Kolędujmy z Piotrem Lempą

28 grudnia (sobota) o godz. 15.30 razem z nami kolędować będzie Piotr Lempa.
Piotr Lempa – bas. Absolwent The Royal Academy of Music w Londynie, Cardiff International Academy of Voice oraz Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Leszka Skrla. Jako solista wystąpił na I roku studiów w Requiem Mozarta podczas festiwalu Tempus Paschale w Katedrze Lubelskiej. Na scenie operowej pojawił się po raz pierwszy na III roku studiów w Weselu Figara Mozarta w Operze Bałtyckiej. Od tej pory regularnie występuje na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech. Koncertuje w kraju i za granicą (AngliWalia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, USA). W 2001 roku wystąpił z solowymi koncertami m. in. w Nowym Jorku dla uczczenia ofiar World Trade Center oraz w Pensylwanii. Wystąpił także na koncercie upamiętniającym Ignacego Jana Paderewskiego w Nowojorskiej Carnegie Hall wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Kształcił się na mistrzowskich kursach wokalnych pod kierunkiem takich pedagogów, jak: Richard Bonynge, Dame Kiri Te Kanawa, Mirella Freni, Helena Łazarska, Jevgieni Nesterenko, Jadwiga Rappe, Ryszard Karczykowski, Dennis O'Neill.