3.04. – 10.04. 2023 AD

Wielki Poniedziałek, 3 kwietnia
16.00 – Pierwsza Spowiedź.
18.00 – Msza św. za ++ Wacława Zielińskiego w 1 rocz. śmierci i w 3 rocz. śmierci Marioli.

Wielki Wtorek, 4 kwietnia
8.00 – Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach.
18.00 – Msza św.  za ++ rodz. Magdalenę i Bertholda, dziadków, pradziadków, ciocie, wujków, kuzynów, kuzynkę, siostrzenicę, dusze w czyśćcu cierpiące.

Wielka Środa 5 kwietnia
7.00 – Msza św.  za ++ rodziców Wincentego i Antoninę Cembolista, ++ z pokr.
8.00 – Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska.

TRIDUUM PASCHALNE MĘKI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wielki Czwartek, 6 kwietnia
18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej  – jako podziękowanie za dar Najśw. Sakramentu w I rocznicę przyjęcia Komunii św.
– Przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i czuwanie modlitewne do godz.  22.00.

Wielki Piątek Męki Pańskiej, 7 kwietnia
13.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Uroczysta liturgia ku czci Męki Pańskiej.
– Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00.

Wielka Sobota, 8 kwietnia
9.00 – Rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie.
– od 10.00 adorują dzieci; – od 14.00 adoruje młodzież
15.00 – Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej – liturgia ognia, liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (proszę przynieść świece z okapnikami – poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych)
– Msza św. w intencjach Rolników  naszej parafii.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, 9 kwietnia 2023 r.
6.00 – Procesja rezurekcyjna.
– Msza św. w int. Parafian oraz Gości.

9.00 – Msza św. za ++ rodz. Franciszka i Gertrudę Mania, rodz. Marię i Franciszka Janoszka, b. Józefa, Teodorę, Romana i Maksymiliana Zientek.
11.00 – Msza św.  z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji  60 urodzin Piotra i Joachima Boronowskich.
15.00 – Nieszpory wielkanocne.

Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia
7.30 – Msza św.  ( w j.niemieckim) w intencjach żyjących i ++ członków DFK.
9.00 –  Msza św.  za ++ matkę Annę, o. Stefana Ludwig, braci Antoniego, ks. Pawła, bratową Erykę Ludwig, szwagierkę Renatę Grzywocz, ciocie Konstantynę Ludiwig, Antoninę Dyla, ciocie Katarzynę i Marię Sopot, teśc. Gertrudę i Alfreda Kurek, pokr.
– Spotkanie dzieci z zajączkiem.

10.45 – Procesja wielkanocna. Msza św.  z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 70 urodzin Jolanty Felux.

1. Dzisiaj o godz. 14.30 odprawimy Gorzkie Żale z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Jak co roku Parafialny Zespół „Caritas” otworzył w zabytkowej chacie kram wielkanocny z: palmami, ciastem, barankami, zajączkami – zapraszamy na obfite zakupy.
  3. Okazja do Spowiedzi: – 2 kwietnia, (Niedziela Palmowa) 13.30-14.30; 3 kwietnia, (Wielki Poniedziałek) godz. 17.00 -18.00; 4 kwietnia, (Wielki Wtorek) godz. 16.00 -18.00; 5 kwietnia, (Wielka Środa) godz. 16.00 -18.00, będzie spowiadał drugi ksiądz.
  4. W piątek po Drodze Krzyżowej i w sobotę o godz. 8.00 próby liturgii dla ministrantów. Marianki spotkają się we wtorek o godz. 16.30.
  5. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, w Wielką Sobotę wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Feluks Iwona i Jennifer, Kroczek Klaudia, Smieszkoł Anna, Górzańska Gabriela i Hanna, Czaja Irena.W Wielką Sobotę po Liturgii Wigilii Paschalnej proszę, aby wysprzątały kościół starsze dziewczęta.