23.09. – 29.09. 2013 AD

Poniedziałek, 23 września, św. Pio
7.00 - Msza św. rodz. Gertrudę i Emanuela Kloska, ż. i m. Irenę Kloska, b. Gerarda, teśc. Franciszkę i Jana Gambuś, Marię i Teodora Probanowskich.
Wtorek, 24 września
7.00 - Msza św. za ++ m. Paulinę Szymoś w 10 rocz. śmierci, o. Wilhelma, rodz. Anielę i Adolfa Michali, pokr.
Środa, 25 września, bł. Władysława
7.00 - Msza św.  za ++ o. Wiktora Kosytorz, rodz. Emilię  i Franciszka Ibrom.
12.00 – Nabożeństwo z udziałem pielęgniarek i rehabilitujących Stacji Opieki „Caritas” rejonu Kluczbork.
(Nasz udział  w nabożeństwie niech jest wyrazem wdzięczności pielęgniarkom i rehabilitującym za oddaną posługę) 
Czwartek,  26 września
18.00 - Msza św. szkolna za ++ rodz.  Urszulę i  Andrzeja Kulik, dziadków z obu stron. 
Piątek, 27 września, św. Wincentego a Paulo
7.00 - Msza św. za ++ rodziców, brata, dziadków, ciocie, wujków, rodziców chrzestnych z pokr. z obu stron, oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
18.00 - Msza św. z udziałem młodzieży - za ++ rodz. Nikodema i Klarę Bartoszek, Dawida Bartoszek, ciocię Marię Buk. 
Sobota, 28 września, św. Wacława
7.00 - Msza św. za żyjących i zmarłych z rodzin Małek i Swoboda.
18.00 - Msza św. za ++ Szymona Kulik, rodziców, rodzeństwo.
- Roczek Wiktora Bujara. 
XXVI  Niedziela  Zwykła, 29 września 2013 r.
7.30 - Msza św. za ++ mamę w rocz. śmierci, ojca, dziadków, ciocie, wujków, pokr. oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 - Msza św. za ++o. Alfreda Kurek,  rodz. Hieronima i Klarę Kulik,c. Marię i Katarzynę Sopot, Janinę Kulik, pokr. Kulik, Gajda, Sopot i Kurek..
11.00 -  Msza św. za + Celinę Konfederak Czuban w 1 rocz. śmierci.
15.00- Nabożeństwo z udziałem uczestników Gminnych Warsztatów Gospel.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Żędowicach. Pieszo wyruszymy do sąsiadów o godz. 9.45.
  2. Zapraszam do udziału w grupach parafialnych: ministrantów – zgłoszenia u proboszcza, marianek – informacje u p. Anety Kocot, psałterzystek – kontakt z p. Marcinem Krawcem.
  3. Kolejny koncerty w ramach  festiwalu Gaude Mater Polonia: 28 września 2013 (sobota) godz. 19:00 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem zagra Kwartet Altra Volta. 
  4. Dzięki wsparciu Burmistrza Zawadzkiego i  Sołtysa Kielczy, Parafia św. Bartłomieja w Kielczy organizuje w dniach 28-29 września pierwsze Gminne Warsztaty Gospel. Zajęcia prowadzić będą instruktorzy  Międzynarodowych Warsztatów Gospel z Bielska - Białej, pod kierunkiem Zuzanny Pradeli (www.gospel.drachma.org.pl). Koncert Finałowy odbędzie się 29 września o godz. 15.00 w kościele pw. św. Bartłomieja w Kielczy. Zgłoszenia do udziału w w/w Warsztatach  przyjmowane będą do dnia  23 września: drogą elektroniczną oraz po Mszach w zakrystii.
  5. „Gość Niedzielny” – 4,5 zł i „Mały Gość Niedzielny” – 4 zł, który może stać się pomocą w przygotowaniu do nabożeństw różańcowych. Tegoroczne Różaniec przeżywać będziemy w łączności z pap. Franciszkiem, który 13 października (w dzień fatimski) chce poświęcić świat Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny.
  6. W imieniu p. Marka Kutyły kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawadzkiem: „Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji rejestracyjnej dla potencjalnych dawców szpiku kostnego dnia 13.10.2013 r., która odbędzie się jednocześnie w Zawadzkiem, Kielczy (Zabytkowa Chata) i Żędowicach w godzinach od 8.30 do 14.30. Nasza akcja ma zwrócić Państwa uwagę na problem białaczki, która jest chorobą ciężką, bardzo podstępną i często śmiertelną. Nieco ponad rok temu na białaczkę zachorowała Celina Konfederak-Czuban, mieszkanka Kielczy, wieloletni ofiarny pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawadzkiem. Dla niej pomoc przyszła zbyt późno… Zróbmy więc wspólnie wszystko, żeby zwiększyć szanse innych chorych na skuteczne leczenie.” Więcej informacji w kolejnej gazetce parafialnej.
  7. Dzieci Maryi od piątku do niedzieli przeżywać będą swoją pielgrzymkę na Górę św. Anny. Dziękuję p. Anecie Kocot za zorganizowanie grupy z naszej parafii.
  8. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Weber Gabriela, Papaj Lidia, Maroń  Magdalena, Strach Gabriela, Pallach Danuta, Opara Brygida.