Dożynki parafialne

"Boże z Twoich rąk żyjemy,
  choć naszymi pracujemy."

 
Nie mogło zabraknąć nas i naszych sztandarów w kościele, gdy dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony.  Czyniliśmy to w niedzielę - 8.09. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się w obejściu tegorocznych gospodarzy poświęceniem korony żniwnej. Spora grupa pań z naszej parafii przez kilka tygodni wyplatała to "cudo" na chwałę Bożą. W obejściu gospodarzy dożynek rozpoczęła się procesja do kościoła. Poczty sztandarowe, orkiestra, włodarze naszej gminy oraz liczni parafianie - tą uroczystą oprawą chcieliśmy wyrazić Bogu naszą wdzięczność. W kościele odprawiona została uroczysta msza św. dziękczynna. W procesji z darami gospodarze dożynek złożyli na ręce ks. Proboszcza chleb upieczony z tegorocznych plonów. Chleb ten ministranci rozdzielali pośród wiernych, gdy przekazywany był znak pokoju. Na zakończenie korona podniesiona wysoko i dziękczynne "Ciebie Boże wielbimy".