27.04-3.05.2020 AD

Poniedziałek, 27 kwietnia
7.00 – Msza św. za ++ Franciszka Kulik w 2 rocz. śmierci, pokr.
Wtorek, 28 kwietnia
18.00 – Msza św. za ++ rodz. Antoninę i Pawła Ludwig, Annę i Józefa Gałach.
Środa, 29 kwietnia, św. Katarzyny Sieneńskiej
7.00 – Msza św. za ++ rodz. Wincentego i Antoninę Cembolista, Szymona Kulik.
Czwartek, 30 kwietnia
18.00 – Msza św. -za ++ m. Franciszkę Pasieka w rocz. śmierci, o. Wiktora, ich rodziców, synów Józefa, Herberta, Pawła, synowe Jadwigę i Urszulę, m. i o. Karola Jaksik, jego rodz. Wiktorię i Jana, Różę i Krzysztofa Kwiatkowskich, Joachima Lebok, pokr. Jaksik, Pasieka i Waloszek oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
Piątek, 1 maja, I miesiąca, św. Józefa
7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św. dla młodzieży – do Ducha Świętego  w int. tegorocznych maturzystów.
Sobota, I miesiąca, 2 maja, uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski
9.00 –  Msza św. za + Irmgardę Garbas z okazji urodzin.
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św. za ++ o. Józefa Wolan, m. Hildegardę, teśc. Krystynę i Waltera Rolik, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzyna Jerzego, pokr. Wolan, Polok i Rolik.
IV Niedziela Wielkanocna, 3 maja 2020 r.
7.30 – Msza św. w int. rodzin Potempa i Brol.
9.00 – Msza św. za ++ o. Zbigniewa Wanat w rocz. śmierci, mamę Janinę, rodz. Czesławę i Władysława Domereckich.
11.00 –  Msza św. o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej oraz o zdrowie i potrzebne łaski dla Marii z okazji urodzin oraz z okazji 68 rocznicy  Ślubu Adelajdy i Jerzego.
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. ku czci Miłosierdzia Bożego z udziałem 1 Róży Różańcowej męskiej.
– Nabożeństwo majowe.

„Dziękuję Bogu mojemu, ilekroć was wspominam, zawsze w każdej modlitwie, zanosząc ją z radością za was wszystkich.(…)
Bóg jest mi świadkiem, jak gorąco tęsknię za wami wszystkimi [ożywiony] miłością Chrystusa Jezusa.” Filip 1,3.8

Słowa św. Pawła z Listu do Filipian trafnie oddają, co dzieje się w mojej duszy.
Jesteśmy już spragnieni wspólnotowego uczestnictwa w Mszach Świętych i innych nabożeństwach. Jednak oczekiwany przez nas powrót do normalności odwleka się.

Wciąż musimy podawać się zarządzeniom ks. bpa Ordynariusza. Pełny tekst znajdziemy na stronie internetowej: www.diecezja.opole.pl

Poniżej niektóre z przepisów, dopasowane do naszej parafii:

Od dnia 20 kwietnia obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące ilości osób biorących udział w zgromadzeniach liturgicznych. Przepisy podają przelicznik: 1 osoba na 15 m2. W związku z tym w naszym  kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 20 osób. W Mszach Świętych niech uczestniczy 15 wiernych zaproszonych przez rodzinę, która zamówiła intencję oraz pełniący posługę liturgiczną.
W przylegających do kościołów placach i parkach nie obowiązuje przelicznik podany wyżej, lecz zasada dystansowania się, zgodnie z którą znajdujące się tam osoby powinny przebywać w odległości minimum ok. 2 m od siebie.

Wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego oraz w ich otoczeniu częścią odzieży, maską, maseczką bądź przyłbicą także podczas trwania obrzędów liturgicznych. Dotyczy to również usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie duchowni i to tylko w trakcie sprawowania kultu religijnego. Przystępując do Komunii św. wierni winni odsłonić usta, nie dotykając zewnętrznej części elementu ochronnego. Na cmentarzach obowiązuje zasada dystansowania się także poza ceremoniami pogrzebowymi.

Kościół jest otwarty w ciągu dnia, nie może jednak przebywać w nim więcej jak 20 osób równocześnie.

3 maja niedzielne Msze Święte odprawiane będą w zwykłym porządku (7.30; 9.00;11.00) oraz dodatkowo po koronce do Miłosierdzia Bożego.

W niedziele oraz ciągu tygodnia w godz. 15.00 – 18.00 wystawiony będzie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, adorujących proszę o respektowanie przepisu – w świątyni tylko 20 osób.

Okazja do Spowiedzi będzie pół godziny przed Mszami Świętymi oraz w godzinach 14.30 – 14.55 oraz 17.30-17.55. Nie nadużywajmy nadzwyczajnej możliwości uzyskania stanu łaski uświęcającej praz akt żalu doskonałego.

Komunia Święta rozdzielana będzie: W niedzielę – o godz. 16.00; 17.00; 18.00. W tygodniu – po Koronce do Miłosierdzia Bożego oraz o 17.55.

W środę o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie do kościoła Radę Duszpasterską – początek na pierwszym cmentarzu. Proszę, aby radni wcześniej przeszli przez pierwszy cmentarz i określili w którym miejscu ustawimy kontenery na śmieci.

Sytuacja w związku z epidemią jest dynamiczna. Zamieszczone poniżej informacje mogą się zmienić, gdy otrzymamy nowe zalecenia od Ministra Zdrowia oraz naszego Biskupa.

Jeżeli mogę pomóc lub macie jakieś pytania czekam: telefon: 774049010; e-mail; kielcza@opole.opoka.org.pl
Niech dobry Bóg Was wszystkich prowadzi, strzeże i + błogosławi!
Wasz proboszcz ks. Jan

Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Krawiec Karolina, Czaja Irena, Macioszek Maria, Loch Grażyna i Aleksandra.