2.09 – 8.09. 2024 AD

Poniedziałek, 2 września

9.00 – Msza św. z prośbą o dary Ducha Świętego dla  dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły na rozpoczęcie  roku szkolnego i katechetycznego.

Wtorek, 3 września, św. Grzegorza Wielkiego

18.00– Msza  św.  za ++ mamę Helenę Pawliszyn w 11 rocz. śmierci, o. Kazimierza, brata Janusza, Józefa Sznajder, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynostwo, pokr. oraz o błogosławieństwo w rodzinie.

Środa, 4 września,

7.00  Msza św. za ++ rodz. Jadwigę i Waltera Moy, brata Jerzego, pokr. Moy, Stasz i Albin.

Czwartek, 5 września, I miesiąca

17.00 – Godzina Święta

18.00 – Msza św. za ++ matkę Katarzynę Chmielorz, o. Pawła i Romana Michalik, Joachima i Rafała Chmielorz, Helmuta Burda, Teresę Sowiślok, pokr. Chmielorz, Michalik i Spychała.

Piątek, 6 września, I miesiąca

7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.

18.00–  Msza św. z udziałem młodzieży – za ++ brata Martina w rocz. śmierci, rodz. Marię i Józefa, dziadków z obu stron, pokr.

– Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VII i VIII.

Sobota, 7 września, I miesiąca

7.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny za ++ o. Eryka Pyka z żoną Magdaleną, pokr.

18.00–  Msza św.  za ++ mamę Łucję Kieryś, o. Roberta, rodz. Anielę i Adolfa Michali, braci, pokr.

XXIII Niedziela Zwykła, 8 sierpnia 2024 r., Dożynki na Borowianach

7.30 – Msza św.  za + Barbarę Kulik w 1 rocz. śmierci.

9.00 – Msza św. za ++ ciocie Katarzynę i Marię Sopot, wujków Pawła i Karola Sopot, rodz. Alfreda i Gertrudę Kurek, s. Renatę Grzywocz, dziadków, ciocie, wujków z pokr. Kurek, Sopot i Maroń.

11.00 (Borowiany) – Msza św.  od mieszkańców Borowian, jako podziękowanie za zebrane plony i błogosławieństwo udzielone w pracy.

14.40 – Wymiana tajemnic różańcowych.

15.00 – Nieszpory.

– Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

1. Dziękuję w imieniu Parafii za służebną postawę i ofiarność pokazaną w przygotowaniach uroczystości odpustowych. Wdzięczność wypowiadam również dla wiernej i oddanej wspólnoty, która przygotowała oprawę tegorocznych dożynek.
  2. 8 września przypadają urodziny Matki Najświętszej. Dla Sodalicji Maryjnej jest to wyjątkowy dzień. Zapraszam dzień wcześniej (w pierwszą sobotę miesiąca) na godz. 7.00, wszystkie marianki – obecne i byłe, na świętowanie tych urodzin. Po Mszy św. marianki spotkają się z nowymi animatorkami (proszę o 100% obecność).
  3. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Młynarczuk Aldona, Chmielorz Gerda, Michali Irena, Borycka Joanna, Wójcik Dominika, Bańcyr Mariola.

ZAPOWIEDZI Kewin Żwirowicz, kawaler, zam. w Rudzie Śl. z Weroniką Bujara, panną, zam. w Kielczy

(1.09-8.09-15.09. 2024)