaj przyjmował będę intencje mszalne na rok 2020. Przez najbliższy tydzień będzie można zamawiać intencje jubileuszowe, ślubne, urodzinowe oraz intencje grup wiejskich  i parafialnych. W przyszłą sobotę i niedzielę na Msze św. i na nabożeństwo różańcowe można przynieść zapisane na kartkach pozostałe intencje mszalne (tekst taki, jak będzie wydrukowany w gazetce), z podaniem czasu odprawienia, awaryjnego dnia odprawienia i godziny, oraz nazwisko i imię zamawiającego.
 3. „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Mały Gość Niedzielny” – 5 zł, „Żandowice i okolice” w cenie 2, 50 zł.
 4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Tomala Beata, Garbas Krystyna, Pasieka Ewelina, Sikora Gabriela,  Pawliszyn Alina, Kazieczko Gertruda.

23.09 – 29.09. 2019 AD

Poniedziałek, 23 września, św. Pio
7.00 - Msza św. za ++ rodz. Gertrudę i Emanuela Kloska, ż. Irenę, pokr.
Wtorek, 24 września
18.00 - Msza św. za + mamę Jadwigę Kurek w rocz. śmierci.
Środa, 25 września
7.00- Msza św. za ++ o. Wiktora, m. Rozalię, Ernesta, rodz. Emilię i Franciszka, ciocie Paulinę i Gertrudę, wujków Paula, Ryszarda i Jana, chrzestne Małgorzatę i Agnieszkę, chrzestnych Tomasza i Franciszka, brata Herberta, szw. Gerarda, kuzynki i kuzynów z obu stron.
Czwartek, 26 września
18.00 - Msza św.  szkolna - za ++ rodz. Józefa i Gertrudę Adamczyk, b. Gerarda, o. Karola Jendrysik, pokr.
Piątek, 27 września, św. Wincentego
18.00 - Msza św. z udziałem młodzieży za ++ rodz. Nikodema i Klarę Bartoszek, wn. Dawida, ciocię Marię Buk.
Sobota, 28 września, św. Wacława
7.00 - Msza św. za ++ rodz. Rajnholda i Helenę Małek.
18.00 - Msza św. za + Jana Szołtysik, ż. Agnieszkę.
XXVI Niedziela Zwykła, 29 września 2019 r.
7.30 - Msza św. za + m. Joannę Student w rocz. śmierci, o. Pawła Student, ich rodziców i rodzeństwo, pokr. Student i Nimczke, rodz. Krystynę i Adama Siedzińskich, s. Mariana, Piotra Zuber, Gintera Kubica, Hildegardę Pruski, Huberta Lipok oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 - Msza św. za ++rodz. Hieronima i Klarę Kulik, Alfreda i Gertrudę Kurek, s. Renatę Grzywocz, ciocie Marię i Katarzynę Sopot, Janinę Kulik, pokr. Kulik, Gajda, Jurek i Sopot.
11.00 - Msza św.  za ++ o. Henryka Wyrwich, pokr.
15.00 -  Nieszpory.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj w Żędowicach odpust. Z sąsiadami łączmy się duchowo  w ich świąteczny czas.
 2.  „Honduras. Niegasnąca nadzieja” to tytuł książki napisanej przez Klaudię Zając.
  Autorka w wieku 23 lat wyjechała na 18 miesięcy do Hondurasu z organizacją „Domy Serca”. Udała się do jednego z najniebezpieczniejszych krajów w poszukiwaniu nadziei. Znalazła ją w oczach zranionych dzieci, w rozmowach przykutych do łóżek starców, we łzach odciętych od świata więźniarek.
  W imieniu Parafii z Wspólnotą Misyjną "Paulus" oraz Stowarzyszenia Wincentego z Kielczy
  zapraszam na spotkanie z Klaudią Zając dzisiaj:
  - na Mszy św. o godz. 11.00
  - na nieszporach o godz. 15.00
  - po nieszporach w zabytkowej chacie, przy kawie lub herbacie.
 3. Jesienne spotkanie Bractwa św. Józefa odbędzie się w Jemielnicy 12 października (sobota).
 4. W imieniu obecnych marianek,  z animatorką tej wspólnoty p. Anetą Kocot, zapraszam na spotkanie Marianek wszystkich pokoleń. Okazją jest stulecie powołania Sodalicji Mariańskiej przez biskupa wrocławskiego Adolpha Bertrama. W dekrecie z dnia 2 grudnia 1919 r. jest dodane: sub titulo (pod nazwą) Oczyszczenia  NMP oraz Św. Agnieszki. Na spotkanie zapraszamy byłe i obecne Marianki z Kielczy, jak również Panie, które obecnie mieszkają w Kielczy, a były Mariankami w innych parafiach. 13 października odprawimy o godz. 15.00 nabożeństwo fatimskie, prowadzone przez Dzieci i Młodzież Maryjną. Następnie udamy się do gościnnej szkoły, aby przy kawie wspominać jak przez minione sto lat żyła wspólnota, której przewodzi Niepokalana. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się na to spotkanie w zakrystii albo u p. Anety Kocot.
 5. „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Żandowice i okolice” w cenie 2, 50 zł.
 6. Już w tym tygodniu wyruszy  pielgrzymka do Niepokalanowa i Gietrzwałdu, wracając odwiedzimy dworek Chopina w Żelazowej Woli. O godz. 5.50 zbierzemy się w kościele. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00.
 7. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Szanguleit Wanda i Natalia, Grondes Alicja, Kałuża Ewelina, Krain Gabriela, Kaniak Agnieszka i Bartoszek Sylwia.
 
