20.03. – 26.03. 2023 AD

Poniedziałek, 20 marca, Uroczystość św. Józefa
9.00 – Msza św.  przez wstawiennictwo św. Józefa w int. Rzemieślników oraz Solenizantów.
18.00 – Msza św. za + mamę Gizelę Bartoszek z okazji urodzin.

Wtorek, 21 marca
18.00 – Msza św. za + za + Jana Giera w rocz. śmierci.

Środa, 22 marca
7.00 – Msza św.  za + ż. Magdalenę Kluba.

Czwartek, 23 marca
17.30 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, prowadzona przez ministrantów.
18.00 – Msza św. szkolna za + Agnieszkę Wind w 1 rocz. śmierci.

Piątek, 24 marca
17.30 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Msza św.  z udziałem młodzieży – do Miłosierdzia Bożego o łaskę zbawienia dla matki i babci Hildegardy Kurzacki w 30 rocz. śmierci, pokr.
– w 30 dni po śmierci Elżbiety Kulik.

Sobota, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
16.00 – Msza św. przez wstawiennictwo Najśw. Matki – z prośbą o daru Ducha Świętego i o błogosławieństwo dla syna Stanisława w 1 rocz. Chrztu, 9 urodziny córki Aliny, i 4  syna Franciszka oraz chrześniaków Mateusza Jaspra i Adriana.
18.00 – Msza św. za ++ rodz. Antoniego i Julię Polok, Marię i Józefa Chmielorz, 4 siostry, szwagrów, pokr. Polok i Chmielorz.

V Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2023r.
7.30 Msza św.  za ++ o. Ernesta Świtała w rocz. śm., mamę Elfrydę, b. Józefa, m. i o. Klausa Maśnica, Jana i Jadwigę Bartoszek, Elżbietę Pasieka, pokr.
9.00 – Msza św. za ++ rodz. Alfreda i Gertrudę Kurek, s. Renatę Grzywocz, ciocie Marię i Katarzynę, wujków Pawła i Karola Sopot, pokr.
11.00 Msza św.  za ++ ż. Hildegardę Haberla, rodz. Matyldę i Piotra Haberla, teśc. Otylię i Pawła Czaja, zięcia Ireneusza Szady, Emilię i Jana Kaliciak, Hildegardę  i Augusta Haberla, Marię i Rajnholda Serafin, pokr. Haberla, Czaja, Gasz i Serafin oraz o błogosławieństwo w rodzinie.
14.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
– Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

1. Zapraszam na spotkania: we wtorek o godz. 18.45 Radę Duszpasterską i Gospodarczą; w czwartek po Mszy św. ministrantów i kandydatów; w piątek o godz. 18.45 Parafialny Zespół „Caritas”.

2. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się próba scholi „Gaudium”.

3. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w tym roku z Zawadzkiego 31 marca (piątek przed Niedzielą Palmową). Zapisy oraz szczegóły znajdziecie na stronie internetowej: edk.org.pl. Podobnie jak było to w minionych latach, będziemy mogli współuczestniczyć w tej wyjątkowej Drodze Krzyżowej, adorując Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 23.00 – 1.00.

4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Wyrwich Małgorzata, Weber Gabriela, Plachetka Anna i Julia, Strach Gabriela i Kinga.

5. W diecezji organizowane są:

Wielkopostne Rekolekcje Ruchu Czystych Serc. Ks. Tadeusz Komorek, moderator Ruchu Czystych Serc w diecezji opolskiej, zaprasza do udziału w rekolekcjach wielkopostnych RCS. Rekolekcje pt. „Kościół w czasach niepokoju” odbędą się w dniach od 24 do 26 marca br. na Górze św. Anny.

Spotkania z br. Maciejem z Taizé. Duszpasterstwo Młodych Ławka zaprasza na spotkania z br. Maciejem z Taizé. W piątek 24 marca br. o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie w Centrum Duszpasterstwa Młodych w Opolu (pl. Mickiewicza 1). W sobotę 25 marca br. w Domu Duszpasterstwa Młodych tzw. Kurniku na Górze św. Anny (ul. Leśna 8) o godz. 19.00 rozpocznie się wspólna modlitwa z kanonami z Taizé. Przed modlitwą (od godz. 17.30), jak i po niej będzie okazja do spotkania i rozmowy przy stole.

Spotkanie z małżonkami w kryzysie. Tegoroczne formacyjno-modlitewne spotkanie dla małżonków w kryzysie odbędzie się w niedzielę 26 marca o godz. 14.00 w kościele pw. św. Sebastiana w Opolu. Spotkanie poprowadzi bp Waldemar Musioł.