Wiara skarbem – Październikowe Spotkanie Młodzieży

18 października będzie z nami s. Dolores Zok.
Plan spotkania:
18.00 – Konferencja Siostry pt. „Wiara skarbem, którym dzieliłam się w Angoli, RPA, w Duszpasterstwie Akademickim … na Przystanku Woodstock”
- Różaniec prowadzony przez naszą młodzież, z intencją „Panie przymnóż nam oraz naszym koleżankom i kolegom wiary”
Ok. 19.00 – Przy dobrej herbacie, rozmowy w „Zabytkowej Chacie” 


„Gość Niedzielny” informował w 2012 r. :

„Od nowego roku akademickiego do grona duszpasterzy DA "Resurrexit" w Opolu (…)dołączyła s. Dolores Dorota Zok (Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego). Po dwudziestu latach pracy na misjach w Angoli i RPA pochodząca z Olesna s. Dolores wróciła w rodzinne strony. Na misjach w Angoli opiekowała się trędowatymi, dziećmi ulicy, przeżyła wojnę domową, a w Republice Południowej Afryki założyła klasztor sióstr misyjnych i opiekowała się chorymi na AIDS w prowincji Limpopo.
- W DA chciałabym przede wszystkim dzielić się z młodymi swoim życiowym doświadczeniem Boga. Ludzie ubodzy, z którymi żyłam przez ostatnie 20 lat, nauczyli mnie życia i doświadczania Boga, który jest i który kocha nas całym sercem. Prości ludzie, pokonani przez chorobę, nałogi, rodzinne dramaty, ból rozstania z ukochanymi właśnie tego mnie uczyli. Kocham Boga ludzi biednych, odrzuconych, tych, którzy zbyt szybko odchodzą, a mimo to mają siłę by kochać. Tak widzę swoje miejsce w duszpasterstwie akademickim - mówi s. Dolores.
Siostra Dolores jest dobrze znana czytelnikom "Gościa Opolskiego". Od wiosny 2009 r. publikuje na naszych łamach felietony o życiu, ludziach i Bogu w rubryce "Opowieści".”