Listopadowe Spotkanie Młodzieży

Dzień wcześniej, jak było to zapowiadane, 7 listopada (czwartek) zapraszam  młodzież na spotkanie  z ks. Jerzym Kostorzem -
„Moją pasją głoszenie Dobrej Nowiny, ale też piłka nożna i hodowanie gołębi pocztowych.”
Jak to będzie?
18.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – przynosimy zapisane na kartkach imiona i nazwiska bliskich i przyjaciół, których wpleciemy w modlitwę.
Ok. 18.30 – Liturgia Słowa z konferencją ks. Jerzego Kostorza.
Ok. 19.00 – Dalsza część spotkania z ks. Jerzym w Zabytkowe Chacie . Zobaczymy zdjęcia, posłuchamy nagrań, które zilustrują serdeczne relacje z ludźmi, którzy zawodowo grają w piłkę nożną, hodują gołębie pocztowe.  Między innymi dowiemy się o przyjacielskim kontakcie z Kubą Błaszczykowskim oraz klubem Borussia Dortmund.


Ks. Jerzy Kostorz prezentuje koszulkę z autografem Cristiano RonaldoKs. Jerzy Kostorz prezentuje koszulkę z autografem Cristiano RonaldoPochodzący z Żędowic ks. Jerzy Kostorz jest doktorem habilitowanym nauk teologicznych w zakresie katechetyki.  W diecezji opolskiej pełni również funkcję duszpasterza do spraw kultury fizycznej i sportu czy też mówiąc prościej: jest kapelanem sportowców. Wiąże się to z jego zainteresowaniami sportowymi, znany jest również z tego, że organizuje w Opolu spotkania ze słynnymi sportowcami. Do jego dobrych znajomych należy m.in. Kuba Błaszczykowski - kapitan reprezentacji Polski, pomocnik Borussi Dortmund oraz Jerzy Brzęczek - również wielokrotny reprezentant Polski,(kapitan "srebrnej" drużyny olimpijskiej z 1992 roku z Barcelony, a prywatnie wujek Kuby Błaszczykowskiego). Poza sportem inną pasją księdza Kostorza jest hodowla gołębi pocztowych. Odziedziczył zarówno pasję jak i samą hodowlę gołębi po swoim ojcu Henryku, który zmarł w 2007 roku. Ksiądz Jerzy wspomina, iż w dniu śmierci ojca, gołębie jak gdyby coś czuły, gdyż nie tknęły podanej im karmy. Ksiądz miał wtedy do wyboru albo sprzedać je wszystkie, likwidując hodowlę, albo przejąć pasję, którą miał zmarły ojciec. Wybrał to drugie i kontynuuje hodowlę z wielkimi sukcesami.  ( patrz http://znadrudy.pl )