 

16.09 – 22.09. 2019 AD

Poniedziałek, 16 września, św. korneliusza i Cypriana
7.00 - Msza św. za ++ rodz. Julię i Romana Bartoszek, Pawła Bonk, pokr. Bartoszek, Bonk i Weber.
Wtorek, 17 września
18.00 - Msza św. za ++ m. Eryka Ziaja, jego rodziców, braci, pokr.
Środa, 18 września, św. Stanisława Kostki
7.00 - Msza św. za ++ rodz. Elżbietę i Emanuela Klencz, Edeltraudę Koptoń.
Czwartek, 19 września
18.00 - Msza św. szkolna za ++ Wiktora Pilarskiego w rocz. śmierci, córkę Annę.
- za + Marcina Giebla w 30 dni po śmierci.
Piątek, 20 września, św. Andrzeja Kim Teagon
7.00 - Msza św. za + Różę Bryś od parafian z ul. Powstańców.
18.00 - Msza św. z udziałem za ++ rodz. Urszulę i Andrzeja Kulik, dziadków z obu stron.
Sobota, 21 września, św. Mateusza
12.00 - Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Anna Ibrom i Patryk Kciuk.
16.00 - Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 60. urodzin Bogusława Dyrduły.
18.00 - Msza św. za ++ Gertrudę i bernarda Gabor, Ryszarda Serafin.
XXV Niedziela Zwykła, 22 września  2019 r.
(Kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków)
7.30 - Msza św. za ++ m. Paulinę Szymoś, o. Wilhelma, rodz. Anielę i Adolfa Michali.
9.00 - Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze od rodziny Kocot.
- Procesja na odpust do Żędowic.
11.00- Msza św. za ++ rodz. Katarzynę i Karola Bartoszek.
15.00 -  Nieszpory.
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj o godz. 14.40 wymieniane będą tajemnice różańcowe, następnie  odprawimy nieszpory, a po nabożeństwie  spotkanie z rodzicami i młodzieżą klas 8 i 1 ponadpodstawowej.
 2. „Honduras. Niegasnąca nadzieja” to tytuł książki napisanej przez Klaudię Zając.
  Autorka w wieku 23 lat wyjechała na 18 miesięcy do Hondurasu z organizacją „Domy Serca”. Udała się do jednego z najniebezpieczniejszych krajów w poszukiwaniu nadziei. Znalazła ją w oczach zranionych dzieci, w rozmowach przykutych do łóżek starców, we łzach odciętych od świata więźniarek.
  W imieniu Parafii z Wspólnotą Misyjną "Paulus" oraz Stowarzyszenia Wincentego z Kielczy
  zapraszam na spotkanie z Klaudią Zając 22 września:
  - na Mszy św. o godz. 11.00
  - na nieszporach o godz. 15.00
  - po nieszporach w zabytkowj chacie, przy kawie lub herbacie.
 3. Spotkania w sobotę: o godz. 9.00 ministrantów i kandydatów, o godz. 10.00 marianek.
 4. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł.
 5. Parafia nasza organizuje w dniach 24/25 września pielgrzymkę do Niepokalanowa i Gietrzwałdu, wracając odwiedzimy dworek Chopina w Żelazowej Woli. O godz. 5.50 zbierzemy się w kościele. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00.
 6. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Tarczewska Elżbieta, Kciuk Kornelia, Karpińska Sylwia, Szopa Janina, Kulik Beata, Majowska Bernadeta.

9.09 – 15.09. 2019 AD

Poniedziałek, 9 września
7.00 - Msza św. za ++ rodz. Jadwigę i Waltera Moy, b. Jerzego, Marię i Jana Sankowskich, pokr. Moy i Stasz.
14.00 - Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Monika Andraczek i Robert Materlik.
Wtorek, 10 września
18.00 -  Msza św. za + Zofię Socha w 1 rocz. śmierci.
Środa, 11 września
7.00- Msza św. za ++ o. Franciszka Swoboda, m. Hildegardę, bratową Marię, rodz. Annę i Ryszarda Płaczek, pokr.
15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i spotkanie seniorów w chacie.
Czawrtek, 12 września
18.00 - Msza św.  szkolna - za ++ rodz. Nikodema i Marię Świerzy, Wiktora Glowania, pokr. Glowania i Świerzy.
Piątek, 13 września, św. Jana Chryzostoma
7.00 - Msza św. za ++ rodz. Joannę i Kleofasa Pasieka, ich s. Jana, Marię Pasieka,  rodz. Annę i Jana Krawiec, wn. Marka, dziadków z obu stron, wujków, ciotki, kuzynów i kuzynki z pokr. Pasieka, Krawiec, Musialek i Golor.
18.00 - Msza św. dla młodzieży, o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony.
- Nabożeństwo fatimskie.
Sobota, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża
14.00 -  Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 80. urodzin Róży Wyrwich.
18.00 - Msza św.  za ++ ż. Hildegardę Knoppik, rodz. Marię i Franciszka Pasieka, Agnieszkę i Karola Knoppik, rodzeństwo z obu stron, babcie, dziadków, szwagierki, szwagrów, pokr.
XXIV Niedziela Zwykła, 15 września 2019 r.
(Kolekta na planowane inwestycje parafialne)
7.30- Msza św. za ++ Pawła, s. Waldemara, Annę Kubiczek, teśc. Julię i Jana Majowskich, rodz. Agnieszkę i Jana Jarzyna, s. Heinza, ż. Elżbietaę, ż. Luizę, s. Józefa Kubiczek, rodz. Marię i Antoniego Kubiczek, c. Elżbietę, Katarzynę i Franciszka Koper, ciocie z obu stron..
9.00 - Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze  w rodzinie oraz ++ rodziców.
11.00 -  Msza św. za ++ m. i o. Rajnholda Serafin, jego matkę Marię, o. Izydora Panchyrz, szw. Józefa, Herberta i Joachima, Otylię Czaja, Hildegardę Haberla, Marię Kopyto, dzaidków z obu stron, pokr. Panchyrz, Serafin oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
- Roczek Liliany Anlauf.
14.40 – Wymiana tajemnic różańcowych.
15.00 - Nieszpory.
- Spotkanie z rodzicami i młodzieżą klas 8 i 1 ponadpodstawowej.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy nieszpory, po nabożeństwie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł.
 3. Parafia nasza organizuje w dniach 24/25 września pielgrzymkę do Niepokalanowa i Gietrzwałdu, wracając odwiedzimy dworek Chopina w Żelazowej Woli. . Cena 270 zł – przejazd, ubezpieczenie, nocleg, obiadokolacja i śniadanie w Gietrzwałdzie.
 4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Garcorz Katarzyna, Strzałka Danuta, Marciniszyn Jolanta, Walczyk Nikola, Wojtków Gabrilela, Kciuk Teresa i Joanna.